Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Światłowód , czy dożyje tej chwili? :D


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 23
  • 0

Orange Światłowód , czy dożyje tej chwili? :D

Mam pytanie , czy dożyje jak będę miał światłowód u domu? Studzienki są wkopane od półtora roku i nic dalej się nie dzieje. Z tego co się dowiedziałem inwestycja jest zakończona, ale nikt nie jest podłączony na odcinku około 5km. Gmina Stężyca woj. Pomorskie. Stężyca woj PomorskieStężyca woj Pomorskie

Na moje oko coś tutaj śmierdzi 😏

 

___________

* Temat przeniesiony z Internet domowy - moderator Bartłomiej


Przechwytywanie.PNG
10 ODPOW. 10

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13370
  • 54809
  • 647

Orange Światłowód , czy dożyje tej chwili? :D

@Karol_Bednarek  odpowiem z głowy,  czyli z niczego: dożyjesz.

Wspomnisz moje słowa, że wcześniej czy później  ( ja bym stawiał na wcześniej, bo żadna rozsądna firma nie ryje  w ziemi, co jest bardzo drogie, nie mając perspektywy odzyskania włożonych w to pieniedzy) ktoś przyjmie  inwestycję odbiorem technicznym i umieści adresy jako w zasięgu ftth 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 23
  • 0

Orange Światłowód , czy dożyje tej chwili? :D

Słabo to widzę 😅 że dożyje 😐


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13370
  • 54809
  • 647

Orange Światłowód , czy dożyje tej chwili? :D

@Karol_Bednarek  a ja widzę dobrze ( tak twierdzi okulista) I coś mi Twoja miejscowość mówi...gdzieś mi się o oczy obiła. Muszę się ze sklerozą przespać, może sobie przypomnę 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2593
  • 9345
  • 46

Orange Światłowód , czy dożyje tej chwili? :D

@Karol_Bednarek projekt POPC? Jeśli tak to napisz do nich z zapytaniem co się dzieje i kiedy można się spodziewać możliwości świadczenia usług. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 566
  • 1389
  • 3

Orange Światłowód , czy dożyje tej chwili? :D

@agat13  a wiesz cos moze o Gogolewo, gmina Marianowo, zachodniopomorskie ? Dożyje dorejononizowania?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2114
  • 11891
  • 54

Orange Światłowód , czy dożyje tej chwili? :D

@impetiginisatio to już wróżka ci prędzej powie 😆

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13370
  • 54809
  • 647

Orange Światłowód , czy dożyje tej chwili? :D

@impetiginisatio Według UKE i POPC przewidywana jest rozbudowa sieci, a więc i dorejonizowanie. beneficjent Orange, więc pisz do Skierniewic. Kilka adresów już jest czynnych w Gogolewie, więc....szanse duże.

Zerknij czy realizacja jest doziemna czy za pomocą podwieszek, odpowiesz Sobie o trudnościach doprojektowania pozostałych adresów z miejscowości


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 23
  • 0

Orange Światłowód , czy dożyje tej chwili? :D

Witam

Cuda się dzieją 😄

200 km linii światłowodowej w Gminie Stężyca 

Matko Bosko 😄

 

W ramach kontynuacji programu POPC ogłoszono nowy konkurs: FERC (Program Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy na lata 2021-2027) oraz KPO (Krajowy Plan Odbudowy). Oba programy zakładają kontynuację realizacji celów Programu Polska Cyfrowa 2014-2020, planując objęcie zasięgiem sieci NGA 1,7 miliona gospodarstw domowych, zapewniając przepływność na poziomie 300 Mb/s z możliwością zwiększenia do 1 Gbit/s. Na rozwój internetu z programów KPO i FERC przeznaczono ponad 8,6 miliarda złotych (w tym ponad 5,6 miliarda złotych na budowę sieci w ramach KPO i prawie 3 miliardy złotych dla FERC).

 

Korzyści z dostępu do internetu są nieograniczone: szybki transfer danych, praca zdalna, utrzymywanie kontaktów, rozwój pasji, poznawanie świata, edukacja, rozwój osobisty itd. Jednakże, z powodu wysokich kosztów budowy sieci światłowodowych, nie wszędzie byłoby to możliwe. Dlatego na obszarach, gdzie stwierdzono niedoskonałość rynku lub istotne nierówności w dostępie do sieci NGA, budowa sieci o wysokiej przepustowości będzie finansowana z funduszy KPO i FERC.

 

W ramach projektu Fundusz Europejski na Rozwój Cyfrowy (FERC) na terenie gminy Stężyca rozpoczną się prace związane z budową linii światłowodowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą na potrzeby szybkiego internetu. Łącznie zostanie wybudowanych ponad 200 kilometrów linii światłowodowych. Beneficjentem przedsięwzięcia jest Orange Polska S.A., a generalnym wykonawcą firma Fiber Solutions sp. z o.o. z Poznania.

Dnia 19 czerwca 2024 roku przedstawiciele Gminy Stężyca: Wójt Ireneusz Stencel oraz Pani Weronika Ciachowska spotkali się z przedstawicielami Wykonawcy: Panem Sławomirem Rembarz oraz Panią Agnieszką Budzicką. Wykonawca zaprojektuje i wybuduje sieć światłowodową, zapewniając dostęp do usług 2177 gospodarstwom domowym. Omówiono zakres prac oraz plan dotyczący przyłączeń abonentów.
Działania w zakresie oferty i informacji dla potencjalnych abonentów realizują przedstawiciele Orange Polska pod numerem telefonu 801 234 567 lub 510 100 100.

https://www.gminastezyca.pl/mfiles/198/3/5171/z/FERC-STEZYCA-A1.pdf

Pozdrawiam serdecznie


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13370
  • 54809
  • 647

Orange Światłowód , czy dożyje tej chwili? :D

@Karol_Bednarek  wyprorokowałem w ostatnim poście 😁