Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Kiedy będę mógł podłączyć światłowód do domu?

ROZWIĄZANE

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Kiedy będę mógł podłączyć światłowód do domu?


@agat13napisał(-a)

@Kowal_2020 Powtarzam się, ale inwestycje są po prostu nieobliczalne, a w zakresie POPC to jedna wielka niewiadoma. Na forum czytałem, że po pół roku wisi wykonana infrastruktura, a po instalacjach ni widu ni słychu...u mnie  we wiosce zaś w kilka dni powiesili, oddali do użytku i już działa...(co prawda nie u mnie, bo mieszkam w tej połowie nieokablowanej, ale można???) Dlatego całe te inwestycje to wróżenie z fusów....


Są różne uwarunkowania podczas budowy sieci. Niekiedy jest budowana cała ulica i stawiany gdzieś OLT jednak nie ma do niego dobudowanej magistrali. Wszystko zależy od planów inwestora. Wówczas trzeba przykładowo wybudować 600 m kanalizacji albo wykopać 3 km dla kabli ziemnych aby ten OLT zasilić. Takie rzeczy mogą trwać całe miesiące. 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 29
  • 0

Kiedy będę mógł podłączyć światłowód do domu?

W ostatni czwartek zadzwoniono do mnie z orange i powiedziano, że światłowód zostanie podprowadzony do domu 25 lutego, i po tym dniu będzie można już zamawiać monterów. Wreszcie skończy się ten koszmar ,,LTE" 1.5 Mbit/s, którego prędkość i tak ciężko było zmierzyć, bo w trakcie robienia speedtestu mnie rozłączyło. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Kiedy będę mógł podłączyć światłowód do domu?

Gratuluję @Kowal_2020 , u mnie Orange, przynajmniej na razie, się nie odzywa a inni operatorzy już roznoszą ulotki z ofertą... na dniach sieć ma być oddawana.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Kiedy będę mógł podłączyć światłowód do domu?

Przy tej pogodzie obawiam się że tego terminu nie dotrzymają. 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 29
  • 0

Kiedy będę mógł podłączyć światłowód do domu?

@marder Cóż... Nie moja wina, że tak się ociągali z tym wszystkim. Powinni to zrobić nawet jakby było  -20 stopni i wichura, bo i tak całość strasznie się przedłużyła bez żadnego wyraźnego powodu. Mimo wszystko wątpię że obecna pogoda utrzyma się jeszcze przez ponad dwa tygodnie.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Kiedy będę mógł podłączyć światłowód do domu?

Już przy -5 nie wciąga się światłowodów. Mrozy mają być jeszcze 2 tygodnie to cienko to widzę. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Kiedy będę mógł podłączyć światłowód do domu?

no nie wiem 😛 

lokalny ISP co koło mnie ma włókna zakłada włókna na słupy w każdych warunkach 🙂

ale jak tak chcą to ich problem 😛


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Kiedy będę mógł podłączyć światłowód do domu?

Wiesz różne rzeczy w Polsce robi się niezgodnie z instrukcjami, przepisami i wytycznymi. A później wielkie zdziwienie że most w Bydgoszczy który ma 7 lat już nie nadaje się do użytku.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Kiedy będę mógł podłączyć światłowód do domu?

@marder tu masz całkowitą rację, kiedyś budowałem gazociągi z PE, wszelkie szkolenia i wytyczne mówiły wyraźnie o warunkach montażu, ale znajdowali się "mądrzejsi" którym wydawało się że wszystko można obejść i dochodziło do różnych sytuacji (na szczęście podczas prób, a nie eksploatacji), to tyle moich wywodów może nie na temat, ale...

P.s. jestem z Bydgoszczy i ten most to wstyd na całą Polskę i pół Europy 😳


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Kiedy będę mógł podłączyć światłowód do domu?

@slav72 Spoko tak akurat ten przykład przyszedł mi do głowy bo świeża sprawa 😀