Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

LTE BIUROWY DLA FIRM PREDKOSC MASAKRA


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

LTE BIUROWY DLA FIRM PREDKOSC MASAKRA

otóż od niespełna 3 tygodni nie ma możliwoście korzystania z internetu LTE BIUROWY W STREFIE, predkosc jest w przedziale 0,4-0,7Mbps nie zależnie od pory dnia. Dodam tylko że jak podpisywałem umowę 13 miesięcy aż do pojawienia sie problemu predkość była zadawalajaca czyli w granicach 50-60Mbps. Z internerem lte biurowy przenioslem takze 2 numery telefonu. Co ciekawe na telefonach po lte predkosc jest nawet do 80 Mbps gdzie w tym samym czasie na lte biurowy ponad 80 krotnie nizsza. karta sim routera B315 wymieniona pare dni temu, brak rezultatu. Czat z konsultantem - brak rezultatu. Po rozmowie zostal dzisiaj wylaczony internet na ok 2h po czym dostalem sms-a POTIWERDZAMY WYSTEPOWANIE ZGLOSZONYCH UTRUDNIEN W KORZYSTANIU Z LTE NBSP W PODANEJ LOKALIZACJI ZE WZGLEDU NA PRZECIAZENIE STACJI. NA CHWILE OBECNA BRAK MOZLIWOSCI ZWIEKSZENIA POJEMNOSCI SIECI LTE W TEJ OKOLICY. dodam ze 1. Jest to teren poza miejskiw 2. Lte na komorkach dziala super takze w sieci orange. Pytanie co to jest za gra ze strony orange. Dlaczego operator ustawil lejek skoro wykorzystuje 1/5 transferu z 500 Gb? Rozumiem ze jest to celewe ZMNIEJSZENIE ale skoro place za usluge wymagam minimum a tutaj o minimum nie ma nawet mowy. 

16 ODPOW. 16

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

LTE BIUROWY DLA FIRM PREDKOSC MASAKRA

A próbowałeś wykonać test krzyżowy? kartę sim ze strefą biurową włożyć na chwilę do telefonu - najlepiej do tego gdzie inna karta sim Orange działa lepiej.

To by dało odpowiedź gdzie jest problem.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

LTE BIUROWY DLA FIRM PREDKOSC MASAKRA

Jasne ze tak! Karta sim z routera zostala przekladana do kilku urzadzen wlacznie z tabletem, na wszystkich urzadzeniach predkosc w granicach 0,4 Mbps, raz jeden predkosc wskoczyla na wyzszy bieg ok 15 Mbsp, ale to byl jedyny raz, nie wiem czy orange ma tajny algorytm ograniczajacy predkosc np na kartach ktore zuzywaja wieksza ilosc danych, nie jak kary w komorkach np 10Gb....


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

LTE BIUROWY DLA FIRM PREDKOSC MASAKRA

To oznaka, że masz lejek techniczny na usłudze ze strefą biurową.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

LTE BIUROWY DLA FIRM PREDKOSC MASAKRA

Ze lejek jest to wiem, ale z jakiego powodu? A to oznacza ze nie pozostaje mi nic innego jak zglosic sprawe do UOKiK


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

LTE BIUROWY DLA FIRM PREDKOSC MASAKRA

A kiedy podpisałeś umowę/aneks? Od listopada 2015 do wszystkich umów są zapisy o lejku technicznym, więcej o nim m.in. tutaj https://www.telepolis.pl/wiadomosci/taryfy-promocje-uslugi/orange-blokuje-heavy-userow
Algorytmy są wielopoziomowe i Orange zwykle się nie dzieli informacją za co konkretnie masz lejek.

UOKiK Ci wiele nie pomoże bo masz usługę chyba na firmę, więc nie jesteś konsumentem. Lepiej pisać jak już to do UKE.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

LTE BIUROWY DLA FIRM PREDKOSC MASAKRA

Ewentualnie przyszła mi do głowy jedna przyczyna. Używasz routera b315 ktory na dziś jest juz "stary", ma niską kategorię lte bo tylko 4. Telefony mają zwykle na dzis wyzsze kategorie. Być może u Ciebie na nadajniku jest źle skonfigurowana agregacja pasm co przeklada się na niskie prędkości. Test przy przełożeniu karty sim do telefonu mogl nie dać poprawy bo na niektórych bts dla danego numeru imsi ustawiane są różne priorytety i byc może miales niższy. Tu zwykle po dobie logowania moze coś się zmienić. Ale to tylko moje gdybanie i pewnosci do końca nie mam jak jest. I tak na to nic nie zrobisz bo przekonanie Orange że źle działa agregacja pasm lte wymaga wielu zgloszen z okolicy od klientów.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

LTE BIUROWY DLA FIRM PREDKOSC MASAKRA


@Piotrekk85napisał(-a)
To oznaka, że masz lejek techniczny na usłudze ze strefą biurową.

W cytowanym artykule na telepolis jest: "Raz na dobę prędkość Internetu zostanie im ograniczona do 5, 10 lub 15 Mb/s w godzinach 7:00 - 23:00." O ile to prawda (nie wiadomo skąd oni to wiedzą, a "raz na dobę" brzmi mało precyzyjnie), to czy kolega @RKR sprawdzał po 23-ciej?


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

LTE BIUROWY DLA FIRM PREDKOSC MASAKRA

Zweryfikuję dzisiaj dokładniej


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

LTE BIUROWY DLA FIRM PREDKOSC MASAKRA

Dzisiaj przed godzina 6 rano LTE Biurowy pobieranie19.1Mbps, wysyłanie 15,9Mbps, na LTE w telefonie (także orange) pobieranie 102Mbps, wysyłanie 6Mbps