Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

POPC - brak możliwości podłączenia przez błąd adresu w projekcie

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 19
  • 1

POPC - brak możliwości podłączenia przez błąd adresu w projekcie

@agat13 

1. Tak - zgłaszałem temat na podany adres mailowy i dostałem odpowiedź, która mnie nie satysfakcjonuje - według dokumentów CPPC mój budynek jest na liście budynków dodatkowych (chociaż jedna dobra wiadomość), dodatkowo dostałem informacje iż beneficjent może we własnym zakresie modyfikować pulę w ramach dostępnego 15% limitu, a co więcej beneficjent w ramach własnej inwestycji może przypiąć dodatkowych klientów. Niestety nie dostałem odpowiedzi na nieścisłości w wykonaniu projektu.

2. Od benecifjenta dostałem odpowiedź, że jest to projekt współfinansowany i oni nie mogą przypiąć innych abonentów - ta odpowiedź jest sprzeczna z tym co dostałem od CPPC. Gdyby nie współfinansowanie to ponoć nie byłoby takiego problemu z przyłączeniem w ciągu kilku dni!

3. Wracając do CPPC - temat dalej drążę ponieważ nie uzyskałem odpowiedzi na rozbieżność w projekcie technicznym vs. wykonaniem. W trakcie instalacji światłowodu rozmawiałem z monterami i pokazali mi mapę wraz z budynkami oraz informacjami z którego słupa domy zostaną podpięte i byłem tam zaznaczony (z błędnym numerem domu). Ostatecznie oba domy (mój oraz numer bez literki (znajdujący się na końcu ulicy)) mają podciągniety światłowód do posesji, ale tylko jeden może być przyłączony (ze względu na brak wolnego włókna). Jak dla mnie takie rozbieżności nadają się tylko na dokładny audyt projektu.

 

Aktualna sytuacja jest taka, że:

- według listy punków oddanych do użytku (https://www.hurt-orange.pl/operatorzy-krajowi/popc-nabor-i-i-ii/) (dane po współrzędnych geograficznych) miałem zostać podłączony do sieci, (po numerze budynku) sąsiad z końca ulicy

- mój dom znajduje się na liście punktów dodatkowych

- światłowód jest pociągniety zarówno do mnie jak i do sąsiada 

- sąsiad ma zainstalowaną usługę

- CPPC twierdzi, że beneficjent może mnie podłączyć również z wykorzystaniem własnych środków

- pracownik Orange twierdzi, że gdyby projekt nie był dofinansowany to mógłbym zostać podłączony w ciągu kilku dni

- nieoficjalnie nie mogą mnie podłączyć ze względu na brak wolnego włókna

- taki sam problem dotyczy innego budynku na tej samej ulicy (poprawne współrzędne GPS, błędny numer budynku)

-  czekam na informacje co dalej od kilku różnych pracowników orange

 

Jak dla mnie cały POPC powinien mieć porządny audyt, bo takiego bałaganu nigdzie dawno nie widziałem.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52606
  • 600

POPC - brak możliwości podłączenia przez błąd adresu w projekcie

@nak179 Widzę, że ogarnąłeś temat. A jak wygląda konfrontacja zeznań POPC i beneficjenta. Przecież obu możesz wysłać stanowisko drugiej strony wskazując na delikatne rozbieżności w zeznaniach. Nie to, aby "szkalować" którąś ze stron, ale ustalić wspólne stanowisko (tak na logikę)


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

POPC - brak możliwości podłączenia przez błąd adresu w projekcie


@nak179napisał(-a)

Niestety obawiam sie, że instalacja splittera nie wchodzi w grę bo tutaj będzie nowy problem infrastrukturalny - brak zasilania i dlatego jedyna opcja to nowy kabel, który pewnie na chwilę obecną jest nieopłacalny. Chyba, że to kolejna błędna informacja od pracowników i każda skrzynka OSD w trakcie projektu ma dociągnięte zasilanie i zainstlaowany splitter.

 


Zastosowana przez Orange sieć GPON jest siecią pasywną i nie wymaga zasilania zewnętrznego. Jeśli jest jakiś problem z Twoim domem to raczej są to sprawy z bazami danych i docelową listą adresów POPC a nie problemy techniczne. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 19
  • 1

POPC - brak możliwości podłączenia przez błąd adresu w projekcie

@agat13 aktualnie własnie nad tym pracuję, niestety rozmowy telefoniczne nie są nagrywane i więc nie wiem jak to będzie potraktowane. Dodatkowo czekam na odpowiedź z CPPC....

 

@marder jak już opisałem jestem na listach, domyślam się, że problemem jest tutaj rodzaj/wielkość splittera, który został już w 100% obsadzony i potrzebna jest wymiana/dodanie nowego i stąd taka informacja a nie inna


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

POPC - brak możliwości podłączenia przez błąd adresu w projekcie

Jeśli tak to nie powinno być problemu. Ekipa która budowała sieć powinna Cię podpiąć a co muszą wymienić to ich problem. Gorzej jeśli inwestycja została już zakończona i oddana. Nie wiem czy wówczas coś tam można jeszcze grzebać i za czyje pieniądze.  


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 19
  • 1

POPC - brak możliwości podłączenia przez błąd adresu w projekcie

Dzięki wszystkim za rady oraz dyskusję.

Droga nie była łatwa i korzystałem ze wszystkich możliwych opcji jakie zdobyłem (telefony do POPC ze strony Orange, maile do CPPC, rozmowy z monterami spotkanymi w okolicy, przedstawicielami handlowymi, infolinia (sprzedaży jak i obsługa klienta), gminą). Ostatecznie problem został pozytywnie rozpatrzony i zostałem przyłączony do sieci (prawdopodobnie w  ramach dorejonizowania). Powodzenia wszystkim którzy zmagają się z przyłączeniem do sieci oraz wytrwałości!

 

PS. ze względu na infrastrukturę w domu udało się dostać Funboxa 3 z ONT.