Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

POPC2 Swiatlowod Zachodniopomorskie, Podregion 66


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 526
  • 1217
  • 2

POPC2 Swiatlowod Zachodniopomorskie, Podregion 66

Od zewnetrznej firmy, ktora zajmowala sie moja neostrada wtedy.

Nie dosc ze synchro bylo slabe i straszne szumy, to jeszcze szkielet byl bardzo obciazony i mimo synchronizacji na 17000 bylo zawsze max 3-8 megabitow realnie, tak byl polpak obciazony.

 

Planowana byla rozbudowa POPC2 i jak widze w komunikacie podlaczono szkole, zapewne podlacza jeszcze tych z POPC2 unia zachodniopomorska i poczekaja na zdechniecie miedzi, bo nie wierze ze karte na DSLAMie beda wymieniac i inwestowac w skretki miedziane (technologia wyparta przez swiatlo a swiatlowo jest obok domu).

 

Zastanawiam sie nad interwencja w Gminie, UKE i gdziekolwiek, by wpisali budynek na liste POPC2 jako korekte, ale najwyrazniej jsie nie da. Jesli mi piszesz ze do konca 2020 a wedlug strony inwestycje ma Orange zakonczyc w lipcu 2020 to pozamiatane.

 

Czy zasada nie podlaczania kogokolwiek do swiatlowodu jest zelazna zasada? Czy moze Orange buduje mufki poza POPC tam gdzie robi POPC? Czy moze biurwy sie czepialy i karaly? Bo zawsze moga powiedziec - wybudowaliscie na koszt UE sobie siec i ze tu jest kombinacja. Ze niby POPC a tak naprawde budiwa sieci tam, gdzie i tak ja sie oplaca zbudowac?

 

Bo calkiem teoretycznie skoro buduja POPC to przeciez buduja sobie siec i wtedy... kto udowodni ze podlaczjac mnie do niej naruszaja umowe o dofinansowanie?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 526
  • 1217
  • 2

POPC2 Swiatlowod Zachodniopomorskie, Podregion 66

Nie  moge edytowac, a szukalem info i co podejrzewam.

gdy korzystam ze strony https://www.orange.pl/view/mapazasiegu?_ga=2.171077990.719531688.1588382909-2025447610.1588382909

 to widze, ze sa stare dane - neostrada do 20mb oraz do 10 mb - w miejscach gdzie bedzie realizowany swiatlowod.

 

Korzystajac z mapki UKE widze ze niby do 40 mam miec - wniosek nasuwa sie samemu,

 

Mapka na stronie Orange ma bledy wynikle z braku aktualizacji. W miedzyczasie zapewne wymieni Orange karty (lub juz wymienil na VDSL2+) -  w ten sposob polowa miejscowosci Gogolewo ma zasieg do 40mbit/s ze wzgledu na charakterystyke technologii. Znajac polozenie DSLAMa sprawdzilem miejscowosc Dalewo -tam nie ma ani jednego adresu dla POPC2. Jezeli pokazuje dla Dalewo 2 do 80Mbit to oznacza karte VDSL2+ i do 80 to wiecej niz 30 wiec pozamiatane z OPOC. Dalewo nie jest w POPC wiec byloby logiczne.

 

Wniosek jes tprosty i logiczny. POPC2 robia dla tych co sa i byli dalej od DSLAMa - ci co mieli ponizej 20Mbit zostali zakwalifikowani a Ci, ktorym po wymianie karty formalnie przysluguje 40Mbit sa wykluczeni z POPC bo 40 >30. Cala miejscowosc Dalewo ma okolo 80Mbit i rzadko do 40 ze wzgledu na lokalizacje DSLAMa przy dawnej ruinie kosciola - tlumienie male i SNR super wiec rownolegle beda 2 technologie. VDSL2+ i swiatlowod.

 

Paradoksalnie pech- bylem zawsze za daleko od DSLAMA aby miec 20mbit czy teraz po wymienieniu karty jestem za daleko aby miec do 80Mbit ale zbyt blisko by droga tlumienia kwalifikowac sie do POPC.  Wtedy bylo za daleko do DSLAMA, dzis jest zbyt blisko. Sasiad 50 metrow dalej ma ponizej 40 i ma status w realizacji.

 

Zastanawiam sie czy cokolwiek mozna tu zrobic. Czy jest sens meczyc gmine -jesli gmina dostanie odpowiedz ze Orange moze u mnie zainstalowac 40Mbit to jest pozamiatane. To ze nie moze w praktyce sie nie liczy, najwazniejszy jest papier.

 

Zastanawiam sie czy w ogole sens jest robic cokolwiek, jesli polowa wsi przylegajaca do Dalewa jest wykluczona w ten sam sposob, bo maja do 40stu.

 

Czyli wczesniej mialem za malo by miec max, ale za duzo aby teraz zostac przelaczonym w ramach POPC.

 

Czy widzicie tu jakies szanse interwencji ? No bo hyba ich brak.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 526
  • 1217
  • 2

POPC2 Swiatlowod Zachodniopomorskie, Podregion 66

Moze ktos ma jakikolwiek pomysl?

