Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nadużywanie zmiennego IP do oszukiwania na serwerze


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 8
  • 0

Nadużywanie zmiennego IP do oszukiwania na serwerze

Dzień dobry,

 

jestem tu nowy i nie za bardzo wiem, czy w dobrym dziale to piszę, ale też wydaje mi się, że problem jest dość unikatowy, z góry przepraszam.

Przechodząc do problemu - jestem właścicielem pewnego serwera gry, który stale jest "atakowany" z adresów, które wydaje się, że należą do Orange. Sprawa wygląda tak, że pewien gracz, od ponad roku, wchodzi na serwer by uniemożliwiać innym grę - dzień w dzień, dosłownie co kilka-kilkanaście minut, przez 24h na dobę zmienia adresy IP (prawdopodobnie korzysta z internetu mobilnego i resetuje połączenie). Wykorzystał już setki, jeśli nie tysiące adresów. Wiemy, że robi to automatycznie, tj. korzysta z bota, który sam zmienia adres. Posiadamy informacje o tym kiedy i jakich adresów używał. Chciałbym się dowiedzieć czy można coś z tym zrobić, ponieważ jest to niezmiernie uporczywe, a takie zachowanie chyba wykracza już poza normalne użytkowanie internetu.

Edit: tak dla uświadomienia sobie o skali tego - w przeciągu ostatniej godziny zmienił IP 25 razy, a robi tak stale.

 

Z góry dziękuję,

Paweł Syska.

13 ODPOW. 13

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Nadużywanie zmiennego IP do oszukiwania na serwerze

@PawelSyska witaj. Czy takie dzialanie nie podlega sciganiu przez policje? Moze trzeba ich powiadomic. Tutaj na forum nie uzyskasz konkretnej pomocy, a to ze ktos wykorzystujac internet Orange dopuszcza sie przestepstwa to juz inna sprawa. Ja bym szedl na policje


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Nadużywanie zmiennego IP do oszukiwania na serwerze

@PawelSyska Czy możesz na serwerze sprawdzić prócz IP klienta MAC karty sieciowej? Jakie info możesz wyciągnąć z logów?

Anonim

Nie dotyczy

Nadużywanie zmiennego IP do oszukiwania na serwerze

@PawelSyskamożna na całą pulę adresów założyć blokadę/filtr i atakujący się zniechęci, zgłoś na Policję i delikwenta namierzą vs Operator, są spore kary za takie działania, jeśli 24 godziny taki atak trawa to bot działa, nie koniecznie z jednej puli adresów, ale da się to namierzyć, jeśli amator ci utrudnia życie.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Nadużywanie zmiennego IP do oszukiwania na serwerze

Po Twoim zgloszeniu policja we wspolpracy z operatotem bez problemu namierza dowcipnisia. Wedlug mnie nie ma na co czekac. Sam raczej nic nie zrobisz


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 8
  • 0

Nadużywanie zmiennego IP do oszukiwania na serwerze

Osobiście mam dostęp tylko do adresów IP, ale być może byłbym w stanie dostać logi z adresami MAC od firmy, która pośredniczy w stawianiu takich serwerów.

Nie chcę banować całych zakresów IP, bo część naszych normalnych graczy również ma internet z Orange i gdy już kiedyś tego próbowaliśmy to nie mogli wejść. Zmieniają się adresy na trzech oktetach, więc musiałbym zbanować bardzo duży zakres.

Zastanawiałem się czy iść z tym na policję, ale póki co próbuję mniej drastycznych kroków. Serwer nie jest duży, gra na nim kilkadziesiąt osób a ja po prostu nie chcę marnować czasu na wprowadzanie kolejnych zabezpieczeń, bo mając zmienne IP ten gracz omija je po paru godzinach albo jednym dniu.

Warto też wspomnieć, że oprócz mojego, podobnych serwerów w Polsce jest jeszcze co najmniej kilka i na każdym z nich widziałem wielokrotnie tego samego gracza.

 

Jeśli nie da się tego załatwić samym kontaktem z operatorem to pójdę z tym na policję.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Nadużywanie zmiennego IP do oszukiwania na serwerze

Sam mozesz nie dostac zadnych informacji z uwagi na ochrone danych itd. Dane moga byc udostepnione wylacznie policji. Ja na Twoim miejscu nie zastanawial bym sie

Anonim

Nie dotyczy

Nadużywanie zmiennego IP do oszukiwania na serwerze

Ja bym to zgłosił na twoim miejscu @PawelSyska , tak na marginesie haker korzysta z bota, ty też możesz z bota korzystać i blokować mu pulę adresów, spok inni z tej puli nie korzystają. Zaawansowany użytkownik przyblokował by mu atak, ale to wymaga większej wiedzy.

Anonim

Nie dotyczy

Nadużywanie zmiennego IP do oszukiwania na serwerze

Ja może na początku zapytam, jakiej gry jest to serwer?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Nadużywanie zmiennego IP do oszukiwania na serwerze

Napisz zgłoszenie na abuse@centertel.pl

 

Edit. Podalem wcześniej błędny mail. Ten dotyczy internetu mobilnego Orange