Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nju Światłowód a Orange Światłowód Brak dostępności


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 475
  • 1619
  • 3

Nju Światłowód a Orange Światłowód Brak dostępności

Czemu w Nju światłowód wyskakuje mi że mój adres jest niedostępny a w Orange od razu mogę wybierać ofertę?

6 ODPOW. 6

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53121
  • 616

Nju Światłowód a Orange Światłowód Brak dostępności

@Windowv2  widać obie usługi mają różne bazy danych adresowych.

Może np Orange korzysta z sieci innego operatora, a Nju nie..

Może to kwestia technologii  ostatniej mili i np O puszcza  po eth, a N nie??

A może po prostu N dostało mniejszy zakres adresów do wykorzystania? Tak jak np inni operatorzy dają dla O? Inwestycje własne i np popc  są traktowane dla BSA inaczej.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1442
  • 6250
  • 42

Nju Światłowód a Orange Światłowód Brak dostępności

Tutaj jest też kwestia tego że Orange konkurowałby sam ze sobą. 

Poza tym pamiętam że Nju Światłowód został uruchomiony jako faza testów, czy testy nie trwają nadal? Testy wiążą się z sprawdzaniem usługi na ograniczonym/wybranym obszarze. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18408
  • 52636
  • 710

Nju Światłowód a Orange Światłowód Brak dostępności

@Windowv2 dla mnie też jest to dziwna sprawa. W wakacje sprawdzałem na łączach Orange. W wynajętym mieszkaniu w kamienicy w Siedlcach, światłowód idzie praktycznie przy futrynie, nie dało się założyć światłowodu Orange. Jak już doszedłem jaki był problem, to okazało się, że NJU światłowód nie jest dostępny, ale klatka dalej już jest. Technicy jak przyjeżdżali podłączać światłowód, dziwili się, że nie mogłem zamówić NJU światłowód. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 149
  • 659
  • 4

Nju Światłowód a Orange Światłowód Brak dostępności

Usługa nie jest dostępna w budynkach wolno stojących albo budynkach w zabudowie bliźniaczej, szeregowej lub grupowej, stanowiących
konstrukcyjnie samodzielną całość, w których są wydzielone nie więcej niż dwa lokale (mieszkalne lub użytkowe).

W regulaminie jest odpowiedź, gdzie na pewno nie zamówimy światłowodu NJU. Dodam, że w bloku zrobionym w ramach POPC, gdzie jest kilkanaście mieszkań, też nie da rady zamówić, więc możliwe, że głównie w zasięgu są adresy w blokach/kamienicach, gdzie była inwestycja własna Orange.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18408
  • 52636
  • 710

Nju Światłowód a Orange Światłowód Brak dostępności

@user6541 też nie jest to prawda. Tu gdzie chciałem podłączyć światłowód, inwestycja własną Orange, bram możliwości założenia NJU światłowód. To jakieś mocno zawężony obszar.


Zespół Nasz Orange
  • 2930
  • 10912
  • 64

Nju Światłowód a Orange Światłowód Brak dostępności

Dla przypomnienia: NJU posiada swoje forum. Z tego powodu wątek na naszej społeczności zamykam. Zapraszam na forum NJU: https://www.njumobile.pl/obsluga/forum