Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Konwerter (G.Fast) światłowód na kabel koncentryczny (WARSZAWA)

ROZWIĄZANE

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 10
  • 1

Konwerter (G.Fast) światłowód na kabel koncentryczny (WARSZAWA)

Czy Orange dalej oferuje (w drodze wyjątku) montaż internetu za pomocą konwertera G.Fast z kabla światłowodowego na kabel koncentryczny? Na klatce schodowej jest światłowód, a do mieszkania dochodzi kabel koncentryczny. Wcześniejsza umowa, zerwana około 3 miesiące temu, obejmowała właśnie taką instalację (internet był montowany kilka lat temu). Niestety, poprzedni właściciele nie zrobili cesji i teraz mam problem z podłączeniem internetu w ten sam sposób. Chciałbym uniknąć prowadzenia kabla światłowodowego do mieszkania, ponieważ klatka schodowa jest świeżo po remoncie.

 

Kontaktowałem się już kilka razy z Orange w tej sprawie, ale za każdym razem otrzymuję różne odpowiedzi. Monterzy twierdzą, że już tak nie podłączają, ponieważ nie mają dostępu do G.Fast. Z kolei pracownicy Orange zgadzają się na wyjątek, ale finalnie monter nie dostaje takiej informacji.

 

Macie jakieś pomysły, co mogę zrobić? Sprawa trwa od 08 czerwca.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 10
  • 1

Konwerter (G.Fast) światłowód na kabel koncentryczny (WARSZAWA)


@agat13napisał(-a)

@darek2432 Plan może i dobry, ale łączenie na klatce schodowej będzie wymagało odpowiedniej puszki, a instalacji w pionach nie robi się cienkimi przezroczystymi kablami a instalacyjnym (takim białym, lub kremowym) o grubości ok.3mm

Pytanie, czy masz odpowiedni kabel do instalacji domowej, którą chcesz wykonać sam i czy nie bezpieczniej byłoby wypuścić z lokalu z zapasem tak, aby starczyło do OPP (skrzynki dystrybucyjnej)???


Na klatce inni mieszkańcy mają zrobioną instalację za pomocą właśnie tego kabla przezroczystego, który idzie od pionu do mieszkań. Z tego co powiedział mi technik to ten kabel (przezroczysty) nie nadaję się, żeby go schować pod tynkiem w mieszkaniu, więc podejrzewam, że mieszkańcy mają go na zewnątrz (nie potwierdzałem tego). Ja nie chcę mieć tego kabla z tego powodu, że nie podoba mi się dziura obok drzwi wejściowych, i nie podoba mi się perspektywa tego, że jakiś kabel będzie w mieszkaniu na wierzchu 🙂

 

Generalnie po przemyśleniu doszedłem do wniosku, że najlepiej będzie jak poproszę administrację budynku o poprowadzenie peszla z pilotem (tak jak ktoś wcześniej sugerował) pod tynkiem, i po prostu podczas remontu mieszkania obrobię to miejsce na klatce. Do skrzynki telekomunikacyjnej jest 1-2 metry od mieszkania, więc będzie to najlepsza opcja.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

21 ODPOW. 21

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1593
  • 6892
  • 51

Konwerter (G.Fast) światłowód na kabel koncentryczny (WARSZAWA)

Zastanów się mimo wszystko nad wyborem światłowodu do mieszkania, to wcale nie jest duża ingerencja a schludne wykonanie nie zespsuje świeżo wyremontowanej klatki.

Przeczytaj też Rozwiązano: Neostrada 600Mbit i konwerter RTV1910 - Nasz Orange - 330284

Jaką chcesz mieć prędkość, bo z konwerterem możesz nie być w stanie osiągnąć pełnych prędkości. 

