Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Możliwość podłączenia światłowodu od Orange do instalacji po poprzednim dostawcy


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13071
  • 53626
  • 624

Możliwość podłączenia światłowodu od Orange do instalacji po poprzednim dostawcy

@Samotnick  tylko samo rozwiązanie nie znajduje zastosowania w tym przypadku. Technik może nie chcieć założyć ONT w szachcie technicznym 

Tu już przede wszystkim należy mówić o ONT już na etapie zamówienia czy później omówienia technika i potwierdzenia jego wizyty.

To czy zgodzi się na takie rozwiązanie to już indywidualna sprawa instalatora. W zleceniu opisuje ten fakt, więc musi to być legalnie wykonane.

Jeśli skrzynka od liczników energii jest zamykana i bezpieczna, można poprosić o rozważenie tego modelu instalacji. 

Poza tym..dajmy szansę technikowi, może wymyśli cis innego i założy pełne FTTH?


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1723
  • 8415
  • 64

Możliwość podłączenia światłowodu od Orange do instalacji po poprzednim dostawcy

@agat13 Chciałem wskazać @lukwojcicki , że można zasilić ONT umieszczony w szachcie przez PoE z lokalu klienta. Jedyne ryzyko w tym wypadku to możliwość kradzieży ONT i przetwornicy.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 38
  • 0

Możliwość podłączenia światłowodu od Orange do instalacji po poprzednim dostawcy

@agat13  na czym polega pełne FTT bo taka możliwość nie został mi przedstawiona? Co do skrzynki, to jest w moim mieszkaniu i jest to uzgodnione przy wypełnianiu przez mnie kilku warunków.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13071
  • 53626
  • 624

Możliwość podłączenia światłowodu od Orange do instalacji po poprzednim dostawcy

@lukwojcicki  pełne FTTH to gniazdo optyczne w lokalu. 

Skoro skrzynka jest w mieszkaniu to rozumiem, że do niej dochodzi ten kabel ethernet z piwnicy? Jeśli tak to konwerter ONT musi też być w piwnicy 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 38
  • 0

Możliwość podłączenia światłowodu od Orange do instalacji po poprzednim dostawcy

@agat13  Tak, tylko w piwnicy nie ma możliwości podłączenie pod zasilanie ONT. Mogę to zrobić w mieszkaniu przy liczniku, wtedy pociągną światłowód do ONT i połączą że skrętką którą mam w ścianie.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22186
  • 182

Możliwość podłączenia światłowodu od Orange do instalacji po poprzednim dostawcy

@lukwojcicki 

O co nas pytasz? Czy organizujesz przyłącze dla całego bloku? Czy po prostu chcesz podłączenia internetu do swojego lokalu? Jeśli to drugie, to zdecyduje technik. My możemy tylko wróżyć z fusów.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 38
  • 0

Możliwość podłączenia światłowodu od Orange do instalacji po poprzednim dostawcy

@j131  Moje pytanie było w pierwszej wiadomości, kolejne to odpowiedzi dla osób które próbowały laikowi pomóc  i prowadziły ze mną konwersację za co dziękuję bardzo. 

Daruj sobie proszę sarkazm:) 

Pozdrawiam 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22186
  • 182

Możliwość podłączenia światłowodu od Orange do instalacji po poprzednim dostawcy

Akurat tu sarkazmu nie było. Przeczytałem od początku i nadal nie wiem o co pytasz. To że padły odpowiedzi jeszcze nie znaczy że pytanie było zrozumiałe. Technik ma głos decydujący, tak czy owak. Sam nic nie zrobisz, musisz się z nim jakoś dogadać.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13071
  • 53626
  • 624

Możliwość podłączenia światłowodu od Orange do instalacji po poprzednim dostawcy

@lukwojcicki  czyli tak naprawdę podłączą gniazdo FTTH do skrzynki w mieszkaniu w skrzynce i od niej po konwersji na ONT kablem ethernet dalej do modemu?

Szczerze? Skoro ONT będzie w lokalu ( czy to w skrzynce, czy ma luzie)  to ja nie widzę problemów z instalacją jeśli zgłosisz konieczność założenia zewnętrznego ONT w trakcie zamawiania usługi 

Nikt nie powinien robić problemu, bo to w sumie konieczność, skoro nie chcesz kabli po wierzchu 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 138
  • 500
  • 3

Możliwość podłączenia światłowodu od Orange do instalacji po poprzednim dostawcy

Generalnie to jako klient nie masz na wpływu na przyłącze. To, że Orange przejęło całą infrastrukturę, nie oznacza, że przejęło każdego klienta. Będą 2 drogi:

1. Orange dostosuje infrastrukturę w danej lokalizacji do swoich standardów i  zostaniesz podłączony - może to trochę potrwać.

2. Obecny operator zerwie z Tobą umowę i koniec. Będziesz musiał szukać alternatywy  na własną  rękę.