Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Światłowód


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 6
  • 0

Orange Światłowód

Witam, spróbuję jeszcze na forum może się uda coś wskórać bo chcę zamówić internet światłowodowy ale z jakiegoś powodu orange twierdzi że nie jest dostępny pod moim adresem, pomimo to że wszyscy naokoło mają i korzystają już prawie od roku, mieszkam w budynku dwumieszkaniowym i sąsiad za ścianą ma i korzysta, a mi mówią że nie mogę zamówić bo jeszcze kable nie są rozciągnięte a kable są już od roku, a najzabawniejsze jest to że słup stoi na mojej działce zaraz przed oknem, więc chyba niedługo pozostanie mi tylko wyjść na słupa i odciąć kabel może wtedy się coś ruszy jak sąsiedzi zaczną dzwonić że im nie działa ha ha..., ma ktoś może jakiś inny pomysł co zrobić?

________________
* Przeniesione z działu Internet domowy – moderator Kinga

11 ODPOW. 11

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13074
  • 53660
  • 626

Orange Światłowód

@falcon sprawdź na dole strony w linku "sprawdź zasięg". Numery lokali są inne? A i b czy m1 m2? Jak ma sąsiad w fakturze?  Co dokładnie mówią w BOK jak się powoli jesz na to, że w budynku jest już FTTH? 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 6
  • 0

Orange Światłowód

Numery lokali sa inne 66, 68, budynek dwurodzinny, a w biurze klienta jak dzwonię mówią tylko że przekażą do działu technicznego i muszę czekać na odpowiedź a dział techniczny odpowiada że się nie da i tyle, 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29461
  • 270

Orange Światłowód

@falcon  jak to wygląda prawnie, tz. na mapce geodezyjnej jest jeden budynek na jednej działce, czy dwa?

Jeżeli jeden z dwoma odrębnymi mieszkaniami powstałymi w wyniku podziału wewnątrz budynku, a sąsiad ma podłączony internet to może być faktycznie problem, gdyż Orange traktuje to jako budynek już podłączony (był już taki temat na forum, chyba wiosną).

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13074
  • 53660
  • 626

Orange Światłowód

@falcon  czy sąsiad był podłączony z projektu POPC? Czasem tak się zdarza  że budynki obok są tak dziwnie wytypowane do tego projektu, że jeden ma FTTH, a drugi jest pominięty. Jeśli tak jest, to na infolinii zgłoś dorejonizowanie. 

Powiedz jeszcze czy sąsiad ma przyłączę że słupa czy wykopywania do ziemi? 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 6
  • 0

Orange Światłowód

Tak właśnie z tego projektu i ze słupa idzie..


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13074
  • 53660
  • 626

Orange Światłowód

@falcon jak więc widzisz problemem nie jest chyba brak możliwości technicznych, a raczej zasady i uwarunkowania projektu POPC. Napisz do Orange do Skierniewic z prośbą o wymienione wcześniej dorejonizowanie opisując sytuację w szczegółach, a druga ścieżka poproś o wystawienie w systemach Orange zlecenia na dorejonizowanie w BOK-u

Już tu na forum mieliśmy przypadki, że poskutkowało


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 6
  • 0

Orange Światłowód

ok, dzieki za info, tak zrobie..


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13074
  • 53660
  • 626

Orange Światłowód

@falcon informuj o efekcie

Anonim

Nie dotyczy

Orange Światłowód

Dorejonizowanie można zgłosić też przez BOK ale tu trzeba trafić na ogarniętego konsultanta. Mają do tego odpowiednie narzędzie które podpowiada, czy na danym adresie istnieje taka możliwość.