Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Światłowód - słupek przed domem i brak zasięgu??


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 48
  • 76
  • 2

Orange Światłowód - słupek przed domem i brak zasięgu??

To prawda, u mnie na osiedlu również niedawno (kwestia ostatniego miesiąca?) pojawiło się parę adresów. Zbieżne są ze słynnym plikiem excelowym ze strony hurt.orange.pl, jednak niektóre punkty w moim mieście są kuriozalne - ot chociażby białą plamą jest... datacenter w którym trzymam serwer. Światło ma tam co najmniej trzech operatorów, jest największa w Polsce kablówka, to spory biurowiec.... 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Orange Światłowód - słupek przed domem i brak zasięgu??

Pewności nigdy nie ma, ale na czymś trzeba się opierać. 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 31
  • 0

Orange Światłowód - słupek przed domem i brak zasięgu??

Witam ponownie. Minęło kolejne pół roku, a w temacie mojego internetu dalej bez zmian. 

Sytuacja jest kuriozalna. Udało mi się znaleźć technika Orange, który chciał pomóc z tematem. Wbrew informacjom z infolinii oraz tym, które pojawiły się na początku tego wątku, mój adres wcale nie wisi w POPC. Nie wisi w ogóle nigdzie.

Razem z technikiem otworzyliśmy studnię obok słupka, a tam co? Zwinięty światłowód, opisany moim adresem, czekający aż ktoś łaskawie dociągnie go do budynku. 

Technik dzwoni na wewnętrzną infolinię z informacją, że jest klient, jest kabel, brakuje tylko sygnału. I co? Brak możliwości technicznych, bo brak przepustu na mojej działce. Jakoś wcześniej, kiedy korzystałem z Orange po miedzi, nikomu nie przeszkadzało, że kabel szedł przepustem przy granicy działki, po stronie sąsiada. Nieważne, że mam pisemną zgodę sąsiada na dalsze korzystanie z jego przepustu. Nieważne, że zaoferowałem wykonanie projektu nowej trasy przez moją działkę na własny koszt. Nieważne, że zaoferowałem pokrycie kosztów wykonania przepustu. Możliwości technicznych nadal brak.

Żeby było śmieszniej, to identyczna sytuacja występuje u sąsiada. Z tą małą różnicą, że on ciągle jest abonentem Orange, a wg map Orange przepust kablowy kończy się w połowie jego działki... Należy więc rozumieć, że obecnie usługa u niego świadczona jest jakoś magicznie pół-bezprzewodowo??

Jest dla mnie całkowicie niezrozumiałe jak w dzisiejszych czasach firma działająca komercyjnie, której jednym z głównych celów jest maksymalizacja dochodu, może w tak lekceważący sposób podchodzić do klienta? Koszt realizacji inwestycji został już poniesiony, pozostało podpiąć klienta i pozwolić mu płacić za usługę. Rozumiem, że Orange osiąga już takie dochody, że więcej nie potrzebuje...

Dlatego po raz kolejny zwracam się z prośbą do osób, które mogą coś w w/w temacie. Pomóżcie, jeśli możecie, bo ja już nie mam więcej pomysłów...


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Orange Światłowód - słupek przed domem i brak zasięgu??


@Pawel-Mnapisał(-a)


IMG_20200321_091101.jpg

 

 

 

 

______________

*Post przeniesiony z działu "Internet domowy" - moderator WoWojciech.


Za tym płotem to Twoja działka która ciągnie się do domu?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 31
  • 0

Orange Światłowód - słupek przed domem i brak zasięgu??

Na czerwono granica mojej działki. Na żółto obecna trasa przyłącza. Krzyżykiem zaznaczony słupek.

W jednym peszlu lecą 2 miedziaki - jeden do mnie, drugi do sąsiada. Nie rozumiem, dlaczego miedziaki mogą, a światłowód nie???

17.png


17.png

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Orange Światłowód - słupek przed domem i brak zasięgu??

Bo swiatlowodu juz Ci nie puszcza przez dzialke sasiada. 

To ze nie masz swiatlowodu to nie kwestia którędy ma isc kabel do Ciebie 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 31
  • 0

Orange Światłowód - słupek przed domem i brak zasięgu??

I super - niech puszczą przez moją. Nie mam nic przeciwko...


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Orange Światłowód - słupek przed domem i brak zasięgu??

@Pawel_M W obecnej sytuacji pozostaje Ci tylko na własną rękę przekopać swoją działkę i ułożyć rurę HDPE do słupka. Później ponownie skontaktuj się z tym monterem i wówczas już problemu nie będzie. Bez tego sprawa nie ruszy z miejsca bo Orange nie wykona tego przyłącza jeśli nie wykonał tego na etapie inwestycji. Jeśli nie potrafisz albo nie chcesz to pogadaj prywatnie z tym monterem. Za parę złoty po godzinach może by Ci to zrobił.  


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 31
  • 0

Orange Światłowód - słupek przed domem i brak zasięgu??

@marder No właśnie to chyba nie do końca tak. Ja mogę oczywiście położyć HDPE, choćby dziś. Z tym, że Orange tego nie ma na swoich mapach, więc i tak się nie zgodzą.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12786
  • 52616
  • 601

Orange Światłowód - słupek przed domem i brak zasięgu??

@Pawel_MKable miedziane już tam są. One wyznaczają drogę instalacji. Tak z założenia, gdyż na mapach istnieją i to właśnie do map odwołują się projektanci. Skoro widzą, że "zwyczajowa" trasa biegnie przez posesję sąsiadów, to od razu dają negatywa, nie zważając, że jeśli nowy kabel wkopać w pasie drogowym na długości 1-2-3 metrów, to nie będzie konieczności przechodzenia przez działkę obok, ale z drugiej strony będą uzgodnienia ZUD, projekt w pasie drogowym itp. Na samowolkę z cyklu "wkopiemy, bo nikt nie zauważy" w planach i mapach geodezyjnych nie ma miejsca. Jeśli zrobią prowizorkę, to kiedyś jakaś ekipa koparką wywali nieujęty kabel i nikt go nie naprawi, bo go nie ma...Z jednej strony śmieszna sprawa i rzekłbym bzdurka, a z drugiej porządek i konsekwencja. Może dobrym pomysłem jest ułożenie własnej rury tak, aby wilk był syty i owca cała, czyli jak najmniej w pasie drogowym i obcym terenie (np tuż przy ogrodzeniu lub wręcz na nim)