Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Kiedy dla Krakowa zostanie zniesiony limit 300mbit/s?


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Kiedy dla Krakowa zostanie zniesiony limit 300mbit/s?

◄niniejszy wpis został wyodrębniony do osobnego tematu - Moderator Wiktor Szczęśliwy robot
Witam - podepne się tutaj ze swoim pytaniem.

Kiedy dla Krakowa zostanie zniesiony limit 300mbit/s (jako limit dla strefy regulowanej UKE)

Jakoś 2-3 dni temu mijałem na drodze bilboard Netii - 900mbit - dostępne również w Krakowie - http://www.telko.in/netia-zaczyna-sprzedawac-900-mb-s

13 ODPOW. 13

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Kiedy dla Krakowa zostanie zniesiony limit 300mbit/s?

Pytanie dot. zniesienia regulacji zadaj UKE w ramach dostępu do informacji publicznej.
Netia nie jest objęta regulacją na rynku detalicznym szerokopasmowego dostępu do internetu.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 61
  • 81
  • 4

Kiedy dla Krakowa zostanie zniesiony limit 300mbit/s?

Próżny trud, już do nich pisałem, nawet chciałem im dać na piśmie że inni operatorzy poza Orange mnie olali więc czemu nie mogę mieć maksa od tego któremu się chciało. Dostałem bardzo szybko miła i grzeczna odpowiedź urzędniczym bełkotem która sprowadza się w skrócie do "niedasie".

Anonim

Nie dotyczy

Kiedy dla Krakowa zostanie zniesiony limit 300mbit/s?

@ADSLmasterrace, doszukałem się tylko takiej informacji nt. światłowodu w Krakowie dla Spółdzielni Mieszkaniowej „Podwawelska”
http://www.uke.gov.pl/files/?id_plik=25068.

@bez_nazwy, jest jakieś światełko w tunelu. Skoro UKE robi rozeznanie, to kolejne decyzje pewnie będą zapadały. Dla laika, to jest czysta biurokracja. Niestety, dokumentacja jest obowiązkiem. Prawo nie dopuszcza samowolki i dlatego proces od pomysłu do zamysłu musi potrwać.

Inwentaryzacja.JPG


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Kiedy dla Krakowa zostanie zniesiony limit 300mbit/s?

To o coś innego chodzi. Orange Polska (a dokładniej jako następca prawny Telekomunikacji Polskiej) ma pewne obowiązki regulacyjne dot. internetu stacjonarnego. Wynikało to z faktu, że w PRL wszystko było państwowe. Potem prywatyzacji, ale i tak TPSA, a obecnie Orange swego czasu miało dużo infrastruktury względem konkurencji. Obecnie w niektórych regionach (dokładnie 76 gminach) zniesiono regulację. W Krakowie póki co nie.

Po co? Podobno konkurencja ma sprawić, że znikną białe plamy. Czy zniknęły? Sami oceńcie.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Kiedy dla Krakowa zostanie zniesiony limit 300mbit/s?

Witam 

Czy macie info żeby cokolwiek drgnęło w temacie zwiększenia prędkości??? Na chwilę obecną nie ukrywam że hamuje to ogolny rozwój rynku, bo przecież operatorzy którzy świadczą 300mbit nie muszą się starać o migracje do 600mbit.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Kiedy dla Krakowa zostanie zniesiony limit 300mbit/s?

Tak, nadal brak zgody UKE.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Kiedy dla Krakowa zostanie zniesiony limit 300mbit/s?

Witam

A czy ktoś dysponuje choćby wiedzą czy te ograniczenia czasowe ( bo domyślam się że obecna sytuacja jest jedynie przejściowa) mają się kiedyś skończyć ?? Czy ta decyzja UKE będzie do końca świata i jeden dzień dłużej ??


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Kiedy dla Krakowa zostanie zniesiony limit 300mbit/s?

Na razie to jest stałe. Musi być większy poziom konkurencyjności w Krakowie. Dat nie ma. Raczej pytaj się UKE w ramach dostępu do informacji publicznej.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Kiedy dla Krakowa zostanie zniesiony limit 300mbit/s?

Spróbuje chyba zainterweniować w UKE - jak dla mnie troche niezrozumiała jest sytuacja gdzie na Śląsku albo Warszawie nikt nie miał wątpliwości ze 600Mbit nie zrobi monopolu dla Orange, a juz w przypadku Krakowa przestraszyli się - i dopasowano możliwości internetu do osiągów kablówki (max 300Mbit)

Tym oto sposobem nigdy chyba poza 300Mbit nie wyjdziemy 

 

A druga kwestia - odpowiedź usera Kamyk (aktualnie przedostatnia) z wątku https://forumprawne.org/nowe-technologie/750725-orange-vs-uke-internet-swiatlowodowy-dlaczego-nie-ma... - troche nijak sie ma do tego co możemy sądzić o regulacjach UKE względem tego co oferuje Orange