Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

POPC

ROZWIĄZANE

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36175
  • 1366

POPC

Tak. Odbiję też piłeczkę: czy jesteś pewien logiki swoich?

Zrozum, że urzędnicy w Polsce czy operatorzy telekomunikacyjni w Polsce są chłopcem do bicia. Niestety nikt w Polsce nie ma tyle kasy by zinwentaryzować 100% infrastruktury. W Polsce jest koło 20 mln punktów adresowych. By sprawdzić na miejscu co jest, w systemach około 150 operatorów (nie tylko na poziomie excela) to wychodzi koło 50 zł za punkt adresowy (koszty paliwa, roboczogodzin pracowników i weryfikacji, utrzymanie IT). Niestety wydanie na samą inwentaryzację 1 mld złotych to nieracjonalny koszt ani dla urzędników, ani dla żadnego z operatorów. A po zwolnieniach w budżetówce od nowego roku nawet nie będzie komu odpisywać na Wasze maile 🤷🏻

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 536
  • 1246
  • 2

POPC

Bardzo przepraszam, to co napisałem w poprzednim wpisie  nie jest w żadnym wypadku sarkazm ani wycieczka osobista,nie wiem dlaczego poczułeś sie urażony.

 

Operatorzy telekomunikacyjni w PL to chlopcy do bicia i zgodze sie zwlaszcza w kontekscie ARPU ( w Szwajcarii wiem ile co kosztuje a sprzęt kosztuje mniejwiecej tyle samo.

 

Chodzi mi o to ze nie wierze w dane ktore zakladaja ze na Marszalkowskiej czy Alejach Jerozolimskich bedzie sie instalowac VDSL. Przeciez to jest bez sensu. Szukam logicznego wyjasnienia i jedyne co mi przychodzi do glowy ze to sa jakies archiwalia sprzed lat, kiedy o FTTH/FTTB/FTTB/S nie myslano tak jak dzis sie mysli. Bo skoro w POPC podlacza sie Wolka Zakoscielna Najmniejsza to miastza typu Szczecin? ( gdyby to byly peryferia to zrozumialbym, Warszawa to tez nie tylko Rotunda czy Starowka)

 

IMHO tanio liczysz sprawdzenie punktu adresowego. Przeciez to usluga fachowa - jesli ma byc zrobiona dobrze to 50PLN od punktu nie wystarczy.

 

No offence. A pozta tym to jestem Tobie wdzieczny za rozjasnianie metliku w glowie na forum.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36175
  • 1366

POPC

Trzeba na sprawę patrzeć szerzej. Jest parę usług "specjalistycznych", które Orange nie oferuje na światłowodzie. Chodzi o usługi dla bardzo dużych firm, więc nie będę ich wypisywał na forum. Poza tym to tylko excel. Przeciętny Kowalski nie zamówi VDSL jeśli pod adresem jest światłowód Orange. Na ok 90% tzw dealer support cofnie zamówienie (choć za chwilę pojawią się przeciwne tezy, więc proszę nie pytać o źródło).

U Ciebie wg mojego rozeznania problem jest z adresem. Gogolewo w innym województwie jest też w planach POPC i pewnie komuś filtr lub kwerenda w excelu się przesunęła nie tam gdzie trzeba.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 536
  • 1246
  • 2

POPC

Gogolewo jest w wyszukiwarce UKE polaczone z Gogolewem w woj. wielkopolskim bo pokazuje mi uslugi Inea S.A, ktorej w zachodniopomorskim brak.

 

Lacza dedykowane czy IP Transit kosztuja inne pieniadze, moj znajomy ma w firmie symetryczne 10Gbit od Swisscom, z SLA nie wiem jaki Level i nie wiem co jeszcze tam maja  ale miesiecznie placa 70.000 CHF a lacze do 10Gbit w ramach GPON od Salt kosztuje dla szwajcarskiego Kowalskiego okolo 40CHF miesiecznie.

 

Oczywiscie best effort, w ramach GPON i do...