Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Instalacja włóknem OFS

ROZWIĄZANE

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12791
  • 52629
  • 603

Instalacja włóknem OFS

Przy instalacji FTTH w ofercie dostępny jest kabel wewnętrzny OFS. Czy ktoś już ma zainstalowaną usługę tym właśnie kablem? Na ile jest on dostępny u monterów, a oni umieją go użyć?

______________

* Temat przeniesiony z Internet domowy - moderator Bartłomiej

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12791
  • 52629
  • 603

Instalacja włóknem OFS

Podrążyłem temat. Z tego co udało mi się dowiedzieć monterzy mają włókna OFS w pakietach. Są to kompletne pakiety do instalacji.

https://drive.google.com/file/d/1Ei5uTuuHz6V7fuPNjdBWncIC-ocMlfIp/view

Warto czasem (głównie w budynkach wielorodzinnych) zapytać montera przy instalacji bez rurek podtynkowych o taki zestaw, bo estetyka wykonania jest znacznie wyższa niż zwykłym kablem FTTH

Słyszałem od techników o odwołaniu instalacji właśnie z powodów estetycznych. To rozwiązanie jest idealne również, gdy chcemy przenieść (przedłużyć) gniazdo optyczne w inne miejsce w mieszkaniu.

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Instalacja włóknem OFS

wydaje mi sie ze nikt przed instalacja czy nawet przy zamowieniu ftth nie pyta o takie rzeczy.
bo sie po prostu na kablach nie znaja.
monterzy to co zamowia to maja.

a czy potrafia go uzyc pozostawie bez komentarza


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12791
  • 52629
  • 603

Instalacja włóknem OFS

@PARANOJA No tu się nie zgodzę. Na jutubach widziałem wczoraj filmik w którym monterzy sami zaproponowali takie rozwiązanie, stąd moje pytanie...Ja wiem, tylko ja mam hopla na punkcie instalacji, ale skoro propagują takie rozwiązania, to muszą się liczyć z zapotrzebowaniem..aż podpytam znajomego instalatora ( o którym niejednokrotnie pisałem na forum i chwaliłem się taką znajomością) co wie na ten temat. Dam znać, co ustaliłem.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Instalacja włóknem OFS

Orange korzysta z oferty FCA. Najczęściej jest to kabel G.657B3 lub G.657A2 jeden lub dwa włókna.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Instalacja włóknem OFS


@PARANOJAnapisał(-a)

a czy potrafia go uzyc pozostawie bez komentarza


Hehe, dobre 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12791
  • 52629
  • 603

Instalacja włóknem OFS

Podrążyłem temat. Z tego co udało mi się dowiedzieć monterzy mają włókna OFS w pakietach. Są to kompletne pakiety do instalacji.

https://drive.google.com/file/d/1Ei5uTuuHz6V7fuPNjdBWncIC-ocMlfIp/view

Warto czasem (głównie w budynkach wielorodzinnych) zapytać montera przy instalacji bez rurek podtynkowych o taki zestaw, bo estetyka wykonania jest znacznie wyższa niż zwykłym kablem FTTH

Słyszałem od techników o odwołaniu instalacji właśnie z powodów estetycznych. To rozwiązanie jest idealne również, gdy chcemy przenieść (przedłużyć) gniazdo optyczne w inne miejsce w mieszkaniu.

 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Instalacja włóknem OFS

Z jakim przyjdą taki będziesz miał zainstalowany. Można było zamówić sobie kolor kabla z dostępnych typów. Nie wiem czy to jeszcze praktykują. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12791
  • 52629
  • 603

Instalacja włóknem OFS

@marderRozumiem sceptyczne podejście, ale uczestniczyłem w kilku instalacjach i monterzy naprawdę są skłonni do współpracy, bo im też zależy na pozytywnym wymiarze instalacji. Zarówno "na sztukę" jak i w aspekcie estetyki. Napisałem to info, bo przecież każdy może sobie kupić taki zestaw i np poprosić montera o wykonanie właśnie tym sposobem nie licząc na to, czy ekipa akurat będzie miała to czy nie. Oczywiście jeśli w mieszkaniu są rurki, to inna sprawa, ale jeśli np wspólnota mieszkaniowa ma obiekcje do instalacji zewnętrznych na klatce schodowej bez korytek maskujących to przy niedużych dystansach to dobre rozwiązanie. Lepiej wiedzieć o tym, niż nie mieć usługi w domu...

P.S. w przyszłym tygodniu będę próbował zainstalować FTTH od ISP. Ponieważ mieszkam w domu jednorodzinnym nic nie zostawiam przypadkowi. Ustaliłem już z wykonawcą zakres prac i chociaż się zdziwił,  że mam własne orurowanie do słupa i chce ułożyć kabel 12J (akurat taki mam), to sie ucieszył, że część pracy wykonam za niego.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Instalacja włóknem OFS

Ja rozumiem że jesteś domowym majsterkowiczem, ale większość klientów w ogóle się tym nie interesuje. Najważniejsze to żeby net już działał i miał prędkość taką jaką sobie zmówił. Co do prowadzenia po klatce schodowej to już wszystko zależy od Wspólnoty czy układów klienta z sąsiadami. Innymi słowy to w interesie klienta leży żeby monter nie miał żadnych problemów podczas instalacji.