Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Światłowód na sieci Tauron


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 18
  • 0

Orange Światłowód na sieci Tauron

Tauron zbudował u nas linie tak samo jak u was... Niby 3 marca będzie już odbiór neta. Mam w tej chwili internet od Orange na kablach Neostrady ten stary stacjonarny. 

Czy to prawda że można sobie wybrać zamiast Orange np. Netię czy innego operatora? Czy tylko Orange?

Orange samo zmieni nam neta na światłowód czy trzeba iść do salonu to załatwiać już ? Został niecały miesiąc a my nic nie wiemy 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13377
  • 54829
  • 648

Orange Światłowód na sieci Tauron

@badgirl1412 Jeśli to POPC, to możesz wybierać operatorów. Ważne, aby info o dostępności sieci poszła informacja do operatorów, którzy maja podpisana umowę o wykorzystaniu zbudowanej sieci dla "obcych" usług.. Sprawa się wyjaśni podczas składania wniosków np w Netii. Jak nie będą mieli w bazie adresów dostępnych Twojego, nic nie zrobisz.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 18
  • 0

Orange Światłowód na sieci Tauron

Tak, to jest POPC. To super ! Idę się dowiadywać za kilka dni. Dzięki za info


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5434
  • 17909
  • 186

Orange Światłowód na sieci Tauron

@badgirl1412  jak już pisywałem w innych tematach, uzbrój się w cierpliwość. To że odbiór ma być na początku marca nie znaczy, że wszyscy operatorzy pojawią się od razu z ofertą. Warto odczekać do miesiąca, zanim Twój adres pojawi się u doradców, jako taki gdzie możliwe jest świadczenie usług na światłowodzie.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 35
  • 87
  • 0

Orange Światłowód na sieci Tauron

U mnie z tego co się dowiadywałem będzie Orange, ale ma być też Vectra, Dolnet czyli lokalny dostawca i jeszcze inni, ale tak jak pisze @Misiek62 trzeba się uzbroić w cierpliwość, ja trochę tą cierpliwość tracę dlatego na początku podpiszę umowę na czas nieograniczony i będę analizował kolejnych dostawców. Jeżeli chcesz pozostac u Orange to nie będzie problemu przepiszesz się z neostrady na światłowód zrobią przyłącze i korzystaj z dobrodziejstwa światełka.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5434
  • 17909
  • 186

Orange Światłowód na sieci Tauron

@Piotrk69  na poważnie na czas nieograniczony?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5632
  • 22861
  • 190

Orange Światłowód na sieci Tauron

@badgirl1412 

Samo nic się nie zrobi.

Umowy które zawarłeś są wiążące, niezależnie od pojawienia się nowych możliwości. Wszystko to musisz brać pod uwagę.

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5632
  • 22861
  • 190

Orange Światłowód na sieci Tauron

@Piotrk69 

Ale "do tanga trzeba dwojga". Nie ma gwarancji że dostaniesz w ogóle ofertę na czas nieoznaczony. Ja nie dostałem.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 35
  • 87
  • 0

Orange Światłowód na sieci Tauron

Niestety nie mówię tu o Orange, lokalny dostawca, który będzie dzierżawił włókna ma taką opcję w ofercie na czas nieograniczony, pani odpowiedziała że nie ma problemu ale parę groszy jest droższa. I lokalsi nie biorą dopłaty 20 zł za utrzymanie linii. Więc porównując oferty lokalny dostawca jest konkurencyjny.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 35
  • 87
  • 0

Orange Światłowód na sieci Tauron

@j131  jak mam neostradę to chyba mogę przejść na światłowód bez żadnych konsekwencji, tak słyszałem. Ja jestem już po umowie więc mogę zrezygnować z usług Orange ale czekam aż uruchomią światłowód i wtedy zacznę się rozglądać na poważnie.