Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Montaż pionów na klatce - POPC


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 41
  • 0

Montaż pionów na klatce - POPC

@marder Zadzwonię zaraz na infolinie, odwołam tamte zamówienie i zrobię nowe przez internet. Wiadomo, że coś by się znalazło, ale sprawa jest tego typu, że to nawet nie jest potrzebne, bo OPP jest tuż przy mojej piwnicy, która jest pod moim mieszkaniem, więc wystarczy zrobić malutki odwiert i puścić tamtędy kabelek, co nawet ten technik chciał zrobić, dopóki nie wymyślił, że jak zaczną pion robić, to będzie problem...


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Montaż pionów na klatce - POPC

@blacky157 Trudno mi to ocenić bo musiałbym być na miejscu ale jeśli jest tak blisko to powinien ułożyć kawałek peszla od OPP do miejsca przewiertu i wciągnąć pigtajl. Stropy w starych kamienicach to nie żelbeton jak na blokach. Fakt że trochę może się sypać tego żwiru i innego syfu ale jest to do przewiercenia. Musi tylko odpowiednie miejsce wybrać u ciebie w domu najlepiej tam gdzie od razu zamontuje gniazdko.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 41
  • 0

Montaż pionów na klatce - POPC

Pokaż szczegóły

U nas akurat strop jest z desek. Na deskach maks co może być, to suchy beton, jeśli w ogóle coś jest, bo jak robiłem remont kuchni to była tylko płyta OSB położona na tym. Problem jest w tym żeby zmusić jakiegoś technika do przyjazdu, bo widzą tą pierwsza notatkę i nawet się nie kontaktują tylko przesuwają termin w nieskończoność. Najlepsze jest to, że dzwoniłem teraz na infolinię poraz setny, i że w notatce mają brak zgody od administratora, a nawet się z nim nie kontaktowali, jestem wręcz pewny, że kontaktują się z innym administratorem, który zarządza większością budynków na tej ulicy i logiczne że nie dostają zgody, no bo jak ma im jej udzielić, skoro nie zarządza tym budynkiem, albo po prostu olali temat i będą przesuwać. Oczywiście brak możliwości skontaktowania się z technikami...

 

 

______________

Wpis edytowany - Rafał


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Montaż pionów na klatce - POPC

@blacky157  w starych, wiekowych kamienicach to norma strop - drewniane legary nośne i deska z dołu i góry, podłoga to wiadomo, a sufit (oczywiście w oryginalnym wykonaniu) mata słomiana mocowana na druty i gwoździe obrzucana tynkiem, więc przewiercenie tego nie będzie najmniejszym problemem. Zgłaszaj jak już wielokrotnie mówiłem przez neta chęć podłączenia usługi i powodzenia z montażem życzę. Oczywiście dawaj znać jak się sprawy potoczą - czekamy.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Montaż pionów na klatce - POPC


@blacky157napisał(-a)

Najlepsze jest to, że dzwoniłem teraz na infolinię poraz setny, i że w notatce mają brak zgody od administratora______________

Wpis edytowany - Rafał


Klasyczne odbijanie piłeczki. Możesz wytłumaczyć na infolinii, że zgoda już dawno została udzielona projektantowi i na tej podstawie wszystko zostało wybudowane. Teraz oczekujesz tylko podłączenia usługi w mieszkaniu. Orange nawet specjalnie na tą okazję przygotował załącznik który projektant musi przedstawić Zarządcy czy Właścicielowi budynku kiedy robi projekt wykonawczy i tam jest wszystko zaznaczone jak będzie wykonane przyłącze i jak będą podłączani abonenci. Podpytaj też o nazwę firmy która sprawuje nadzór nad siecią Orange w Twoim mieście.  


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Montaż pionów na klatce - POPC

@slav72 Świetny trop @slav72 ...Skoro to stary budynek, to może są dodatkowe obwarowania dotyczące wykonania instalacji?? Może z jakiegoś powodu osoby z administracji udzieliły informacji dotyczącej warunków, a operator musi je po prostu spełnić? Podpytaj w zarządzie czy sama ich zgoda wystarczy na wykonanie inwestycji. Oni powinni coś więcej wiedzieć


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Montaż pionów na klatce - POPC

@agat13 tak z tym że @blacky157 już pisał że administrator nie dawał żadnych przeciwskazań, może być wykonanie pionów ale nie musi.