Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

POPC2 Swiatlowod Zachodniopomorskie, Podregion 66


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 526
  • 1217
  • 2

POPC2 Swiatlowod Zachodniopomorskie, Podregion 66

Dzien Dobry,

jest sobie lista miejscowosc Gogolewo, 73-121 Marianowo

https://orange.binaries.pl/binaries/o/map/ak/html/hybris/inne/POPC/pdf/Wykaz_planowanych_POPC2_Szcze...

 

Podregion 66 i nie ma mojej nieruchomosci na liscie, mimo zglaszania zainteresowania.

Koniec inwestycji jest do lipca 2020, szkole w Gogolewo 18 juz podlaczono.

wysylalem formularz i zero odpowiedzi.

 

Czy cos mozna probowac? Jestem pomiedzy 18 a 25. Nie rozumiem czemu 25 ma miec a ja nie,

 

Dziekuje

32 ODPOW. 32

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

POPC2 Swiatlowod Zachodniopomorskie, Podregion 66

Orange nie decyduje o podłączanych adresach w POPC2. Skontaktuj się z CPPC.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 526
  • 1217
  • 2

POPC2 Swiatlowod Zachodniopomorskie, Podregion 66

mam napisac na Zachodniopomorska.Unia@orange.com ? Czy masz cos innego na mysli?

czy jesli koniec jest w lipcu to w ogole ktokolwiek bedzie sie tym zajmowal ?

 

Dzieki !


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

POPC2 Swiatlowod Zachodniopomorskie, Podregion 66

https://cppc.gov.pl/
To jest instytucja zarządzająca dofinansowaniem na światłowody.

Jeśli Orange by Cię podłączył, to jedynie komercyjnie za własne pieniądze co nie zawsze się opłaca.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 526
  • 1217
  • 2

POPC2 Swiatlowod Zachodniopomorskie, Podregion 66

Pieniadze nie sa dla mnie problemem, pracuje w Szwajcarii.

chodzi mi tylko o logike. Swaitlowod od lat biegnie metr od granicy. Spawali wlokna kilka lat temu budujac szkielet. Obok, 300 metrow znajduje sie eNodeB i Networks, podpiete swiatlowodem od wielu lat. (na kratownicy Polkomtelu jest sobie Networks!)

 

Jaka jest logika podpinania pustostanu obok a braku dla zainteresowanych?

 

Zasadnicze pytanie. Czy jesli teraz wysle jeszcze raz zgloszenie na adres Zachodniopomorska.Unia@orange.com to czy to cokolwiek zmienic moze? Bo skoro zrobili projekt POPC2 to chyba jakis czas nie beda robic niczego.

 

Dlaczego pominiete sa okreslone lokalizacje niejako z urzedu?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

POPC2 Swiatlowod Zachodniopomorskie, Podregion 66

Nic Ci nie pomoże. Zrozum działanie UE. Dofinansowanie do zaburzenie konkurencji bo nie wszystkie firmy je utrzymują. Ma służyć tylko tam gdzie nie ma zainteresowania. Trzeba było zgłosić białą plamę (brak internetu min 30 Mbps) wcześniej - konsultacje trwają od 10 lat. Orange póki nie minie tzw okres trwałości projektu unijnego (ok 3-5 lat) to nie może nikogo innego podłączyć z powstałej infrastruktury - bo musi zwrócić dofinansowanie. Trzeba walczyć o dopisanie jako adres dodatkowy. Z uwagi na fakt, że budżet UE kończy się z końcem 2020 - trzeba wszystko rozliczyć do końca roku.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 526
  • 1217
  • 2

POPC2 Swiatlowod Zachodniopomorskie, Podregion 66

Czyli sprobuje to zrobic raz jeszcze, wyslac mailem zgloszenie do UKE.

Zastanawia mnie kompletny absurd - podlaczaja z POPC2 adresy ludzi utrzymujacych sie z zasilkow z opieki spolecznej albo pustostany, a Ci co chca nie moga.

 

Nie potrafie ogarnac logiki, ale biurwa unijna to biurwa unijna i rozumiem - jak przecinka brakuje to oddawac dofinansowanie.

 

Zastanawiam sie czy ma to jakikolwiek sens zajmowac sie tym- jak jakims biurwom wszlo ze trzeba podlaczyc pustostany to trzeba i trzeba wydac pieniadze. Tam, gdzie ktos chce nie podlaczaja i co im zrobic?

 

Do domu mam 15 metrow od swiatlowodu, ale mam na mysli swiatlowod w ziemi. Mufle trzeba byloby zrobic, pewnie biurokracja etc.

 

A skoro to wies to nie wierze, ze Orange z 3 lata czy nawet 5 lat podlaczy. Przeciez nie beda rozkopywac ziemi i robic mufki dla jednego klienta potem.

 

Czy moze sie myle? Czy orange mysli przyszlosciowo i montuje sobie przy jednej inwestycji mufki czy inne urzadzenia, aby potem podlaczyc pozostalych?

 

Dziekuje


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

POPC2 Swiatlowod Zachodniopomorskie, Podregion 66

A Twój adres jest widoczny w geoportalu? Stoi tam budynek mieszkalny?

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 526
  • 1217
  • 2

POPC2 Swiatlowod Zachodniopomorskie, Podregion 66

jest widoczny w geoportalu i wedlug wyszukiwarki UKE tam jest do 40mb/s wiec pewnie dlatego nie ma mozliwosci.

 

Bardzo duzo mi wyjasniles. Skoro za biala plame uznaje sie ponizej 30 a w tej wyszukiwarce uke Orange podaje dla miedzi 40 to chyba stad sobie wzieli.

 

Co nie jest dla mnie logiczne - DSLAM nie ma kart VDSL2 a linia miala miedziana powyzej 730 metrow i SNR oraz margin attenuation dawalo dawniej synchro na 17000 - czyli do 20Mbit.

 

Nie rozumiem logiki ani urzednikow ani innej -najwidoczniej jest balagan a pieniedzy brakuje.

 

Czyli bedzie pewnie tak, ze pustostany beda podlaczone a zainteresowani nie.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

POPC2 Swiatlowod Zachodniopomorskie, Podregion 66

Skąd masz pewność że kart VDSL 2 nie ma i nie było?