Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Niska prędkość po wprowadzeniu 5G


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 529
  • 1908
  • 13

Niska prędkość po wprowadzeniu 5G


@agat13napisał(-a)

@Fayile61  wiesz czemu? Obecnie 5G jest wydzielone z LTE, a więc podział pasma wymusił prawdopodobnie ograniczenie tego dla LTE 4G.

Coś kosztem czegoś...


Niestety to prawda. Mam ZTE MC888 i potwierdzam to w 100%.

Testowałem od Play i Plus (Orange jeszcze do mnie nie dochodzi). Orange na 4G jest szybsze niż to pseudo 5G.

 

@Fayile61 

Myślałem nad Predator Connect X5 ale zrezygnowałem z uwagi że sam nie wstaje po zaniku zasilania, trzeba go ręcznie włączyć.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 33
  • 0

Niska prędkość po wprowadzeniu 5G

Ludzie to naprawdę tragedia jest z tym internetem. Ja to możliwe było spieprzenie tak sygnału z 14 MB/s na maks. 3 MB/s... Przecież to jest jawne oszustwo. 

Przecież to jest HSPA+ pod nazwą pod 5G...


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18509
  • 53007
  • 716

Niska prędkość po wprowadzeniu 5G

@Fayile61 dlatego, że nie było przydziału częstotliwości, operatorzy wepchnęli 5G na 2100 MHz. Obecnie tak wygląda 5G. Będzie lepiej po uruchomieniu 5G na 3,6GHz, już niedługo, ale potrzeba czasu na uruchomienie i sprawy formalne.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 546
  • 1297
  • 2

Niska prędkość po wprowadzeniu 5G

Dynamic Spectrum Sharing tak dziala. Ale nawet na dedykowanych czestotliwosciachj dla 5G zdarza sie ze jest tylu userow ze warto pojsc na 4G. Zwlaszcza gdy mamy 5G NSA

 

Ile razy mam w LTE-A 4-6 x wyzsze predkosci niz w zapchanym 5G to nie policze. Roznie bywa. Telefonow z 5G jest juz masa.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 33
  • 0

Niska prędkość po wprowadzeniu 5G

Jak wcześniej pisałem po tym wprowadzeniu 5G na 4G mam tak samo lipny transfer.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 529
  • 1908
  • 13

Niska prędkość po wprowadzeniu 5G

Sprzętów jest coraz więcej 5G a domyślnie 5G jest włączone. Nie wiadomo jak to jest ustawione na nadajnikach, być może coś jest zarezerwowane na 5G i dlatego 4G bywa wolniejsze.
Trzeba czekać na docelowe pasmo pod 5G i mieć nadzieje że będzie lepiej.

 

Po wyłączeniu 3G powinno być trochę lepiej na 4G, pasmo przejdzie pod 4G.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 33
  • 0

Niska prędkość po wprowadzeniu 5G

Aktualnie w delegacji jestem w Rzeszowie i tutaj dramat. 5G full sygnał ale co chwilę zrywa transfer i nie ma internetu a prędkości takie że nawet stron internetowych otwieranie jest problemem. 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1462
  • 6345
  • 43

Niska prędkość po wprowadzeniu 5G

Jak będzie 5G tylko w SA w nie "hybryda" 4G/5G to obstawiam, że opisane problemy znikną.  


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 33
  • 0

Niska prędkość po wprowadzeniu 5G

Wróciłem do swojego miejsca zamieszkania bo nie byłem od 3.5 tygodnia i jest gorszy dramat.

https://i.imgur.com/adze96G.png


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13086
  • 53732
  • 626

Niska prędkość po wprowadzeniu 5G

@Fayile61Parametry połączenia lepsze...