Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Optymalna prędkości transmisji danych wg Orange


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 149
  • 661
  • 4

Optymalna prędkości transmisji danych wg Orange

Na wsi, 1.2 km od stacji



Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13772
  • 56639
  • 672

Optymalna prędkości transmisji danych wg Orange

U mnie LTE pracuje szybciej niż 5G. 160 ver140Mb/sek. Za to po wifi max, czyli 150Mb/sek czyli tyle ile w umowie na FTTH 😁


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 44
  • 213
  • 0

Optymalna prędkości transmisji danych wg Orange

@agat13 Wszystko zależy od ilości użytkowników danej technologii. W dużych miastach szybko przybywa telefonów 5G więc wydzielone pasmo 2,1 GHz nie daje rady. Natomiast zagregowane LTE jest wydajniejsze i może dawać lepsze wyniki. W mniejszych miejscowościach jest na odwrót. Niewiele osób zakupiło telefon 5G i tam to jeszcze działa dobrze. Zdecydowanie lepiej od LTE. Różnice będzie można zobaczyć dopiero jak ruszy 3,7 GHz.

 

@user6541 Jak wyżej napisałem, u mnie lepsze osiągi są dla 5G niż zagregowanego LTE. Tak więc aby być wiarygodny i sprawdzić maksymalne możliwości dla 2,1 GHz wykonałem 60 pomiarów prędkości w porze najmniejszego obciążenia sieci. A dokładnie mówiąc w godzinach 2.00 - 3.00, jeden pomiar na minutę. Znajdowałem się w odległości dokładnie 800 m od BTS-a. Straciłem ponad 40 GB z pakietu ale czego się nie robi dla nauki. Średnie wyniki oscylowały w granicach wartości ~ 350 Mbps. A oto maksymalny wynik jaki otrzymałem:

 

Screenshot_20230429_193219_Speedtest3.jpg

 

Gdyby sieć nie była tak przeciążona to każdy z nas i o każdej porze dnia i nocy miałby takie wartości. Podejrzewam że to górna granica przepustowości dla 2,1 GHz. Wątpię aby komuś udało się uzyskać lepsze wyniki. Jest tylko nadzieja że w chwili startu prawdziwego 5G na 3,7 GHz prędkości 600 - 800 Mbps staną się to normą jak to się nam obiecuje...


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 149
  • 661
  • 4

Optymalna prędkości transmisji danych wg Orange

Niezły wynik wykręciłeś w nocy, nocą nigdy nie testowałem, bo u mnie w domu nie ma zasięgu 5G, w dzień, nie udało mi się na żadnej ze stacji czy to w mieście, czy na wsi dobić do 200 Mb/s. Nawet na jakiś odludziach, gdzie możliwe, że ja byłem tylko zalogowany do 5G, przy świetnej mocy sygnału zazwyczaj wynik oscylował wokół 130-150 Mb/s. Masz rację, w dużych miastach urządzeń zalogowanych do sieci 5G jest znacznie więcej niż w małych miastach i wsiach, byłem ostatnio w Kołobrzegu i tam najlepszy wynik jaki osiągnąłem to nieco ponad 50 Mb/s na 5G, w bezpośredniej widoczności stacji 

 

To najlepszy wynik jaki miałem dotychczas


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 44
  • 213
  • 0

Optymalna prędkości transmisji danych wg Orange

@user6541 Często bywam w Krakowie. Tam to dopiero jest porażka jeśli chodzi o internet mobilny. Zarówna LTE jak i 5G. I to bez znaczenia jaka jest pora dnia. Natomiast internet stacjonarny ftth to już inna bajka. W dużych miastach zawsze będzie lepiej z dostępnością jak i z prędkościami niż na wioskach. Ja mam to szczęście że mam obie usługi w dobrej jakości zarówno ftth (1 Gbps) jak i 5G.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 182
  • 734
  • 1

Optymalna prędkości transmisji danych wg Orange

U mnie tak pokazuje z MO i  SPEED

 

IMG_20230430_141519.jpgIMG_20230430_141909.jpg


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5839
  • 23782
  • 201

Optymalna prędkości transmisji danych wg Orange


@darusia84napisał(-a)

U mnie tak pokazuje z MO i  SPEED


Co to jest MO? Apka Mój Orange? Ona czasem pokazuje cuda, nie polegałbym na tym. Dużo bardziej wiarygodne są dane z pro.speedtest - ich apkę można zainstalować i wtedy nawet logi ma się "za darmo" i nie tylko z testów w sieciach Orange. Takie jak pokazał @slav72 .


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 182
  • 734
  • 1

Optymalna prędkości transmisji danych wg Orange

@j131Tak aplikacja Mój Orange


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1700
  • 5908
  • 68

Optymalna prędkości transmisji danych wg Orange

A tak z ciekawości sprawdziłem na routerze LTE+ B715 jaką prędkość mam.

_LTE+.png

to nadmiarowy numer przeniesiony korzystający z 250GB + 30 GB na 31 dni.