Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z Internetem i zasięgiem


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 7
  • 0

Problem z Internetem i zasięgiem

Witam serdecznie czy ktoś w okolicach Licheń Stary Ślesin ma problemu z połączeniem internetowym w telefonie?

 

__________________

* Przeniesione z działu Na kartę – moderator Kinga

8 ODPOW. 8

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12948
  • 53204
  • 617

Problem z Internetem i zasięgiem

@Argiszt94Co rozumiesz pod pojęciem "problem z połączeniem internetowym w telefonie"? Doprecyzuj, proszę...

Chcemy poznać bliżej "wroga" zanim zaczniemy go zwalczać.. 🙂

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

Problem z Internetem i zasięgiem

@Argiszt94 czy problem masz na jednym urządzeniu, czy na innych też? Jak masz możliwość, to przełuż kartę SIM do innego urządzenia i sprawdź działanie Internetu.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 7
  • 0

Problem z Internetem i zasięgiem

Problem w tym że po przełożeniu tej karty również w innych urządzeniach również tak samo mam ten sam problem prosty przykład będąc w Bydgoszczy nie mam takich problemów prędkość oraz zasięg sieci jest bardzo dobra chodzi o konkretną lokalizację na terenie Wielkopolski mam problem z zasięgiem strasznie przeniosłem numer do orange bo gwarantowane było na całej Polsce zasięg i prędkość dobrą 

Anonim

Nie dotyczy

Problem z Internetem i zasięgiem

@Argiszt94  zanim wybierzesz ofertę i operatora, trzeba w danej lokalizacji testy zrobić na starterach Play/ Plus/ T-Mobile, widocznie w twojej lokalizacji Orange ma kiepski zasięg, stąd problem z Danymi Mobilnymi, pozostaje opcja zmiany operatora. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

Problem z Internetem i zasięgiem

@Argiszt94 może być taka sytuacja, że zasięg będzie rewelacyjny, a internet będzie się ślimaczył. Wszystko też zależy od prawidłowej pracy nadajnika i jego obciążenia. Czasami występują zakłócenia zewnętrzne nadajnika lub awaria. 

Anonim

Nie dotyczy

Problem z Internetem i zasięgiem


@ketrasaArturnapisał(-a)

@Argiszt94 może być taka sytuacja, że zasięg będzie rewelacyjny, a internet będzie się ślimaczył. Wszystko też zależy od prawidłowej pracy nadajnika i jego obciążenia. Czasami występują zakłócenia zewnętrzne nadajnika lub awaria. 


W takim wypadku zgłoszenie się robi, operator sprawdzia nadajnik w danej lokalizacji @Argiszt94 ,  ale chyba już po problemie, bo temat zamknięty jest rozwiązaniem, na moje oko bez rozwiązania problemu. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12948
  • 53204
  • 617

Problem z Internetem i zasięgiem

@Anonim ma rację, bo w takim przypadku gdy na wszystkich aparatach jest to samo, to świadczy  o uszkodzeniu nadajnika bądź jego okresowym obciążeniu. Warto to zgłosić, bo jest szansa naprawy sytuacji. Im więcej zgłoszeń tym lepiej


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

Problem z Internetem i zasięgiem

@Argiszt94 koło Ślesina jest nadajnik: Lubomyśle 60, ID: 6194. Ten nadajnik ma spory teren do pokrycia, a w dodatku obok jest dość duża miejscowość i ruchliwa trasa, więc może być w pewnych porach dnia dość mocno obciążony. Na tym nadajniku działają pasma LTE: 800, 1800 i 2100, oraz UMTS: 900. Jak na LTE słabo internet działa, to proponuję na ten czas przełączyć się na UMTS.

 

Nadajnik Licheń Stary ul. Toruńska 12 ID: 43026 obsługuje LTE 800, 1800, 2100 oraz UMTS 900. Teren do pokrycia też ma dość spory. W tym roku zostały uruchomione LTE 1800 i 2100. Podobnie i w tej lokalizacji, jak internet LTE wolno działa, to proponuję przełączyć na UMTS.

 

W obu lokalizacjach obecnie brak planów na rozbudowę nadajników.