Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Światłowód - słupek przed domem i brak zasięgu??


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Orange Światłowód - słupek przed domem i brak zasięgu??

@Pawel_M Wystarczy że przekażesz że wykonałeś przyłącze do domu a kabel był już wcześniej do Ciebie przygotowany. Wówczas albo ten monter z którym rozmawiałeś lub inny którego przyślą potwierdzi stan faktyczny i wtedy Cię podłączą. Twój przypadek to klasyczny, prosty temat. Orange Cię zwodził ponieważ problem stanowił ten ostatni odcinek do Twojej posesji. 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Orange Światłowód - słupek przed domem i brak zasięgu??

@agat13  Z mapy wynika że od krawędzi płotu do słupka ma z 2-3 metry. Z praktyki wiem że takie coś przechodzi bez problemów i nie trzeba zezwoleń i projektu tym bardziej że to jakaś wewnętrzna droga czy ścieżka. Rurę trzeba tylko podkopać pod sam słupek i zostawić zapas aby monterzy mogli ją wprowadzić do środka.  


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 31
  • 0

Orange Światłowód - słupek przed domem i brak zasięgu??

W moim odczuciu również sprawa jest banalnie prosta. Studnia z kablami jest bezpośrednio przy linii ogrodzeń. Na dobrą sprawę nie wchodzę na teren ZDiUM, bo wychodząc od siebie z posesji jestem nadal w granicy działki. Spróbuję się skontaktować z technikiem. Jeśli potwierdzi, że tak można zrobić, to działam. Bo z drugiej strony nie widzi mi się kopać trawnika, żeby na koniec dostać decyzję odmowną...


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Orange Światłowód - słupek przed domem i brak zasięgu??

@Pawel_M Pogadaj z tym monterem. Powiedz mu czy jeśli ułożysz rurę od domu do tego słupka/studni to będzie możliwość wykonania przyłącza bo kabel czeka a Tobie bardzo na tym internecie zależy. Myślę że nie powinno być problemu z jego strony. Później wystarczy że potwierdzi pozytywnie wywiad techniczny i już po sprawie. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52628
  • 602

Orange Światłowód - słupek przed domem i brak zasięgu??

@Pawel_MJeśli istnieje rozwiązanie pośrednie (kopanie w granicy działki) to ja bym już po szpadel leciał...nawet tylko dlatego, aby udowodnić bezsens stawiania problemów natury organizacyjnej. Rurę zakopiesz i ona tam będzie bez względu czy się zdecydują na instalację czy nie...Nawet nie musisz dociągać do domu, wystarczy, że zakończysz po wewnętrznej części własnego ogrodzenia instalując tam puszkę przejściową (aby się nie spocić kopiąc do domu). Złapiesz przyczółek i zawsze możesz powiedzieć, że problemu nie ma opisując stan faktyczny i mając argument w ręku wraz z dowodami (np foto, opis rury, pilot)


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 31
  • 0

Orange Światłowód - słupek przed domem i brak zasięgu??

Technik powiedział, że to nie przejdzie (przynajmniej we Wrocławiu). Jeżeli nie mają tego na mapie, to nie podłączą.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Orange Światłowód - słupek przed domem i brak zasięgu??

Co za głupie gadanie. Jak ułożysz to sobie naniosą na mapy. Na swojej posesji możesz robić co chcesz. Generalnie najważniejszy dla paszportyzacji jest przebieg kabli magistralnych i rozdzielczych w pasie drogi i chodnika. Przyłącza abonenckie na prywatnych posesjach są najmniej istotne. 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 31
  • 0

Orange Światłowód - słupek przed domem i brak zasięgu??

@marder zgadzam się - głupie gadanie. Najgorzej, że tylko z takim od półtora roku walczę. To jest argumentacja na zasadzie "nie, bo nie"...

 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Orange Światłowód - słupek przed domem i brak zasięgu??

@Pawel_M  o czym dyskutujecie? Dopóki pod adresem nie bedza podstawialy sie możliwość ftth  to nikt nie przyjdzie i nie podlaczy. Adres jest planowany w popc. Pozostaje czekac lub dopytac sie co sie z nim dzieje. Moze zapomnieli o nim 😂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52628
  • 602

Orange Światłowód - słupek przed domem i brak zasięgu??

@PARANOJADyskutujemy nie o POPC i tym, czy jest ujęty czy nie...ale o tym jak delikatnie przekonać wykonawcę do tego, że jest możliwość, a wystarczy tylko chcieć zerknąć okiem...