Znalazlem mape szybkiego internetu. Pol wsi Gogolewo oraz cale Dalewo jest wykluczone z niego, bo w miejscu oznaczonym strzalka przeze mnie znajduje sie szafa ONU z DSLAMem z karta VDSL2+

 

Neue Bitmap.jpg

 

Zadziwia mnie ze musza polem na ulicy Lipowej do oddalonych miejsc robic kilkaset metrow swiatlowodu a pol wsi wykluczaja.

 

Czy ktos moglby sprawdzic, czy przy okazji np. POPC Orange robi samemu niezalezne podlacza swiatlowodowe za jednym razem, czy na takich odludziach bez POPC nie bedzie robione kompletnie nic?

 

Swiadomosc ARPU mam oraz kosztow. Najzwyczajniej uwazam ze Orange nie ma obowiazku robic mi prezentow wiec jesli nie unijny podatnik zaplaci, to niestety mam pecha.

 

Wyszukiwarka na stronie Orange podaje dla mojej lokalizacji Neostrad edo 20Mbit - podejrzewam ze nieodswiezona wersja danych.

 

W wyszukiwarce UKE jest do 40. Posesja obok ma do 20... i jest w planach POPC.

 

Jezeli ktos moglby mi odpowiedziec to dziekue


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

POPC2 Swiatlowod Zachodniopomorskie, Podregion 66

A podasz konkretny adres?

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 526
  • 1217
  • 2

POPC2 Swiatlowod Zachodniopomorskie, Podregion 66

Numer projektu POPC.01.01.00-32-0043/17

Gogolewo 24 , 73-121 Marianowo mnie interesuje.

w numerze 25 jest uwzglednione. Dziekuje

 

Panie Piotrze, nawet Pan nie wie jak Panskie sugestie pomagaja. Niczym sugestie Abramsa z ul. Panskiej (VAS Engineer)


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

POPC2 Swiatlowod Zachodniopomorskie, Podregion 66

Widocznie kiedy był VDSL albo ktoś wpisując się pomylił. Niestety sprostowanie nie jest łatwe. Obecnie edycje kończą się z tym rokiem bo kończy się budżet UE na 6 lat. Spróbuj napisać do hurtu Orange i do CPPC prosząc o sprostowanie informacji.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 526
  • 1217
  • 2

POPC2 Swiatlowod Zachodniopomorskie, Podregion 66

Najuprzejmiej dziekuje.

 

Z tego co wiem karty VDSL2+ nie ma. Czyli - UKE w mapach ma jedna wersje a Orange u siebie druga.

Wcale nie zdziwilbym sie jakby ze wzgledu na zainteresowanie mierne na wsi sprawe zostawiono jak jest -czyli - zostawmy stara karte na DSLAMie bo zaraz bedzie POPC2 i juz, po co robic sobie koszty wymiany,

 

No i zostalo.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 85
  • 171
  • 3

POPC2 Swiatlowod Zachodniopomorskie, Podregion 66

UKE ma dane z Orange, ale nieaktualne. Być może jest tak, że Orange robiąc inwentaryzację sieci, wprowadził do systemu SIIS (System Informacyjny o Infrastrukturze Szerokopasmowej) błędne dane, a potem do swojego systemu inne. Programy POPC opierają się na takich zgromadzonych danych między innymi.

Próbuj pisać do orange i cppc jak @Piotrekk85  wyżej radził, można też spróbować wniosku o interwencję Prezesa UKE.

W mojej okolicy też są takie krzaki, przez całą miejscowość (główna droga powiatowa) są domy objęte POPC, i w pewnym miejscu dane z orange wskazują 80Mbps dla 2 czy 3 domów, leżą przy słupku tp. Odległość do centrali to jakieś 2300 metrów, być może linia nie idzie cały czas wzdłuż drogi, ale inne domy to max 10 czy 20M. Co ciekawe przy zamawianiu na orange też wyskakuje 80.

Ciężko też chyba winić orange, bo przy skali kraju i całej infrastruktury miedzianej, która pamięta chyba Bieruta, to nie sposób tych wszystkich kabli ogarnąć. Mogliby tylko reagować na zgłoszenia sprawniej, i wprowadzać nowe dane.

Jak Ci nic nie wyjdzie, to spróbuj tak jak tu opisałem:
https://nasz.orange.pl/t5/Sie%C4%87-i-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87-us%C5%82ug/Orange-oszukuje/m-p/20505...

 

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 526
  • 1217
  • 2

POPC2 Swiatlowod Zachodniopomorskie, Podregion 66

ja absolutnie nie winie Orange.  Jestem wdzieczy za pomoc.

 

Winie tu raczej balagan na styku urzedow. Orange pürzeciez ma interes w tym aby podlaczyc jak najwiecej, bo statystycznie ma wtedy prawdopodobienstwo oferowac swoje uslugi na takim podlaczeniu, w tym konwergentne.

 

Nie oczekuje od Orange robienia mi prezentow. Tu albo bedzie to zrobione z programu albo nikt tego raczej nie zrobi. Ale walenie polem kilkuset metrow swiatlowodu na ulice lipowa dla dwoch domow pokazuje, ze kto bogatemu (UE) zabroni.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

POPC2 Swiatlowod Zachodniopomorskie, Podregion 66

W Polsce jest 15 milionów gospodarstw domowych, adresów koło 17. Trzeba to zgłaszać jeśli chodzi o błędy. I też trzeba zrozumieć, że weryfikacja tego bywa kosztowna.