Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nowy BTS


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 85
  • 171
  • 3

Nowy BTS

Hej, właśnie uruchomiono u mnie po dłuuugim czasie czekania BTS 😁
Rok temu w czerwcu Orange zbudował nieopodal mojego domu bardzo solidną wysoką wieżę, dziś wreszcie można powiedzieć, że problemy z zasięgiem skończyły się na dobre.
Stacja ma dosył radiolinią z wieży oddalonej o 4,7 Km.

Tak było 
IMG_2140.PNG

Stacja Orange oddalona o 4790 metrów w linii prostej (UMTS 900).

Jest 
IMG_2150.PNGIMG_2152.PNG

LTE 800, UMTS 900

W tej chwili panowie coś jeszcze tam robią, bo po przełączeniu do 3G widziałem wcześniej pełen zasięg GSM 900 EDGE
IMG_2139.PNG
Wygląda na to, że będą jedynie pasma pokryciowe 900 i 800 MHz, tak jak twierdził czat flex kiedy pytałem kilka miesięcy temu.
Nie ma problemu, bo dotarł do mnie również światłowód, i jestem jego szczęśliwym użytkownikiem od marca. Może w przyszłości Orange zasili wieże z włókna sieci Fiberhost?


Kilka zdjęć

IMG_2149.jpg

 

IMG_2142.jpg

IMG_2141.jpg

IMG_2143.jpg
IMG_2145.jpg

Jeszcze nie dawno nie miałem dostępu ani do dobrego zasięgu, ani przyłącza optycznego, niesamowite jak szybko pojawiły się oba 😊

10 ODPOW. 10

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Nowy BTS

@xinfx  no to tylko pogratulować takich możliwości...inni mogą o tym tylko pomarzyć.

PS.

Wieża BTS Orange prezentuje się naprawdę okazale.


Zespół Nasz Orange
  • 1130
  • 8324
  • 23

Nowy BTS

@xinfx dzięki za ten wpis 🙂 O ile o problemach łatwo się pisze, o tyle jak dzieje się coś pozytywnego (a dzieje się w naprawdę wielu miejscach), już niekoniecznie. Cieszymy się razem z Tobą 🙂 👍


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12792
  • 52635
  • 604

Nowy BTS

@xinfxTo teraz masz alternatywę. I FTTH, i mobilne..To zamawiaj wszystkie usługi na testy 🙂

Jeszcze usługi bungee możesz świadczyć, bo górna część masztu wolna 🙂


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 85
  • 171
  • 3

Nowy BTS

@agat13 Sieć mobilna na tych pasmach nie działa piorunująco, w LTE osiągnąłem 30-40Mbit/s down i 20 up, a w 3G widziałem max 10Mbit/s. Może jeszcze coś konfigurują? Czy takie parametry też są w innych lokalizacjach w tych zakresach pasm?

Jeśli chodzi o FTTH działa nieziemsko 😊 Wcześniej korzystałem z oferty 100GB na kartę u fioletowego z dodatkową anteną zewnętrzną, trwałem tak i nie wiązałem się umową, bo wiedziałem, że będzie budowa sieci POPC3.
Łącze GPON działa praktycznie bez zastrzeżeń wysycam je o dowolnej porze dnia i nocy, zapomniałem już o problemach z LTE i nagłymi spadkami prędkości.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 85
  • 171
  • 3

Nowy BTS

Jako ciekawostka, kilka lat temu Orange uruchomił BTS w innej miejscowości nieopodal, konstrukcja o wiele skromniejsza, zasilona radiolinią z tej samej lokalizacji co nowa wieża u mnie.
Pojawił się wtedy artykuł na blogu Orange na ten temat.
https://biuroprasowe.orange.pl/blog/zasieg-wage-zlota/

 

2018-04-25.jpg 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12792
  • 52635
  • 604

Nowy BTS

@xinfxNa jakim sprzęcie? Może warto zerknąć na agregację pasm? Tak dla własnej świadomości..bo FTTH, to FTTH...i wszystko jasne


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 85
  • 171
  • 3

Nowy BTS

@agat13 IPhone X, nie ma co agregować.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Nowy BTS

@xinfx z czasem na nadajniku pojawią się inne zakresy częstotliwości. Na dzień dobry najczęściej są uruchamiane pasma pokryciowe. Parametry całkiem imponujące, jak na jedno pasmo LTE. Na wsi takie prędkości osiągam z agregacją pasm. 

Natomiast koło mojej firmy ze dwa lata temu został uruchomiony nowy nadajnik i do ten pory jest jedno pasmo LTE.

Nie mniej cieszę się Twoim szczęściem ze światełka, jak i z poprawy zasięgu komórkowego. Życzę szybkiej dalszej rozbudowy nadajnika w Twojej okolicy.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 85
  • 171
  • 3

Nowy BTS

@ketrasaArtur Pewnie jak teraz cała okolica na FTTH to może nie opłaca się inwestować w więcej pasm.

Wieczorem pan technik się zmył z wieży a razem z nim sygnał, pewnie jutro i w następnych dniach będą jeszcze pracować, sygnał T-Mobile też dziś się nie pojawiał. Nie wiesz może, oni współdzielą sprzęt aktywny, czy każdy wiesza swoje osobno?