Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Nie jest w stanie świadczyć usług telefonicznych/internetowych w mieście


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 9
  • 0

Orange Nie jest w stanie świadczyć usług telefonicznych/internetowych w mieście

Mieszkam w centrum Poznania, ale ta firma nie jest w stanie zapewnić mi usługi telefonicznej/internetu przez kabel, ponieważ ich technicy nie są dobrzy w namierzeniu sygnału z ulicy do mojego domu. Jest połączenie kablowe między ulicą a moim domem, ale technicy są leniwi, aby wykonać swoją pracę i mówią tylko „nie ma sygnału, a Orange nie zainwestuje w postawienie kolejnej taksówki”, wstyd dla Orange, który nie jest w stanie wykonać usługi Nie wiem, komu polski rząd pozwala robić interesy w Polsce, skoro nie mogą namierzyć sygnału telefonicznego do domów. Na mojej ulicy dostępne są tylko kable Orange.... ich wykonawcy tylko kłamią i nie są w stanie dokończyć roboty

 

________________
* Przeniosłem z działu Zakup nowej oferty – moderator Michał

12 ODPOW. 12

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13279
  • 54475
  • 637

Orange Nie jest w stanie świadczyć usług telefonicznych/internetowych w mieście

@esalas27  brak możliwości technicznych do świadczenia usług nie ma nic wspólnego z lenistwem, tylko z nieopłacalnością rekonstrukcji przyłącza. Jeśli doziemne, wiąże się to z planami, dokumentacją i kosztownym kopaniem 

Zamiast marudzić mógłbyś sprawdzić czy w domu było kiedykolwiek przyłącze, jak daleko jest do kanalizacji technicznej i co jest powodem odmowy wykonania przyłącza...


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 9
  • 0

Orange Nie jest w stanie świadczyć usług telefonicznych/internetowych w mieście

Tak jak mówiłem, kabel jest tam. z ulicy do mojego domu technicy nie są w stanie namierzyć kabla. Dwa lata temu mieszkałem w innym domu i Orange tam gdzie nie było równego kabla, Orange wysłał ludzi do kopania i układania nowego kabla. Rozmawiałem z sąsiadami w moim obecnym domu i wszyscy mówią mi to samo, że Orange nie chce remontu ani lepszej instalacji na tej ulicy. Ponownie, jak to możliwe, że rząd pozwala Orange robić interesy, jeśli nawet nie są w stanie zapewnić komunikacji swoim obywatelom


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5554
  • 22512
  • 185

Orange Nie jest w stanie świadczyć usług telefonicznych/internetowych w mieście

@esalas27 

Przykro mi że nikt nie chce zawrzeć z Tobą umowy na usługę telekomunikacyjną na takich warunkach, jakie byś sobie życzył. Może gdybyś opisał nieco mniej chaotycznie kontekst sytuacji, to ktoś coś konstruktywnego by podpowiedział. Ale tak pozostaje współczuć.

 

________________
* Wpis poddałem edycji – moderator Michał


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13279
  • 54475
  • 637

Orange Nie jest w stanie świadczyć usług telefonicznych/internetowych w mieście

@esalas27  a co rząd ma wspólnego z tym, że czegoś nie można zrobić ( z wielu przyczyn, np technicznych, formalno-prawnych czy po prostu finansowych)???

Jeśli kiedyś było przyłącze, to jeżeli nie mogą znaleźć w punktach styku drugiego końca, to znaczy, że ktoś je po drodze uszkodził np przy pracach ziemnych na ulicy i to jest wręcz niemożliwe do odnalezienia gdzie to nastąpiło...

To jeden ze scenariuszy...


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 9
  • 0

Orange Nie jest w stanie świadczyć usług telefonicznych/internetowych w mieście

hahahaha jeśli ktoś jest uszkodzony, zadaniem Orange jest naprawa, jak powiedziałem, Orange jest niestety jedynym dostępnym na tej ulicy, więc rząd powinien usunąć go z biznesu, ponieważ nie jest w stanie świadczyć usług lub naprawiać tego, co jest uszkodzone. przy okazji przypominasz ludziom z którymi rozmawiałem dzwoniąc do Orange "hotline"


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 9
  • 0

Orange Nie jest w stanie świadczyć usług telefonicznych/internetowych w mieście

Myślę, że lepiej jest kierować skargi do mediów społecznościowych, oczywiste jest, że to forum jest moderowane wyłącznie przez Orange.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5554
  • 22512
  • 185

Orange Nie jest w stanie świadczyć usług telefonicznych/internetowych w mieście


@esalas27napisał(-a)

Myślę, że lepiej jest kierować skargi do mediów społecznościowych, oczywiste jest, że to forum jest moderowane wyłącznie przez Orange.


To póki co wolny kraj. A co do zasad na tym forum obowiązujących, to przecież je znasz bo przy założeniu konta musiałeś wyrazić zgodę na ich przestrzeganie.

Co do meritum to Twoje przekonanie jakoby Orange czy jakakolwiek inna firma miała obowiązek zawrzeć z tobą umowę telekomunikacyjną jest oparta na jakichś konkretnych przepisach prawa, czy tylko tak sobie tu, na forum Orange postanowiłeś odreagować frustrację?

 

________________
* Wpis poddałem edycji – moderator Michał


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 66
  • 257
  • 1

Orange Nie jest w stanie świadczyć usług telefonicznych/internetowych w mieście

Jeśli chcesz pomocy w rozwiązaniu problemu braku Internetu w Twoim nowym miejscu zamieszkania napisz reklamację do Orange https://www.orange.pl/omnibook/drzewo-reklamacje  podaj:

1. Nr identyfikacyjny skrzynki, z której Twoim zdaniem powinny wychodzić kable do Twojego domu.

2. Podaj jak składałeś wniosek o przyłączenie Internetu - skan kopii załącz do wiadomości.

3. Podaj kiedy byli u Ciebie technicy i co zrobili, a czego nie zrobili.

4. Jeśli jesteś w stanie ustalić to ustal jaki był wcześniej Internet lub nr telefonu stacjonarnego lub na jakiego abonenta. Zapytaj o to właściciela domu (poprzedniego właściciela jeśli kupiłeś dom).

5. Każdy kabel miedziany można łatwo namierzyć w ziemi. Są do tego przyrządy. Można namierzyć także kabel światłowodowy ale to już jest kosztowne. 

Jeśli chcesz tylko ponarzekać na Orange i/lub rząd to pisz w dziale pogaduchy. Będziemy Cię wtedy pocieszać i współczuć.

Jeśli pomogłem kliknij "rozwiązano"


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2574
  • 9237
  • 46

Orange Nie jest w stanie świadczyć usług telefonicznych/internetowych w mieście

Po primo Orange jest firmą prywatną a nie operatorem narodowym i nie ma obowiązku świadczenia usług wszystkim którzy tego zapragną. Działa na zasadach gospodarki wolnorynkowej i Rząd RP nic do tego nie ma. Po drugie primo nie ma czegoś takiego jak namierzanie sygnału. Sygnał jak już w żargonie monterów się "puszcza". Ale żeby go puścić (w domyśle do abonenta) to prędzej trzeba zestawić całą linię od centrali do klienta. W twoim przypadku wygląda na to że tej linii zestawić nie można z przyczyn technicznych. Nie ma to żadnego związku z lenistwem monterów.