Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

LTE o prędkości... 1Mb/s


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 21
  • 69
  • 0

LTE o prędkości... 1Mb/s

Telefon podłączony jako router USB wykorzystujący dane komórkowe w speed-teście pokazuje tragicznie niskie prędkości - 0,8Mb/s, 1,0Mb/s, 1,5Mb/s w samym telefonie jest niewiele lepiej ok też bywa 1,5Mb/s, 3Mb/s, 7Mb/s... w najlepszym wypadku najwięcej ile widziałem to 13Mb/s.

Czy w tych czasach to normalne?

Co do zasięgu na mapie to jestem na granicy 4 pasm LTE, po przybliżeniu mapy jeszcze bliżej okazuje się że jestem na granicy pasm agregacja 3 pasm 4G/LTE, 2 pasma są w dalekim obszarze gdzie się znajduję. Polska północno wschodnia, okolice Augustowa.

Może jest jakiś pomysł czy metoda by osiągnąć cywilizowaną prędkość, chociaż te stabilne 10Mb/s?

39 ODPOW. 39

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2052
  • 11585
  • 52

LTE o prędkości... 1Mb/s

@qwoot jaki Router i telefon masz?

Bo z tego co napisałeś, nic nie wiadomo...

Ile KM od nadajnika mieszkasz, mieszkasz w domku czy w bloku, bo osiedla mają obciążony net LTE i takie prędkości to norma, inna opcja, to kiepska lokalizacja i sygnał słaby, co w efekcie daje takie prędkości po LTE.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5466
  • 22016
  • 179

LTE o prędkości... 1Mb/s


@qwootnapisał(-a)

...

Czy w tych czasach to normalne?

...


Czasy niewiele tu mają do rzeczy. Owszem, to dość typowa sytuacja.

Czy można coś poradzić? Być może, ale na wiele bym nie liczył. Może jakaś antena kierunkowa, może jakiś lepszy ruter LTE, zależy od warunków lokalnych. Jak sprawdzałeś "zasięgi" o których piszesz?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12910
  • 53070
  • 610

LTE o prędkości... 1Mb/s

@qwoot  tylko router stacjonarny z antenami kierunkowymi na BTS i dokładne rozeznanie w terenie. Ile km do obsługującego  nadajnika, jego pasma i agregację, obciążenie, awarie i kierunki paneli...


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18398
  • 52618
  • 705

LTE o prędkości... 1Mb/s

@qwoot jaką masz ofertę, karta, abonament? Przybliż informacje o odległości do nadajnika. Prędkości mogą wynikać nie tylko od odległości do nadajnika. Trzeba też brać pod uwagę obciążenie, jaki teren ma do pokrycia, czy nie występują zakłócenia, awarie, prace serwisowe itp. Czynników może być wiele, powodujących tak niski transfer. 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2367
  • 9816
  • 83

LTE o prędkości... 1Mb/s

Cześć @qwoot 

Jeśli prędkość LTE u Ciebie jest słaba  to jest kilka możliwych przyczyn:

1) słaby zasięg
2) przeciążenie nadajnika
3) błąd w konfiguracji urządzenia/zakłócenie lokalne
4) lejek za przeciążanie sieci

Przesyłam Ci link do  Pomocy technicznej  Sprawdzenie prędkości internetu mobilnego https://www.orange.pl/omnibook/sprawdzenie-predkosci-internetu-mobilnego# a także link do Poradnika Orange Sprawdź, jak przyspieszyć internet w telefonie https://www.orange.pl/poradnik/twoj-internet/sprawdz-jak-przyspieszyc-internet-w-telefonie/ 

Może te linki coś Ci pomogą

Pozdrawiam 🙂


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 17
  • 75
  • 1

LTE o prędkości... 1Mb/s

telefon z androidem i screenshot z aplikacji  netmonster  zakladka live


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 21
  • 69
  • 0

LTE o prędkości... 1Mb/s

Tel. to samsung a3 2017, router miałem typu "mydełko" bez anten, ale sprzedałem bo nie czułem różnicy a stary tel i tak nie używany.

Mieszkam w małym bloku, okolica przy lesie. Prędkości sprawdzone speed testem na komputerze. Antena... jak taką antenę podłączyć do obecnej konfiguracji, bo rozumiem że chodzi o takie pod (specjalny) router?

Nie wiem gdzie jest BTS i gdzie kierować umieszczenie telefonu by mieć optimum, każdy pomiar prędkości wykazuje bardzo duże fluktuacje prędkości, nie ważne gdzie umieszczę telefon - istna loteria.

Oferta na kartę, lejka na pewno nie ma, zasięg też jest 3 kreski na 4, za to raz jest lte a raz lte+

2(1).jpg1(1).jpg

 

________________
* Wstawiłem grafikę dodaną jako załącznik – moderator Michał


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12910
  • 53070
  • 610

LTE o prędkości... 1Mb/s

@qwoot  dobry zasięg, duże zakłócenia, przeciążony nadajnik 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18398
  • 52618
  • 705

LTE o prędkości... 1Mb/s

@qwoot sam telefon jest już leciwy. Mało pamięci, a jak jest zapchany, dodatkowo pełni funkcję routera, to i prędkości nie są imponujące. Proponuję zaopatrzyć się w nowszy model lub pożyczyć od kogoś i przeprowadzić próby. Zalecany byłby router stacjonarny, z możliwością podłączenia anten zewnętrznych i agregacja przynajmniej dwóch pasm. Router mydełko najczęściej odbiera jedno pasmo, bez agregacji, więc nie odczuwana była różnica w prędkości.

Podaj przynajmniej miejscowość i jeśli jest to ulicę. Będzie łatwiej podpowiedzieć, gdzie masz najbliższy nadajnik.