Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Można odebrać SMS przez internet na laptop, bez sparowanego telefonu z komputerem?

ROZWIĄZANE

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 13
  • 37
  • 1

Można odebrać SMS przez internet na laptop, bez sparowanego telefonu z komputerem?

Mam laptopa i pod niego podłączony modem z internetem mobilnym (Orange). Czy jest możliwość pobierania na laptopie smsów przychodzących na numer karty sim bez konieczności przekładania za każdym razem karty do telefonu? Jednak nie chodzi mi tu o sparowanie laptop telefon i pobieranie kopii z telefonu. Bardziej zależy mi tu na odbieraniu niż na wysyłaniu smsów.

 

 

 

____________________

*Doprecyzowałem nazwę tematu " moderator Wojciech.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 13
  • 37
  • 1

Można odebrać SMS przez internet na laptop, bez sparowanego telefonu z komputerem?

Po wielu poszukiwaniach ukazało się "światełko w tunelu"

Może komuś się przyda taka informacja otóż soft Mobile Partner należy dobierać stosownie do wersji modemu.

Oznaczenia 21.xxx to soft przeznaczony do wersji standardowej (nie brandowanej)

                    23.xxx  przeznaczone do modemów brandowanych (CP, Plus, T-Mobile)

Ja próbowałem instalować Mobile Partner do Huawei E3276s w wersji 23.xxx i za każdym razem występował błąd "kod błędu 16 ,przełączenie do trybu pobierania nie powiodło się' dopiero wersja 21.xxx przyniosła pozytywny rezultat. Huawei aktualizuje program Mobile Partner ale tylko wer.23.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

14 ODPOW. 14

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2834
  • 7117
  • 185

Sms przez internet

A modem nie ma obsługi sms?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5419
  • 17810
  • 186

Sms przez internet

Znalazłem w internecie taki opis: 

"Jak zobaczyć SMS na komputerze przez przeglądarkę?

Jednym z najprostszych sposobów na przeglądanie wiadomości SMS na komputerze jest połączenie telefonu z dedykowaną do tego stroną. Aby móc skorzystać z tej opcji:

  • wyszukaj w przeglądarce na komputerze stronę https://messages.google.com/,
  • wejdź na telefonie w aplikację "Wiadomości",
  • kliknij w menu "więcej opcji",
  • znajdź i wybierz opcję "wiadomości przez internet",
  • za pomocą telefonu zeskanuj kod, który wyświetla się na ekranie komputera.

Możesz także zaznaczyć opcję "zapamiętaj ten komputer", abyś nie musiał konfigurować urządzenia za każdym razem, kiedy chcesz skorzystać z tej opcji. Jednak pamiętaj, że włączenie strony do odbierania i wysyłania SMS jest możliwe tylko na czterech przeglądarkach: Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari czy Microsoft Edge."


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18464
  • 52793
  • 713

Sms przez internet

@yack najczęściej do modemu dołączane jest dedykowane oprogramowanie. Jeżeli aktywujesz połączenie internetowe przez oprogramowanie dołączone do modemu, to najczęściej oprogramowanie obsługiwało wysyłanie i odbieranie SMS-ów. Jeżeli nawiązujesz połączenie poprzez sterowniki systemu operacyjnego, to SMS-y nie dochodzą.

Tak prawdę powiedziawszy trzeba najpierw zacząć, jaki to modem?


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 527
  • 1899
  • 13

Można odebrać SMS przez internet na laptop, bez sparowanego telefonu z komputerem?

@yack 

Bardzie zaawansowane routery mają przez stronę konfiguracyjną lub przez swoją aplikację na Androida.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18464
  • 52793
  • 713

Można odebrać SMS przez internet na laptop, bez sparowanego telefonu z komputerem?

Jeżeli @yack korzysta z routera na kartę SIM, to praktycznie każdy router po zalogowaniu do menu routera ma możliwość odbierania i wysyłania SMS-ów.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1605
  • 5517
  • 60

Można odebrać SMS przez internet na laptop, bez sparowanego telefonu z komputerem?

@yackZrozumiałem, że modem podłączyłeś do laptopa. Standardowo po podłączeniu modemu bezpośrednio przez USB jest propozycja zainstalowania dedykowanego oprogramowania dla modemu-routera. Jak te oprogramowanie zainstalujesz to przy pomocy niego możesz nie tylko odczytywać SMSy ale także wysyłać. Niektóre oprogramowania pozwalają nawet wysyłać kody USSD. Kopiować, importować, edytować kontakty. Dzwonić z laptopa. odbierać rozmowy na laptopie.

 

PS. W nowym laptopie z nowym systemem może być konieczne uruchomienie instalacji w trybie zgodności, że starszym systemem lub poszukanie aktualnego oprogramowania modemu dla posiadanego systemu.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 13
  • 37
  • 1

Sms przez internet

@Katani1 nie nie ma


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 13
  • 37
  • 1

Sms przez internet

@Misiek82 Czytałem o takiej możliwości, czyli sparowaniu laptopa z telefonem i odbierania za pośrednictwem telefonu smsów.. Tyle w takim wypadku karta sim musiała by być w telefonie z nie w modemie


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 13
  • 37
  • 1

Można odebrać SMS przez internet na laptop, bez sparowanego telefonu z komputerem?

@ketrasaArtur  Modem to Huawei E3276 (ma w ustawieniach tylko możliwość wpisania parametrów API  i przycisk połącz/rozłącz ) nie ma żadnego dedykowanego oprogramowania do smsów

Modem jest podłączony bezpośrednio do laptopa pod usb bez routera