Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Otwock - Łąkowa - kiedy światełko? :)


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 1
  • 0

Otwock - Łąkowa - kiedy światełko? :)

Witaj Orange, kiedy macie w planach podpiąć nas do cywilizacji?:P Centrala jest tak stara że na kablach już ptaki przestały siadać:) Prosimy podpiać ulicę do przyszłości w niedalekim czasie 😄 Wiem, że straż pożarna ma światełko a od budynku do ulicy jest kilkadziesiąt metrów 🙂

 

 

4 ODPOW. 4

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Otwock - Łąkowa - kiedy światełko? :)

możesz spróbować zebrać podpisy o światłowód i wysłać do Orange to pewno szybciej zacznie to rozważać może jak zobaczy że dużą chętnych  to przyspieszy plany i prace życzę ci by szybko podłączyli was 🙂 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Otwock - Łąkowa - kiedy światełko? :)

Jeśli plany będą bliskie (na 2-3 miesiące), info będzie dostępne na infolinii/czacie/w salonie. Prędzej to raczej się nie dowiesz. Namów samorząd by wystąpił do Orange w celu nawiązania współpracy. Twoja ulica nie została zgłoszona do POPC, więc też w obecnej transzy nie będzie unijnego dofinansowania.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 1
  • 0

Otwock - Łąkowa - kiedy światełko? :)

Orange podchodzi do tematu bedziej dochodowo niż jakościowo. Lepiej okablować bloki niż domy, ale ilosć awarii w domach jest naprawdę wielkim problemem jeżeli chodzi o jakość połączenia internetowego. Oferują orange LOVE - piękne słowa - kiepskie rozwiązanie.

 

Przykład: ich niesamowity wynalazek funbox 2.0 pokazuje stabilne łącze nawet 21 mb 🙂 A faktycznie po kablu często jest 1 - 4 mb. Co wskazuje na problemy w rozdzieli lub niewydajność, obciążenie łącza.

 

Celowo rozłączam wszystkie urządzenia i całe wifi aby to sprawdzić. Dopiero restart urządzeń coś tam na chwile daje. Magią jest również to, że LTE w tej okolicy to również przyszłość, która ledwo co promieniami doskakuje do urządzeń. 

 

Jakbym miał chociażby jednego konkretnego operatora (ze stabilnym łączem światłowodu) to bym nawet tu nie pisał, lecz go zmienił. 🙂

 

Reasumując, zapytałem Orange o informację kiedy mają zamiar z tym coś zrobić, może jakaś śmieciara zaczepi ponownie ich linie (które wiszą niziutko nad ziemią) i pociągnie razem ze słupami do Warszawy, to przeciągnął w końcu te światełko...

 

Nie mam takiej mocy przerobowej by przekonać samorząd. Ale może któryś z wyżej postawionych pracowników sobie poczyta to forum i zlituje się nad tym obszarem. A jak przyjedzie latem nad rzekę Świder moczyć swoje nóżki w wodzie, niech się nie zdziwi czemu LTE mu tak kiepsko działa, skaranie boskie 🙂 

 

 

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Otwock - Łąkowa - kiedy światełko? :)

Bez współpracy samorządu nic się nie wydarzy. Cała Twoja ulica to białe plamy. Więc nie wiem czy wszystkim sąsiadom nie zależy na szybszym internecie. Może akurat więcej osób się zbierze. Sugerowałbym też zgłosić co pewien czas "popyt" w wyszukiwarce UKE.