Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Montaż pionów na klatce - POPC


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12922
  • 53103
  • 612

Montaż pionów na klatce - POPC

@slav72 Jeśli jest to budynek ze starą instalacją, bez szybów technicznych, czy chociaż orurowania w pionach, to instalacja wielu kabli w pionie wymaga odpowiednich przelotów w stropach między piętrami i odpowiedniej średnicy rurek, czy przekroju koryt teletechnicznych. Tego monterzy indywidualni nie wykonują, gdyż każdy w zakresie robót na pojedynczą instalację, a nie wykonanie tras kablowych dla całego budynku. To powinny inwestycje wykonać lub dział techniczny partnera technicznego 

Kwestia sprzętu i materiałów...oraz nakładu pracy


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 41
  • 0

Montaż pionów na klatce - POPC

@slav72 Mój zarządca wyraża zgodę zarówno na zrobienie pionów jak i na montaż bez pionów. W zasadzie dla niego skrzynka jest podłączona, inwestycja zakończona, temat zamknięty, mogą sobie ciągnąć kable jak chcą, ale jeśli ktoś się zgłosi z potrzebą zrobienia dodatkowo pionów, to nie ma najmniejszego problemu. Generalnie to wyglądało dokładnie tak jak mówisz, przyszedł monter z zadaniem zainstalowania instalacji już w moim mieszkaniu, wymyślał, wymyślał i nie zrobił i od 3 miesięcy cisza.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 41
  • 0

Montaż pionów na klatce - POPC

@agat13 
No niby wszystko rozumiem, ale serio 3 miesiące bez reakcji ?  No i też z tym wieloma kablami to wiesz, w kamienicy jest raptem 10 mieszkań, z czego chęć posiadania Internetu zgłosiły 3.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12922
  • 53103
  • 612

Montaż pionów na klatce - POPC

@blacky157 dlatego masz dwa wyjścia: czekać lub pisać

P.S. Ttym bardziej- mały popyt, a koszty wykonania constans tak samo dla 3 jak i dla 10.

Wiesz co? Ja to sam bym porobił te piony w uzgodnieniu z administracją 🙂

W piśmie bym zaś powiadomił operatora, że przychodzi na gotowe 🙂


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Montaż pionów na klatce - POPC

@agat13  a gdzie ja pisałem że monter ma wykonywać trasę kablową dla całego budynku? ma wykonać konkretną instalację od skrzynki OPP do danego lokalu i to wszystko (jak to opisałem na przykładzie mojego budynku - OPP na piętrze, ja na parterze, monterzy przewiercili się przez strop położyli korytko kablowe natynkowe przewiercili się na parterze do mojego mieszkania, ułożyli światłowód i po problemie, podobnie inna ekipa wykonała podłączenie sąsiada na drugim piętrze, bezproblemowo). Mój budynek to też wiekowa kamienica bez szachtów, pionów czy koryt teletechnicznych. 

@blacky157  skoro administrator nie ma konkretnych wymagań (czyli tak jak u mnie) składaj zamówienie na internet  przez stronę i czekaj na technika (miejmy nadzieję że trafisz na takiego któremu chce się).

PS.

@agat13  nie rozumiem po co narażać się na koszty i bawić w budowanie pionów?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12922
  • 53103
  • 612

Montaż pionów na klatce - POPC

@slav72 Info powinno być ogólne, masz rację. Jak widzisz u Ciebie nie było problemu, a tu idą na łatwiznę czekając na to, że inni przygotują trasy...Co zrobić? Pogonić 😉


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Montaż pionów na klatce - POPC

@agat13  dla mnie to jest proste robię zgłoszenie z zapotrzebowaniem na usługę, przychodzi technik,  wykonuje swoją pracę i tyle (nie wydziwia jak na przykładzie kolegi @blacky157 , pierwszy kombinował z pionami, drugi który był u sąsiada wykonałby bez problemu).

@blacky157  może się powtarzam ale powiem jeszcze raz, zrób zgłoszenie na instalację przez neta i czekaj na technika.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12922
  • 53103
  • 612

Montaż pionów na klatce - POPC

@slav72  jasne, niech zgłasza, tylko obawiam się, że pierwszy technik oznaczył  brak pionów i tego teraz się będą  trzymać 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Montaż pionów na klatce - POPC

@agat13  nie wiadomo czy zaznaczył lub czy będą się tego trzymać, ciekawe czy ten drugi technik wykonał instalację na 3 piętro? ( @blacky157 warto się dowiedzieć czy zostało to wykonane, bo skoro tak to nic nie stoi na przeszkodzie aby i  Ciebie podłączyć).


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Montaż pionów na klatce - POPC

@blacky157 Zrób jak mówi @slav72. Zgłaszasz do Orange i czekasz. Oni mają w systemie że kamienica jest przygotowana do FTTH. Jeśli jakiś monter niewykona instalacji to będzie dym. Orange będzie domagał się wyjaśnień od firmy utrzymaniowej co tam się dzieje że nie można Cię podłączyć. Służby Orange zawsze robią odbiór takiej kamienicy i zatwierdzają wykonanie całości przez podwykonawcę. Gdyby stwierdzili że projektant dał ciała bo nie zaprojektował pionu to by kazali to poprawić i nieodebrali by prac. Jeśli wszystko odebrano to oznacza że monter ma możliwość pociągnięcia pigtajla od OPP do Ciebie i ma to wykonać a nie wymyślać histori z pionem. Prawdopodobnie jest jakiś szacht do wykorzystania albo stary rurarz po miedzi ktory jest pusty.