Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Kiedy można się spodziewać dostępu do światłowodu?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 19
  • 0

Kiedy można się spodziewać dostępu do światłowodu?

Witam, mam pytanie do osób, które miały z tym styczność.

 

Ostatnio w mojej wiosce jest instalowany napowietrzny światłowód, w ciągu 3 dni kable zostały podwieszone wraz z stelażami zapasu, widać efekty, bo już zaczynają montować nawet skrzyneczki abonenckie.

 

Teraz pytanie - ile się czeka na dostęp światłowodu? U znajomego skrzynki abonenckie wiszą już parę tygodni i nadal nic, dodatkowo dzwoniąc i pisząc doORANGE itp. nikt nie zna terminu, tylko wiadomo, że 'zlecono inwestycję'

 

Gdzie można pozyskać takie informacje, dowiedzieć się czegoś gdzieś więcej? Z informacji na rządowych stronach mój adres miałby podłączony już rok temu... 

 

Jeszcze chcę dodać, że światłowód wykonuje FIBEE IV, czyli fiberhost - ale z nimi kontakt jest niemożliwy, nie odpisują na maile dot. realizacji usług.

 

 

___________________

*Post poddany edycji - moderator Wojciech.

16 ODPOW. 16

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 26
  • 122
  • 1

Kiedy można się spodziewać dostępu do światłowodu?

cześć

 

w moim przypadku :

- skrzynki pomarańczy

- splittery pomarańczy

- zaczepiani technicy - pomarańczy

- od powieszenia do wejścia technika i radości ze światełka - 6 m { pół roku }

- szczęśliwcy 4-5 miechów

- po {latach } vdsl - { nastąpiła u mnie }  galaktyczna zmiana

 

 

pozdro

pawson


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 19
  • 0

Kiedy można się spodziewać dostępu do światłowodu?

Sporo jednak czekania, u mnie niby miałobyć już to oddane rok temu, ale widać, że coś im z datami nie pykło.

Światłowód by ogromnie u mnie zmienił korzystanie z neta, bo teraz prędkość radiówki 2mb/s mnie powala już do gleby 

 

Ciekawi mnie czemu taki okres jest czekania, skoro wszystko stoi i czeka gotowe do użycia, a też nigdzie nie idzie dostać informacji, jak już to kiedy to zostanie oddane...


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 3691
  • 19

Kiedy można się spodziewać dostępu do światłowodu?

U mnie też wszystko wisiało niby na gotowo jakiś w maju w zielone światło na podłączenie było w listopadzie. Z tym, że w tym przypadku sieć budowana przez Nexere. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Kiedy można się spodziewać dostępu do światłowodu?

@vatwcc mam do czynienia z dwoma inwestycjami światłowodu. Firma realizująca budowę na własny koszt po wejściu z okablowaniem osiedla w przeciągu chyba niecałego pól roku uruchomiła i podłączyła klientów. Obecnie weszła druga firma, realizacja z programu POPC. Prace trwają na razie miesiąc, więc brak jakiś dokładniejszych dat. To sytuacja w mieście.

Na wsi światłowód w ramach projektu POOC, zaraz minie rok. Gniazdo abonamencie już w domu zamontowane, ale brak jeszcze sygnału, bo coś tam nie zespawane. Więc dalej suę czeka.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 19
  • 0

Kiedy można się spodziewać dostępu do światłowodu?

Czyli po prostu trzeba czekać łaskawie te parę miesięcy jeszcze minimum,

a  łudziłem się, że postarają się to zrobić dosyć szybko ;c

 

Nawet u innego operator piszę, że wkrótce będę mógł korzystać z usług, ale kiedy to nikt nie wie 🤣

 

 

 

___________________

*Post poddany edycji - moderator Wojciech.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Kiedy można się spodziewać dostępu do światłowodu?

@vatwcc 

U mnie też w miesiącach można było liczyć od wykonania głównej linii do podłączenia pierwszych chętnych. Nie wiem jak było to finansowane, ale Orange to robił, linia doziemna w Gdyni. Tak ze te miesiące oczekiwania to raczej takie spodziewane minimum.

Ważne żeby nie czekać całkiem biernie i nie przegapić jakichś okoliczności które ewentualnie mogłyby negatywnie wpłynąć na możliwość wykonania połączenia. Pytać, monitować, dowiadywać się, pilnować żeby adres był na wszystkich listach (i to właściwy).


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Kiedy można się spodziewać dostępu do światłowodu?

@vatwcc  słyszałem że fiberhost ostatnio ma dość duże opóźnienia zarówno w inwestycjach jak i bieżących naprawach istniejącej sieci czy instalacjach .

Przy naprawach łaski nie robią, bo wiążą ich umowy terminowe co do realizacji napraw. 

Jak myślisz, gdzie więc mogą szukać rezerwy czasowej w wykonawstwie prac? Opóźnienie inwestycji mogą zwalić na wszystko i wszystkich. Najwyżej się termin obsunie. Za to kary nie ma....a tylko kasa przyjdzie później.

Uważam, że warto monitować do zespołu POPC i nękać FH 

Już jest bliżej niż dalej. Spróbuj złapać ekipę techniczna i spokojnie wypytać o wszysto. Oni sporo wiedzą.

Zapytaj o terminy nie tyle wykonania instalacji, co podłączenia skrzynek do sieci szkieletowej FH...to ważniejsze

 

 

 

 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Kiedy można się spodziewać dostępu do światłowodu?

Pisanie nie ma sensu kiedy budują sieć. Oni doskonale wiedzą co robią i gdzie. To niczego nie przyśpieszy. Pisać i dopytywać się należy gdy widzimy że u sąsiada już jest działająca usługa a u nas jeszcze nie.


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Kiedy można się spodziewać dostępu do światłowodu?


@mardernapisał(-a)

Pisanie nie ma sensu kiedy budują sieć. [...] To niczego nie przyśpieszy. Pisać i dopytywać się należy gdy widzimy że u sąsiada już jest działająca usługa a u nas jeszcze nie.


... bo sąsiad pisał i dopytywał?