Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Niechęć podłączenia światłowodu


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 0
  • 0

Niechęć podłączenia światłowodu

Witam,

Pod adresem Regulska 52 w Warszawie od kilku lat trwa walka o podłączenie światłowodu.

Najpierw odbyło się podpisanie pod zgoda na podłączenie światłowodu w ramach projektu POPC

Później projekt popc wszedł w życie z pominiętym moim adresem zamieszkania. Moi sąsiedzi oczywiście zostali podłączeni dzięki temu projektowi, ja nawet nie dostałem takiej opcji.

Najpierw było zasłanianie się tym, że nie ma go w pobliżu jednak aktualnie gdy maja go moi sąsiedzi po prostu nie ma tego w planach. Rozumiem ze 100metrow kabla i postawienie słupa na posesji to dodatkowe koszty, ale ja zaoferowałem również pokrycie tych kosztów i dalej nic z tego.

Co powinienem zrobić aby w końcu przestać używać śmieciowego internetu LTE albo średniowiecznego kabla miedzianego?

Liczę na pomoc i dojście do porozumienia w sprawie podłączenia

Pozdrawiam

Screenshot_20200524-152422_Chrome.jpg

______________

* Temat przeniesiony z Internet domowy - moderator Bartłomiej

19 ODPOW. 19

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Niechęć podłączenia światłowodu

@BurMar niestety jesli Twojego adresu nie ma w POPC to z podlaczeniem do swiatlowodu bedzie problem. Niestety to ze zadeklarowales pokrycie kosztow nic nie da poniewaz te 100 metrow kabla i postawienie slupa to spora inwestycja ktora sie po prostu nie oplaca. Przykre to ale taka jest prawda. 

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Niechęć podłączenia światłowodu

Musi mieć okres trwałości projektu ok 5 lat by podłączać inne adresy. Inaczej Orange musi zwrócić dofinansowanie.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 0
  • 0

Niechęć podłączenia światłowodu

Ale w takim wypadku ten internet nie zostanie nigdy do mnie podłączony, koszta się nie zmniejsza, a budynek bliżej ulicy nie stanie. Załóżmy że bylbym wstanie pokryć wszystkie koszty słupa kabla robocizny, czemu nikt nie nawet ze mną o tym porozmawiać i nakreślić opcji oraz ceny takiego przedsięwzięcia. Ale wiadomo jestem skazany na ich śmieszny internet LTE za który swoja droga place więcej niż za swiatlowod wiec po co ze mną rozmawiać... 


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 0
  • 0

Niechęć podłączenia światłowodu

mógłby Pan rozwinąć? Co musi miec 5 lat


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Niechęć podłączenia światłowodu

5 lat od zakonczenia inwestycji POPC


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Niechęć podłączenia światłowodu

Nie. Czas jest liczony od rozliczenia projektu a nie zakończenia kopania.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Niechęć podłączenia światłowodu

POPC to unijne dofinansowanie. Ma trafiać na te adresy gdzie operatorzy nie chcę podłączać komercyjnie usług. Stanowi to w myśl przepisów antymonopolowych "zaburzenie konkurencyjności". Dlatego przez okres trwałości projektu nie można z powstałej infrastruktury podłączać innych adresów.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 0
  • 0

Niechęć podłączenia światłowodu

Jest to juz jakas informacja, jednak bardzo przykra gdyż projekt ewidentnie pominął mój adres pewnie ze względu na wysokie koszty a rozpoczął się 30.05.2018

Wiec mam czekać kolejne minimum 3 lata na łaskę firmy... to jest właśnie monopol bo w wypadku podłączenia swiatlowodu pobierali by odemnie mniej co miesiąc niz teraz za LTE. Czyli najwyraźniej nigdy się nie doczekam


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Niechęć podłączenia światłowodu

@BurMar zorientuj sie czy w okolicy nie ma lokalnej firmy ktora ma w ofercie internet.