Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Możliwość podłączenia Internetu światłowodowego

ROZWIĄZANE

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 6
  • 0

Możliwość podłączenia Internetu światłowodowego

Dzień dobry,

w tamtym roku kupiliśmy działkę i niestety poprzedni  właściciel nie zgłosił chęci posiadania światłowodu.

Aktualnie wszyscy sąsiedzi korzystają już ze światłowodu i  mają podłączony Internet na nim.

 

W załączniku rzut z geoportalu jak to wygląda. Moja działka na niebiesko - trasa w ziemi światłowodu na różowo.

 

Gmina Konopnica, Miejscowość Radawiec Duży 23D.

 

Czy jest jakaś możliwość wykonania światłowodu do mojej działki ?

 

Światłowód był wykonywany w ramach:

Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach w podregionie lubelskim część A, nr projektu POPC.01.01.00-06-0043/18

 

4.png

 

________________
* Wstawiłem grafikę dodaną jako załącznik – moderator Michał

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13515
  • 55262
  • 659

Możliwość podłączenia Internetu światłowodowego

@moher54 Pisał o działce. Oczywiście rozumiemy, że dom w planach i że kwestia "zaklepania" dobrego netu wchodzi w grę. Na przyszłość. Fakt jest jednak taki, że póki dom nie będzie ujęty w bazach danych urzędowych (z operatorami włącznie), to nikt przyłącza nie wykona, bo i gdzie?

Jedno mi jeszcze przychodzi na myśl: warto już się zakręcić na etapie planów o warunki przyłącza i wykonać na etapie budowy infrastrukturę do przyszłego budynku, aby operator (i użytkownik) po postawieniu domu mieli już grunt pod instalacje usługi, a nie dopiero ryli glebę...

Warto określić punkt dostępu i ewentualnie ułożyć odpowiednie orurowanie od styku działki z infrastrukturą do punktu dystrybucji sieci w domu.

Warto myśleć z wyprzedzeniem, to ułatwia żyvcie

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13515
  • 55262
  • 659

Możliwość podłączenia Internetu światłowodowego

@marekkowalczyk Z tego co ustaliłem sieć w rejonie realizuje Fiberhost. Strona główna - Fiberhost | Fiberhost

Skoro są beneficjentem to do nich musisz uderzyć o rozbudowę sieci do Twojej działki. Po wykonaniu przyłącza będziesz mógł zamówić usługi Orange. W zakładce "sprawdź zasięg" jest formularz do wniosków o przyłącze, ale warto i napisać do firmy w tej sprawie.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 6
  • 0

Możliwość podłączenia Internetu światłowodowego

Dziękuję za odpowiedź. 

Znalazłem już ich wcześniej  ale niestety kontakt z nimi to  rzecz niemożliwa.

Sprawdzam jeszcze możliwości w gminie.

Kontaktowałem się z wykonawcą - do końca miesiąca zamykają i rozliczają projekt dopiero.

Najgorsze jest to że występują fizyczne możliwości podłączenia tego ale nie mam komu za to zapłacić 🙂 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13515
  • 55262
  • 659

Możliwość podłączenia Internetu światłowodowego

@marekkowalczyk Fiberhost to jedyna droga do światłowodu. Niestety. Jeśli w danym rejonie wszystkie zasoby i infrastruktura jest w gestii jednego operatora, to inny baaardzo rzadko wchodzi tam ze swoimi usługami i siecią. Możesz zgłosić akces i popyt na stronie Orange Mapa zasięgu Orange | Orange Polska i na stronie UKE UKE - Wyszukiwarka. Nie wiem czy to pomoże, ale zawsze warto zgłosić się w jak najwięcej miejsc. Możesz napisać pismo do Skierniewic, aby Orange w Twoim imieniu (jak operator operatora) wystąpił do FH o budowę przyłącza, ale z doświadczenia wiem, że jeśli np przyłącze budowane jest na słupach i jego koszt nie jest przesadny, to idzie załatwić sprawę w ten sposób. Jeśli zaś FH buduje przyłącze ziemne, to z góry sprawa jest skazana na porażkę. Tak jest statystycznie...

Szukaj ścieżki do FH i tyle. To oni są władni wykonać instalacje

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 17
  • 75
  • 1

Możliwość podłączenia Internetu światłowodowego

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaas.pngaaaaaaaa.pngCo ciekawe na Sidusis.pl nie ma twojego budynku na mapce wgl. To samo na CPPC. Jakiś nowy budynek? Mozliwe ze problem z numeracja w gminie, albo budynek nie zgłoszony 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13515
  • 55262
  • 659

Możliwość podłączenia Internetu światłowodowego

@moher54 Pisał o działce. Oczywiście rozumiemy, że dom w planach i że kwestia "zaklepania" dobrego netu wchodzi w grę. Na przyszłość. Fakt jest jednak taki, że póki dom nie będzie ujęty w bazach danych urzędowych (z operatorami włącznie), to nikt przyłącza nie wykona, bo i gdzie?

Jedno mi jeszcze przychodzi na myśl: warto już się zakręcić na etapie planów o warunki przyłącza i wykonać na etapie budowy infrastrukturę do przyszłego budynku, aby operator (i użytkownik) po postawieniu domu mieli już grunt pod instalacje usługi, a nie dopiero ryli glebę...

Warto określić punkt dostępu i ewentualnie ułożyć odpowiednie orurowanie od styku działki z infrastrukturą do punktu dystrybucji sieci w domu.

Warto myśleć z wyprzedzeniem, to ułatwia żyvcie


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2628
  • 9489
  • 47

Możliwość podłączenia Internetu światłowodowego

@marekkowalczyk Napisz do FH o warunki techniczne przyłączenia do ich sieci. Jeśli takie wydadzą to zatrudnij projektanta i jakąś ekipę która podczas budowy domu podprowadzi również kabel do punktu wskazanego przez FH. Druga opcja napisać wszędzie tam gdzie koledzy podali i czekać ale raczej to będzie kwestia lat niż miesięcy.