Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nadajniki bts orange btsearch vs uke

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 770
  • 2618
  • 0

Nadajniki bts orange btsearch vs uke

@j131  pewności w 100 proc nie mam ale wolę uniknąć sytuacjii że przekroczę 200gb i spadnie prędkość i będzie lejek.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5718
  • 23192
  • 197

Nadajniki bts orange btsearch vs uke


@Januszbbanapisał(-a)

@j131  pewności w 100 proc nie mam ale wolę uniknąć sytuacjii że przekroczę 200gb i spadnie prędkość i będzie lejek.


Przecież jeśli z tego mikrotika będzie bez przerwy szedł transfer HD, to zanim osiągniesz 720GB (miesiąc materiału w HD, mocno szacunkowo), operator na 100% cię zablokuje. Dostaniesz "lejek techniczny". A jeśli zrobisz sobie przerwę na spanie i jedzenie to już raczej 200GB nie przekroczysz.

I to zakładając, że w ogóle będzie taka przepustowość na łączu, żeby puścić HD.

Dlatego ponawiam pytanie: skąd bierzesz te szacunki?

Zapytany o to internet podsuwa np. taką stronę (z dość drastycznie różnymi od Twoich szacunkami):

https://zintronic.pl/blog/pomoc-w-wyborze-produktu/kamery-gsm-sposob-na-monitoring

„Ile transferu (jakiej wielkości pakiet danych) potrzebuję?”
Do podglądu zdalnego do kamery ważna jest prędkość UPLOAD – im większą wartość możemy uzyskać, tym lepiej, bo wtedy obraz będzie płynny w wyższej rozdzielczości. Dla przykładu dla 1 kamery o rozdzielczości 5Mpx powinniśmy zapewnić upload na poziomie 3-5 Mb/s, a taką wartość bez problemu uzyskamy w każdej sieci 4G/LTE w Polsce.
Odpowiedź na powyższe pytanie o transfer jest niełatwa, bo zależy od tego, jak często będziemy używali zdalnego dostepu do kamery. Gdybyśmy chcieli kamerę o rozdzielczości 5Mpx chcieli „podglądać” 24 godziny na dobę, to zużylibysmy ok. 180 GB miesięcznie. W sytuacji, jeśli w ramach podglądu obejrzymy 3-4 nagrania oraz podejrzymy obraz z kamery przez 10 minut w ciągu 1 dnia, to pakiet 10 GB danych
na 1 miesiąc powinien nam wystarczyć. Z kolei, jeśli mamy kamerę o rozdzielczości 2Mpx, to podgląd obrazu z kamery non-stop bez żadnej przerwy, spowodowałby zużycie ok. 100 GB danych miesięcznie. Natomiast jeśli ograniczymy się do uzyskania podglądu 4-5 razy dziennie przez ok. 10 minut, wtedy pakiet 4-5 GB danych w zupełności zaspokoi nasze potrzeby.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 770
  • 2618
  • 0

Nadajniki bts orange btsearch vs uke

@j131  Na tych 3 kamerach podglądam w sd a nagrywa na kartę w hd co by nie bylo flex nie jest zlą ofertą te 3 kamery mam ustawione na 2 mpx czyli 200 gb nie przekroczę niby.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5718
  • 23192
  • 197

Nadajniki bts orange btsearch vs uke


@Januszbbanapisał(-a)

@j131  Na tych 3 kamerach podglądam w sd a nagrywa na kartę w hd co by nie bylo flex nie jest zlą ofertą.


Ale ja nie twierdzę że Flex jest złą ofertą. Korzystam i nie narzekam.

Po prostu nie wydaje mi się żeby to była najwłaściwsza usługa do Twojego zastosowania. Dziwią mnie przesłanki którymi się kierujesz przy wyborze drogi postępowania i próbuję je (bezskutecznie) zrozumieć, stąd moje nieco poirytowane posty. Z góry przepraszam z ten ton.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 770
  • 2618
  • 0

Nadajniki bts orange btsearch vs uke

@j131  Chcesz mi dobrze doradzić więc ok jeśli 200 gb nie przekroczę to byłoby fajnie mogę się mylić w tym co piszę ale flex z opcją nielimitowanego internetu jest calkiem ok a jeśli kiedyś nawet to zlikwidują to te 150 gb nie powinienem przekroczyć mając 3 kamery po 2 mpx i jeśli będę sporadycznie podglądał w jakości sd ten artykuł co mi przesłałeś dużo wyjaśnia.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13515
  • 55257
  • 659

Nadajniki bts orange btsearch vs uke

@Januszbba  wystarczy 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 770
  • 2618
  • 0

Nadajniki bts orange btsearch vs uke

@agat13  150 gb wystarczy do kamer no to super 🙂


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1868
  • 9033
  • 75

Nadajniki bts orange btsearch vs uke

@Januszbba Maja Aqara FHD wysyła do chmury ze średnią prędkością 750 kb/s. I tylko jak wykryła ruch. Z ostatniej doby wyszło poniżej 2GB. Musiałbyś mieć cały czas podgląd aby zużywać drastyczne ilości GB a przecież chodzi o to aby zajrzeć do materiału jeżeli rzeczywiście dzieje się coś niepokojącego. Masz zdalne powiadamianie, że kamera coś wykryła?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 770
  • 2618
  • 0

Nadajniki bts orange btsearch vs uke

@Samotnick  Ja się na tym nie do końca znam ile takie kamery zużywają gb ja mam 3 kamery mają 2 mpx a 4 mam w domu też ma 2mpx a podglądam w jakości sd a nagrania nagrywają się w hd. Z chmury mi to idzie ale patrzę na to sporadycznie na podgląd , dostaje powiadomienia ale mam ustawione nagrywanie całą dobę ale skoro nawet jak będę miał te 150 gb i tego nie przekroczę to ok.