Możesz też złożyć zamówienie i w dodatkowych informacjach do zamówienia albo jak już skontaktuje się z Tobą technik zaznacz jaką instalacje potrzebujesz wykonać. Ale nadal nie robiłbym takich fikołków, zrobienie bezpośrednio światłowodu do mieszkania to najlepsze wyjście. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13479
  • 55138
  • 655

Konwerter (G.Fast) światłowód na kabel koncentryczny (WARSZAWA)

@darek2432 Już niestety nie. Konserwują tylko wykonane dotychczas instalacje, ale nowych uruchomień nie realizują. Powiem więcej: nie wprowadzisz zamówienia na tą technologię. Pracownicy obiecując Ci właśnie takie rozwiązanie niestety mijają się z prawdą o warunkach technicznych.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 10
  • 1

Konwerter (G.Fast) światłowód na kabel koncentryczny (WARSZAWA)

Jestem przed remontem mieszkania w tym roku (mieszkanie jest w dobrym stanie i nie chcę mieć kabla, ani dziury do tego czasu), wolałbym zaplanować miejsce na ten kabel i schować go w ścianie podczas remontu, w międzyczasie mieć internet podłączony tak jak był poprzednio.

 

Jeżeli chodzi o dodanie informacji dla technika: próbowałem, pisałem na czacie (mieli taką informację zostawić), dzwoniłem (też ponoć miało się dać), kontaktowałem się z osobą z którą podpisywałem umowy (miało się dać), byłem nawet w Orange, finalnie technik nic o tym nie wiedział.

 

Wydaję mi się, że jest to możliwe, ale już rzadko spotykane i po prostu nie ma kogoś po stornie Orange kto jest wystarczający zdeterminowany, żeby tę sprawę domknąć. Jest może jakiś email do Orange gdzie mogę napisać?

 

Prędkość to 300 Mb/s i taką właśnie prędkość obsługuje G.Fast (zdążyłem już się nauczyć).


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2157
  • 7956
  • 32

Konwerter (G.Fast) światłowód na kabel koncentryczny (WARSZAWA)


@darek2432napisał(-a)

Chciałbym uniknąć prowadzenia kabla światłowodowego do mieszkania, ponieważ klatka schodowa jest świeżo po remoncie.

co się martwisz, klatka nie muzeum i tak przyjdą i ją rozprują. Rury dawno wymieniane?


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 10
  • 1

Konwerter (G.Fast) światłowód na kabel koncentryczny (WARSZAWA)

To jest kamienica po pełnej rewitalizacji 🙂


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2157
  • 7956
  • 32

Konwerter (G.Fast) światłowód na kabel koncentryczny (WARSZAWA)

To rozejrzyj się za korytkami art déco


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13479
  • 55138
  • 655

Konwerter (G.Fast) światłowód na kabel koncentryczny (WARSZAWA)

@darek2432 Powtarzam z całą pewnością- jeśli budynek ma status pod G.fast, to nie można wprowadzić zlecenia na nowa instalację. Jeśli masz możliwość zamówienia pełnego FTTH, to jedyna droga, to zweryfikować co podczas remontu zostało w tym kierunku zrobione, aby doprowadzać światłowód do lokalu bez dodatkowej instalacji korytek czy rurek na klatce schodowej. Jeśli są doprowadzone do lokalu, to jest najlepsze rozwiązanie wejść w FTTH. Po lokalu zawsze się da estetycznie rozprowadzić sieć...


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2617
  • 9457
  • 47

Konwerter (G.Fast) światłowód na kabel koncentryczny (WARSZAWA)

@darek2432 jak remontujesz to zrób sobie peszel z pilotem podtynkowo i wyprowadz na klatkę schodową do szachtu lub w pobliżu korytkach Orange. Wtedy gość tylko wciągnie pigtaila i po krzyku. A na klatce to zależy jak obecnie przebiega instalacja. Mam nadzieję że podczas remontu wspólnota uzgodniła to z operatorami telekomunikacyjnymi.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1593
  • 6892
  • 51

Konwerter (G.Fast) światłowód na kabel koncentryczny (WARSZAWA)

Najlepiej i słusznie nie komplikować instalacji, oczywiście są indywidualne przypadki jednak wybrano najlepszą opcję czyli instalacje bez dodatkowego urządzenia (konwertera). W przypadku problemów jest to dodatkowy punkt który może być źródłem nieprawidłowego działania.