Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Konflikt między Orange i Spółdzielnią

Anonim

Nie dotyczy

Konflikt między Orange i Spółdzielnią

Chyba się w spółdzielni jakiś esteta znalazł, że mi taką instalacja przeszkadza. Można to przecież zrobić z głową. U mnie na klatce są w korytkach. Dzieło sztuki do podziwiania to nie jest ale bez przesady. Dobrze wyżej radzi, aby pogadać z mieszkaniami. Warto też zobaczyć w sąsiednich blokach tej spółdzielni jak to rozwiązali. Może ktoś ma podobne problemy?

 

Powinno mnie dziwić takie podejście. Na logikę administracji powinno zależeć na dobru mieszkańców a tu jeszcze kłody pod nogi rzucają. Ale wiemy jaką mamy rzeczywistość. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Konflikt między Orange i Spółdzielnią

@agat13  to bardzo ciekawe i estetyczne rozwiązanie 👍. Tylko czy do zastosowania w całym bloku 🤔?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Konflikt między Orange i Spółdzielnią

@slav72To bardziej przykład na wytrącenie argumentów, że każda instalacja jest nieestetyczna. Wojna na argumenty bez nich jest trudna 🙂


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Konflikt między Orange i Spółdzielnią

@agat13 To co podajesz dotyczy kabla abonenckiego a my rozmawiamy o sieci dystrybucyjnej w budynku/klatce schodowej bo z tym ma Spółdzielnia problem.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Konflikt między Orange i Spółdzielnią

@marder  Zgoda, sieć jednak składa się i z tego i z tego. Trzeba mieć na wszystko argumenty...Pionów/szachtów nie widziałem i nie wiadomo czy da radę przeciągnąć jeden kabel wielowłóknowy z luźną tubą i np pozakładać puszki na każdym piętrze, czy trzeba piony robić od nowa.. Instalację do mieszkań jednak na pewno...


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Konflikt między Orange i Spółdzielnią

Jeśli padła propozycja że natynkowo to na bank muszą iść po ścianach bo szacht albo nie istnieje albo jest niedrożny. Kwestie doprowadzenie kabli do abonentów to jakby oddzielny temat. Oczywiście jak padają pytania jak to będzie wykonane to się przedstawia że tak czy tak, ale wykonawca sieci dystrybucyjnej nie ma na to wpływu ponieważ instalacje abonenckie są wykonywane dopiero na etapie zamawiania usługi przez klienta i robią je monterzy z firmy utrzymaniowej a nie firma która doprowadza światłowód do budynku.  


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 10
  • 0

Konflikt między Orange i Spółdzielnią

Zgadza się. Obecnie szacht nie istnieje. Jedynie woda/gaz ale jestem pewien że tego nie da się wykorzystać pod światłowód.

 

Czy Orange wymaga konkretnej specyfikacji takiego szachtu i skrzynek przy mieszkaniach? Zastanawiam się czy da się stworzyć wspólny szacht dla lini tel, domofonu, światłowodu (różnych dostawców), etc. Tak aby nie musieć w przyszłości ponownie wykonywać instalacji.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Konflikt między Orange i Spółdzielnią

@jdelorean Takie kompleksowe załatwienie sprawy pionów można załatwić tylko przy okazji remontu obiektu. Wiąże się to bowiem z wymianą wszystkich mediów ;domofonu, kablówki, starej i nowej instalacji telekomunikacyjnej. W jednej rurce, arocie czy nawet pionie (takim jak wentylacyjny) robi się później bałagan i możliwość powstawania uszkodzeń przy ingerencji innych techników


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 10
  • 0

Konflikt między Orange i Spółdzielnią

@agat13 Klatka schodowa już od kilku lat prosi się o remont. Ze ścian odpada farba. Grzejniki nie były wymieniane od budowy, czyli ~30 lat. Myślę że to idealny moment na tego typu prace.

 

Pytanie jaki standard wykonania takiego szachtu. Byłoby dobrze gdyby po wykonaniu prac nie okazało się że światłowodu jednak nie da się tu puścić.