Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Możliwość podłączenia światłowodu od Orange do instalacji po poprzednim dostawcy


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 38
  • 0

Możliwość podłączenia światłowodu od Orange do instalacji po poprzednim dostawcy

@j131  ok ,to postaram się doprecyzować. Orange dwa razy odmówił mi podłączenia, powód to brak technicznej możliwość podłączenia światłowodu doprowadzonego do piwnicy w bloku do skrętki w moim mieszkaniu. Nie sprecyzowali jaki to powód,. Dopiero jak na forum znalazłem podobne posty na temat podłączenia ONT i zasugerowałem to techniką to taka możliwość się pojawiła. Stąd moje pytanie na forum, chcąc się upewnić że jest to wykonalne.

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13071
  • 53630
  • 625

Możliwość podłączenia światłowodu od Orange do instalacji po poprzednim dostawcy

@lukwojcicki  możliwe jest, a czy wykonalne, o tym decyduje technik i istniejącą trasą dla kabli z piwnicy do lokalu 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 38
  • 0

Możliwość podłączenia światłowodu od Orange do instalacji po poprzednim dostawcy

@atlas_cudow  Tu się z tobą zgadzam, przejęli firmę,jej sieć ale nie klientów. Problem w tym że namawiają do podłączenia ale jak pojawia się jakiś problem to nie za bardzo chcą go rozwiązać. Jeśli nie zgadzam się na położenie na ścianie to nie realizują zlecenia, zero podpowiedzi klientowi. Trzeba ciągnąć za język, na własną rękę szukać alternatywy a nie każdy musi się na tym znać. Nie tak powinno wyglądać pozyskiwanie nowych klientów:)


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 138
  • 503
  • 3

Możliwość podłączenia światłowodu od Orange do instalacji po poprzednim dostawcy

Czyli Orange chce Ci doprowadzić FTTH do mieszkania, a Ty się nie zgadzasz bo technik będzie musiał coś tam kuć i masz pretensje, że Orange nie chce Cie podłączyć?  Orange to nie pan Mietek, który robi co chce. Oni mają procedury, których się muszą trzymać. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13071
  • 53630
  • 625

Możliwość podłączenia światłowodu od Orange do instalacji po poprzednim dostawcy

@atlas_cudow  to chyba nie tak do końca... Jeśli mogą podciągnąć do skrzynki w lokalu, a dalej nie ma rurek, to mogą wykorzystać kabel ethernet jako ścieżkę po lokalu do modemu, ale za ONR. Jak nie mieli na to zlecenia, nie dziwię sie, że olali wychodzenie przed szereg i proponowanie dodatkowego ONT

W końcu porządek musi być, a nie byli wyraźnie... Bo procedury tego nie przewidują i tyle

 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 38
  • 0

Możliwość podłączenia światłowodu od Orange do instalacji po poprzednim dostawcy

@atlas_cudow  Nie zrozumiałeś🙂  Orange nie kuje ścian i nie kładzie tam instalacji to dla mnie w pełni zrozumiałe i tej kwestii nie poruszałem. Jak wspomniał @agat13  nie wychodzą przed szereg, nie proponują innego rozwiązania, nie doradzą jeśli pojawił się jakiś problem w instalacji. Zostawiają klienta z problem, z lakonicznym stwierdzeniem nie da się. Trzeba się samemu wyedukować:) i męczyć pytaniami, wtedy pojawia się opcja instalacji. Nie tak to powinno wyglądać i o to mogę mieć żal:)


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22187
  • 182

Możliwość podłączenia światłowodu od Orange do instalacji po poprzednim dostawcy

@lukwojcicki 

Czyli problemem jest doprowadzenie światłowodu z piwnicy do twojego mieszkania? Tego Orange nie chce zrobic? No to ich do tego nie zmusisz. Samo rozprowadzenie sieci w lokalu, czy to z ONT czy bez to już twoja sprawa i nie powinno z tym być problemu, jeśli tylko kable w ścianie są sprawne i odpowiedniej kategorii. Natomiast odcinek piwnica mieszkanie jest problematyczny; wykonanie go w skrętce jest technicznie możliwe, ale ani nie jest to wygodne ani typowe. IMHO Orange na to nie pójdzie. Oczywiscie YMMV. Powodzenia.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 38
  • 0

Możliwość podłączenia światłowodu od Orange do instalacji po poprzednim dostawcy

@j131 światłowód szachtem z piwnicy do mieszkania doprowadzą tu nie ma problemu ale dalej chcieli go położyć na ścianie tam gdzie będę chciał. Nie widzieli możliwość połączenia go ze skrętką którą jest już w ścianie z którą wszystko jest ok. Dopiero jak zacząłem zadawać pytania o ONT i poprosiłem o to w zleceniu to pojawiła się taka możliwość. Sami z siebie nie pokażą rozwiązania, tu jest dla mnie problem.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 138
  • 503
  • 3

Możliwość podłączenia światłowodu od Orange do instalacji po poprzednim dostawcy

Za każdym razem piszesz inną wersję. Tobie nie da się pomóc.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13071
  • 53630
  • 625

Możliwość podłączenia światłowodu od Orange do instalacji po poprzednim dostawcy

@lukwojcicki Ustaliliśmy stan faktyczny instalacji. Według mnie (co zaznaczałem wcześniej) występują okoliczności, które sugerują zastosowanie ONT zewnętrznego i technik (jeśli będzie to miał w zgłoszeniu) nie ma prawa odmówić instalacji dodatkowego konwertera. To nie jest Twoje widzimisię, ale konieczność spowodowana takim a nie innym wykonaniem sieci w lokalu...Jasno musisz właśnie tak stawiać sprawę i tyle.