Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Od kopania światłowodu do uruchomienia usługi. Ile może to trwać.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 35
  • 0

Od kopania światłowodu do uruchomienia usługi. Ile może to trwać.

U mnie już 9 miesiąc i mieszkam koło straży i tylko ona jest podłączona i nie wiem kiedy będzie dostępne a w linii na słupach już jest internet ale nexera blokuje dostęp ktoś wie dla czego tyle trwa a 2 km dalej internet jest gotowy

 

_________

* Wpis wydzielony jako nowy temat - Bartłomiej

26 ODPOW. 26

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13865
  • 57025
  • 684

Od kopania światłowodu do uruchomienia usługi. Ile może to trwać.

@Fenrir123  dlatego, że straż jest klientem biznesowym i inaczej jest to wszystko liczone. Reszta musi poczekać na środki inwestycyjne w Nexerze 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 35
  • 0

Od kopania światłowodu do uruchomienia usługi. Ile może to trwać.

W takim razie na stronie nexery pisze ze będzie dostępny w przeciągu 9 miesięcy a już jest 9 miesiąc i ile to może jeszcze potrwać bo 2km ode mnie w innej miejscowości działa już 

 

A w play mówią ze coś niby ma być ale już 9 miesiąc mija i nic się nie dzieje ale straż już została w wtorek podłączona, może jak w straży będzie dobrze działać to wtedy udostępnią mieszkańcom 

 

________________
* Scaliłem wpisy – moderator Michał


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 184
  • 649
  • 0

Od kopania światłowodu do uruchomienia usługi. Ile może to trwać.

@Fenrir123miałem to samo z Play.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13865
  • 57025
  • 684

Od kopania światłowodu do uruchomienia usługi. Ile może to trwać.

@Fenrir123  skoro nie odpisują i realizacji nie widać, to prawdopodobnie szybko nie zrobią. Takie czasem są realia inwestycji.

Sprawdź na stronie UKE co oni mówią o inwestycji ( mapa zasięgu) i tam też sprawdzisz alternatywę 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 35
  • 0

Od kopania światłowodu do uruchomienia usługi. Ile może to trwać.


@Glutnapisał(-a)

@Fenrir123miałem to samo z Play.


Ale jestem ciekawy czy nexera wreszcie udostępni ten internet 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13865
  • 57025
  • 684

Od kopania światłowodu do uruchomienia usługi. Ile może to trwać.

@Fenrir123  w końcu udostępni. Pytanie co jest powodem wstrzymania...czy to decyzja finansowa czy techniczna?

Czy ta sieć po prostu jest niegotowa, a im się nie opłaca inwestować własnych środków na rozbudowę i czekają na dofinansowanie, czy może adresy są w planach KPO i nie mogą ich ruszyć, zgodnie z procedurą? Zerknij https://internet.gov.pl/

Pytaj Nexerę o powody opóźnienia 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5950
  • 24202
  • 203

Od kopania światłowodu do uruchomienia usługi. Ile może to trwać.


@Fenrir123napisał(-a)

...

mieszkam koło straży i tylko ona jest podłączona

...


Chcesz powiedzieć, że "straż" ma dostęp do internetu realizowany przez Orange? A tobie Orange nie chce podłaczyć usługi? Czy chodzi ci o umowy z innym operatorem?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 35
  • 0

Od kopania światłowodu do uruchomienia usługi. Ile może to trwać.

Chodzi ogólnie o operatorów, straż jest pod netblue podłączona a play nie ma dostępy ani to netblue, orange też na mapach dostępu nie ma że już jest gotowy i właśnie nie wiem za ile będzie dostępny 

 

Światłowód kładła nexera lecz straż jest podłączone a mieszkańcy nie i nie wiem kiedy będę podłączane a już 9 miesiąc mija a na stronie nexery pisze, że usługi będą dostępne do 9 miesięcy

 

Ostatnio zapytałem i taką dostałem odpowiedź i nie wiem czy będzie dostępne dla operatorów już 


Screenshot_20240908_161410_Chrome.jpg

 

________________
* Scaliłem wpisy – moderator Michał


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 184
  • 649
  • 0

Od kopania światłowodu do uruchomienia usługi. Ile może to trwać.

Czyli u wszystkich firm, które mają wynajmować infrastruktura ta sama śpiewka. Nie wiadoma o co chodzi... to na pewno o kasę.