Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Neostrada - Awaria - Warszawa


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 1
  • 0

Neostrada - Awaria - Warszawa

Witam,

 

Mam taki problem,

 

od tygodnia nie mam internetu - jest zgłoszania Awaria

 

Dziś dozwnił do mnie technik i potwierdził że niestety nie są w stanie jej usunąć !! ponieważ infrastruktura się stażeje etc,mogą spróbować zmienić mi umowę na 2x mniejsza przepustowść i może to pomoże.

 

Jednak ja nie wyrażam zgody - Neostrada łączy się z predkościa 18.5MB-20 - jednak przez 95% jest disconnect bo sygnał jest za słaby

 

Czy z tego względu ze nie działą intrernet modem nie może sie zsychronizować a z teleofnu domowego nie można dzownić bo co 5-10 sekund urywa sygnał mogę wypoowiedzieć umowę z ich winy ?

 

 

Pozdrawiam

7 ODPOW. 7

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 52
  • 46
  • 3

Neostrada - Awaria - Warszawa

Czy z tego względu ze nie działą intrernet modem nie może sie zsychronizować a z teleofnu domowego nie można dzownić bo co 5-10 sekund urywa sygnał mogę wypoowiedzieć umowę z ich winy ?

Zakładam, że wspomniany domowy tel. jest w technologii VoIP. Jeżeli coś takiego powiedział Ci technik, to z pewnością ktoś z Orange w najbliższym czasie się z Tobą skontaktuje, by zaproponować przejście na mniejszą prędkość (jako jedną z opcji). Wtedy będziesz mógł powiedzieć: "ja nie wyrażam zgody"... I wówczas możesz żądać rozwiązania umowy, oczywiście bez jakiejś opłaty karnej z tym związanej.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 1
  • 0

Neostrada - Awaria - Warszawa

Nie jest to telefon VoIP tylko zwykły stary telefon połączony przez filtr do gniazdka telfonicznego i z niego nie da sie dozwnić ani odbierać


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 625
  • 1513
  • 21

Neostrada - Awaria - Warszawa


Kaafrea86 napisał(-a):

 nie da sie dozwnić ani odbierać


Z tego co piszesz to tak na mojego nosa stare kable i skorodowane złącza.

 I chyba tu żadna prędkość nie pójdzie....

Pewnie będzie można zerwać umowę ale zostaniesz bez neta.

Ja bym się targował żeby dali net bezprzewodowy bez limitu  w tej samej cenie lub niższej...

 Wybór należy do Ciebie i pewniw jest zależny od Twoich potrzeb.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Neostrada - Awaria - Warszawa

Jeśli technik stwierdza BMT na obecne usługi, a nie chcesz migracji w dół, to masz prawo do rozwiązania umowy.
Ale czy to się opłaca? Zdecyduj sam.

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 1
  • 0

Neostrada - Awaria - Warszawa

Zgadza się, łącza sa skorodowane a puszka z lat 80 cała zielona zarośnięta mchem. 🙂 a internet od konukrecji LTE bo nic innego się nie da bo orange nie dba o klienta, mam na firmę zaczynając od centerdel idea po Ornage ten sam numer od 22 lat i oferty są gorsze dla starych klientów niż zerwać umowę i brać nową 


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 625
  • 1513
  • 21

Neostrada - Awaria - Warszawa

Przeczytaj to co napisałem powyżej - wina Orange , targuj się o warunki zmiany umowy na net bezprzewodowy LTE.

  A  konkurencja? Aby przyciągnąć klienta da ulgę "na dzień dobry" a po kilku miesiącach norma czyli tak jak wszyscy.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 52
  • 46
  • 3

Neostrada - Awaria - Warszawa


Nie jest to telefon VoIP tylko zwykły stary telefon połączony przez filtr do gniazdka telfonicznego i z niego nie da sie dozwnić ani odbierać

@Kaafrea86

 

Taki tel. stacjonarny (POTS) należy traktować jako odrębną usługę.
A z tego co przedstawiłeś w głównym temacie wynika, że technicy zajmowali się samym internetem.

Radzę w tej sytuacji zająć się także tel. W razie czego możesz zgłosić usterkę poprzez aplikację mobilną Mój Orange.