Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange swiatlowod na sieci tauron - sprzeczne informacje.

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 23
  • 0

Orange swiatlowod na sieci tauron - sprzeczne informacje.

Witam, pod moim adresem tauron od 1 czerwca mial uruchomić swoją sieć światłowodową na której jednym z operatorów miało być Orange. Mam Neostradę ponad 10 lat i chciałbym ją zmienić na światłowod jednak Orange mowi ze tauron jeszcze nie oddał mojego domu, po wpisaniu na stronie pod moim adresem nie ma żadnych usług stacjonarnych a u sąsiada po drugiej stronie drogi jest możliwość światłowodu. Dzwoniłem parę razy na infolinię lecz zawsze dostawałem te samo odpowoedz, ze to wina tauronu, a dzisiaj zadzwonił do mnie człowiek z Orange i mówił że od tygodnia jest możliwość podpięcia u mnie światłowodu. Musiałem uzgodnić jeszcze szczegóły z żoną i mial on oddzwonić za 10 minut, jednak nie oddzwonił a gdy ja probuje dzwonić gra jedynie muzyczka. Wiecie czy mozna jakos dowiedzieć się jaka jest prawdziwa wersja z tym swiatlowodem?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Orange swiatlowod na sieci tauron - sprzeczne informacje.


@Tomasz2663napisał(-a)

Dzis rano pod moim adresem jak i pod resztą adresów we wsi pojawiła się możliwość podłączenia światłowodu wiec sprawa chyba rozwiązana.


@Tomasz2663  prawdopodobnie problem leżał w wymianie informacji pomiędzy firmami. Zamieszczenie info o dostępności sieci pi zakończeniu inwestycji też trwa. Takich sytuacji jest wiele, bo i obszar działania ogromny. A baza operatora jedna...grunt, że już wszystko jest ok i możesz myśleć, że Twoim działaniem się do tego przyczynileś

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

11 ODPOW. 11

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Orange swiatlowod na sieci tauron - sprzeczne informacje.

@Tomasz2663  sprawdzałaś tu https://www.orange.pl/view/mapazasiegu ? Jeśli tu nie ma sprawdź kilka adresów obok, tam gdzie wiesz, że jest ftth od Orange. Im więcej będziesz wiedział, tym więcej argumentów w rozmowie z operatorami


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 23
  • 0

Orange swiatlowod na sieci tauron - sprzeczne informacje.

Ostatnia aktualizacja tej mapki była 10 kwietnia wiec raczej niezbyt aktualne. Pokazuje brak jakichkolwiek usług stacjonarnych u mnie w domu( mimo ze mam Neostradę ) a w domu znajomego który podpisywał umowe z orange o światłowód pokazuje brak możliwości światłowodu i max predkosc 10 mb/s DSL. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Orange swiatlowod na sieci tauron - sprzeczne informacje.

@Tomasz2663 zerknij czy na mapie adres odpowiadają budynków w rzeczywistości. 

Zapytaj też a Tauronie: Wiadomość elektroniczną wysyłaną na adres e-mail: dom@tauron.pl Infolinię Telefonicznej Obsługi Klientów dzwoniąc na numer 555 444 555 (opłata jak za zwykłe połączenie telefoniczne, zgodnie z taryfą operatora), czynną od poniedziałku do piątku od 7:00 do 20:00.

https://www.tauron.pl/tauron/tauron-innowacje/projekty-telekomunikacyjne

 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 23
  • 0

Orange swiatlowod na sieci tauron - sprzeczne informacje.

Mapa aktualnie nie działa, ale gdy wpisywałem moj adres to pokazywało mi moj dom wiec raczej odpowiada. Do Taurona na ten email napisałem w czwartek lecz dalej nie dostałem odpowiedzi, ale jeszcze spróbuję zadzwonić na nr który podałeś bo na tej głównej infolini nic nie wiedzą.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Orange swiatlowod na sieci tauron - sprzeczne informacje.

@ może w ich projektach w linku, ktory podałem?


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 23
  • 0

Orange swiatlowod na sieci tauron - sprzeczne informacje.

Dzis rano pod moim adresem jak i pod resztą adresów we wsi pojawiła się możliwość podłączenia światłowodu wiec sprawa chyba rozwiązana.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Orange swiatlowod na sieci tauron - sprzeczne informacje.


@Tomasz2663napisał(-a)

Dzis rano pod moim adresem jak i pod resztą adresów we wsi pojawiła się możliwość podłączenia światłowodu wiec sprawa chyba rozwiązana.


@Tomasz2663  prawdopodobnie problem leżał w wymianie informacji pomiędzy firmami. Zamieszczenie info o dostępności sieci pi zakończeniu inwestycji też trwa. Takich sytuacji jest wiele, bo i obszar działania ogromny. A baza operatora jedna...grunt, że już wszystko jest ok i możesz myśleć, że Twoim działaniem się do tego przyczynileś


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 23
  • 0

Orange swiatlowod na sieci tauron - sprzeczne informacje.

Też uważam że problem był w wymianie informacji ponieważ inni operatorzy mówili że u nich jest możliwość. Usługa już zamowiona 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Orange swiatlowod na sieci tauron - sprzeczne informacje.

@Tomasz2663Niestety taka jest rzeczywistość..Duże firmy tak mają. Jedno jest pewne, że za własnymi sprawami trzeba chodzić, trzeba pytać, trzeba rozmawiać...i namolić. Nie ma co zostawiać sprawy samej sobie, bez względu czy to drobiazg uszkodzeniowy czy problem z dostępem do sieci...Do skutku-to jedyna słuszna droga...uważam, że obie strony mają przywileje i (jednak) obowiązki...

Zdaj relację z instalacji i z działania usługi, bo to ciekawe...