Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Niedostępny adres do instalacij światłowodu mimo upływu zakładanego terminu


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 3
  • 0

Niedostępny adres do instalacij światłowodu mimo upływu zakładanego terminu

Witam

Mam pytanie czy ktoś może mi pomóc interweniować w sprawie finalego uruchomienia usługi światłowodu.

Po dwóch latach interwencji, telefonów i pism,  2 miesiące temu linia światłowodowa Orange została doprowadzona do mojego budyku. Są dokonane wszystkie pomiary i protokoły odbioru. Podobno nowa instalacja musi być opublikowana przez 1 miesiąc, tak aby mogli się  zapoznać  z nią inni operatorzy. Po tym terminie miała być dostępna usługa - podłączenie rutera i wybranie taryfy. Mój adres na infolinii nadal jest niedostępny do instalacji światłowodu. W międzyczasie zrezygnowałem z usługi internetu na linii miedzianej telefonicznej ale z terminem 3 tygodniowego zachodzenia na siebie usług - koniec usługi internetu na linii telefonicznej był 3 tygodnie późniejszy niż potencjalne i możliwe uruchomienie światłowodu. Efekt jest taki, że w chwili obecnej nie mam zadnego internetu stacjonarnego, żadnej możliwości uzyskania informacji ze strony Orange, posiłkuje się internetem z telefonu dla siebie i trójki dzieci mających naukę online - to jest koszmar.

Czy jest ktoś kto może mi pomóc lub doradzić w tej sytuacji

 

J. Płuska 

 

____________

* Wątek wyodrębniono z tematu Rzecznik klientów. We wpisie ukryto dane osobowe - Wiktor

8 ODPOW. 8

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Niedostępny adres do instalacij światłowodu mimo upływu zakładanego terminu

Niestety trzeba czekać. Nie zawsze wszystkie odbiory są zakończone, trzeba też dograć obsługę techniczną w terenie, a niektórzy podwykonawcy Orange strajkowali lub grożą strajkiem. Nie wiem kto doradził rezygnację z linii miedzianej. Orange oferuje bezpłatną migrację z miedzi na światłowód.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

Niedostępny adres do instalacij światłowodu mimo upływu zakładanego terminu

To prawda trzeba było czekać do końca. Trochę sobie strzeliłeś w kolano. Machina jest wielka i wszystko musi nabrać mocy urzędowej za nim będzie usługa dostępna dla klientów. Zgłaszaj chęć na FTTH, monituj, namów sąsiadów by też się zgłaszali. To powinno przyśpieszyć pewne decyzje.   


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 456
  • 867
  • 3

Niedostępny adres do instalacij światłowodu mimo upływu zakładanego terminu

Żarty sobie stroicie. Przedstawiciel biznesowy mówił że załatwi temat w kilka tygodni, miesiącami nie da się do niego doddzwonić i zwodził w nieskończoność zamiast chociaż dać jasne info żeby na to nie liczyć bo covid/cokolwiek. Z litości nie wspomnę go tu bo jest tutaj. Dno. Orange to betonowy stan umysłu - takie jest moje odczucie po miesiącach próby załatwienia tematów dla kilku różnych lokalizacji (w tym takich gdzie wszędzie dookoła jest światło, a nawet w budynku na którym jest światło ze studzienki przewieszką bo na tym samym budynku jest BTS Orange - nawet dla organizacji która dzierżawi Orange ten dach - nie dało się xD). Kolejny przedstawiciel przynajmniej uczciwie mówi że monituje temat w innym dziale i nie ma odpowiedzi i nie ma na to wpływu ( i o dziwo potrafi odebrać telefon chociaż ten raz na 2 tyg).


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

Niedostępny adres do instalacij światłowodu mimo upływu zakładanego terminu

@gk2a6 Przedstawiciel biznesowy zajmuje się ofertą dla biznesu a autor wątku ma problem z internetem dla klienta indywidualnego. Co do twojego pytania to pisaliśmy już o tym wielokrotnie. Jeśli jakiś adres z różnych względów nie został zrealizowany w ramach prowadzonej inwestycji to później już ciężko jest coś dobudować lub podłączyć nowego jeśli nawet jest to budynek stojący tuż obok. Dlaczego tak się dzieje ? Ponieważ fizycznie nie ma komu tego zrobić i nie ma na to kasy. Nie można znowu rozpisać przetargu, wyłonić firmy i dostać kasę na to zadanie żeby na ulicy X dołączyć 2-3 budynki. Tak to nie działa. Natomiast służby technicznie które zajmują się eksploatacją sieci odpowiadają tylko za utrzymania jej w sprawności i podłączają klientów tylko tam gdzie wcześniej została wybudowana sieć FTTH.  


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 456
  • 867
  • 3

Niedostępny adres do instalacij światłowodu mimo upływu zakładanego terminu

@marder chodziło mi o to aby pokazać że już nie tylko klienta indywidualnego lekceważą ale nawet biznes.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

Niedostępny adres do instalacij światłowodu mimo upływu zakładanego terminu


@gk2a6napisał(-a)

@marderchodziło mi o to aby pokazać że już nie tylko klienta indywidualnego lekceważą ale nawet biznes.


 Tak, wizerunkowo nie wygląda to dobrze. A niby klient biznesowy jest dla nich najważniejszy. 

Anonim

Nie dotyczy

Niedostępny adres do instalacij światłowodu mimo upływu zakładanego terminu

Klient biznesowy prędzej do projektu dołączy niż indywidualny, inna sprawa że biznesmen musi mieć jakąś firmę, nie jednoosobową działalność bez biura czy większych zamówień u Operatora, dużo zależy od opiekuna tej firmy biznesowej, samemu niestety się nie załatwi w kwestii podłączenia światłowodu nic, albo prawie nic, tak jak klient indywidualny.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 192
  • 328
  • 1

Niedostępny adres do instalacij światłowodu mimo upływu zakładanego terminu

Czasami to trzeba się prosić i latać, teraz to tylko światłowód na stronie proponują. Chyba internet po ADSL z którego korzysta teraz dużo osób nie ma już znaczenia. Także różne rzeczy mogą się stać. Ale jak kolega pisał wyżej, dla operatora są ważniejsi klienci biznesowi niż indywidualni.