Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange VPN i VPN Statyczny dla Klienta Indywidualnego


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange VPN i VPN Statyczny dla Klienta Indywidualnego

Nie wiem skąd masz info, że do vpn potrzebne jest LTE, ono działa w każdej dostępnej w danej ofercie technologii (kiedyś działało też na CDMA). Usługa Szczęśliwe Godziny jak dla mnie to takie "niechciane dziecko" - działa jak chce, marketingowo ładnie się prezentuje, a potem płata psikusy. Czy komuś się chce czy nie chce? Wydaje mi się, że jest mało reklamacji w tym zakresie to i priorytet do zmian jest mniejszy.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 1
  • 0

Orange VPN i VPN Statyczny dla Klienta Indywidualnego

Już precyzuję 🙂 przez LTE miałem na myśli ogólnie dostęp do internetu (Internet Strefa Domowa/Pakiet Współdzielony) - słowem aby zestawić połączenia z APN'ami vpn/vpn.static.pl muszę którędyś wyjść - czyli łączem Strefa Domowa/Pakiet współdzielony - a to kłóci się z punktem 1 (rzekomo tylko internet i odmiana ipv6)

 

Tyle 🙂


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange VPN i VPN Statyczny dla Klienta Indywidualnego

No właśnie... masz coś innego na myśli. Niestety regulaminy są kiepsko napisane. Jakbyś był cierpliwy i precyzyjny w reklamacjach, mógłbyś wygrać łatwo zwrot GB czy zniżkę w opłacie za brak możliwości korzystania z usługi. Ale pewnie później poprawią regulamin.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 1
  • 0

Orange VPN i VPN Statyczny dla Klienta Indywidualnego

Ale czy ja mówię, że nie dostałem zwrotu GB i nie uznano mi reklamacji? Chodzi tylko o to, że sam operator (i 99% jego "konsultantów") nie ma pojęcia czy to powinno działać z APN'ami VPN czy nie powinno. Poza tym wg Ciebie mam zgłaszać codziennie po pobraniu w Szczęśliwych Godzinach reklamację na usługę, która powinna działać? A może jeszcze lepiej, żebym żonglował APN'ami?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange VPN i VPN Statyczny dla Klienta Indywidualnego

Tu problem jest bardziej złożony. Od strony IT i konfiguracji bilingu wg stanu na marzec nie było tego skonfigurowanego. Ale ktoś z Orange opublikował tak a nie inny regulamin tej uslugi. Jako konsument jesteś słabszą stroną umowy niż operator i operator nie może niejasności interpretować na swoją korzyść. Od tego czasu z tego co czytam na różnych forach nie podjęto decyzji czy zmienić regulamin czy wdrożyć poprawkę do systemów bilingowych Orange.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 1
  • 0

Orange VPN i VPN Statyczny dla Klienta Indywidualnego

Może coś się jednak zmieni i Orange się zdecyduje 🙂 - wiesz w ogóle przy okazji od kiedy mniej więcej oferowane są usługi VPN w formie komercyjnej (vpn za 7 pln i vpn.static.pl za 20 pln)? 

 

Do tej pory miałem darmowy (testowy?) dostęp przez APN vpn (publiczny dynamiczny) i działało (w zakresie VPN) tak jak miało działać (nawet nie wiedziałem, że uruchomili to komercyjnie). Teraz mam statyczny IP i też w zakresie usługi VPN/dostępu ze świata działa 100% ok

 

Tylko te nieszczęsne Szczęśliwe Godziny - gdyby nie to już bym prolongował umowę...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange VPN i VPN Statyczny dla Klienta Indywidualnego

Przewiń wątek do początku to masz datę startu oficjalnego. A co do działania szczęśliwych godzin - one zawsze działają jak chcą.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 1
  • 0

Orange VPN i VPN Statyczny dla Klienta Indywidualnego

Hej - dostałem oficjalną odpowiedź od Orange, że określą się do końca sierpnia - wtedy ma być publikowany nowy regulamin usług internetowych (w tym unifikacja APN'ów vs posiadane usługi - w tym właśnie Szczęśliwe Godziny)

 

Zobaczymy - dam znać jak to faktycznie wygląda po publikacji tegoż regulaminu (oczywiście jeśli nie będzie w nim zapisu w stylu "masz VPN to nie masz Szczęśliwych Godzin" 🙂

 

Pozdrawiam


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Orange VPN i VPN Statyczny dla Klienta Indywidualnego

Witam, odświeżam temat bo jestem na etapie "aktywacji" usługi Orange VPN statyczny.

Czy mógłby ktoś potwierdzić jak to działa w praktyce z punktu widzenia:

1) kosztów - rozumiem że nie ma dodatkowych opłat poza aktywacyjną 5zł i stałą miesięczną 20zł

2) wykorzystania danych - Szczęśliwe Godziny - czy korzystanie z VPN w godzinach nocnych redukuje limit transferu danych?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 448
  • 831
  • 3

Orange VPN i VPN Statyczny dla Klienta Indywidualnego