Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Kiedy będę mógł podłączyć światłowód do domu?

ROZWIĄZANE

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 29
  • 0

Kiedy będę mógł podłączyć światłowód do domu?

Witam, ostatnio na mojej ulicy rozpoczęły się prace odnośnie POPC2. Zaczęły się w ostatnią sobotę i trwają do teraz. Przy słupku geodezyjnym, jakieś trzy metry od moich drzwi mam wkopaną pomarańczową taśmę, która jest przywiązana do płota. Czy oznacza to, że już mogę uzgodnić kiedy orange ma podłączyć mi go do domu?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Kiedy będę mógł podłączyć światłowód do domu?

Wydaje mi się że to jest przedwczesny entuzjazm. Wpierw musi być odebrana cała inwestycja, żeby dostawcy usług mieli informacje o tym że można podłączyć odbiorców. Też czekam.

 

uzupełnienie: patrząc na Twój inny post, inwestycja jest w innej miejscowości. Tak czy siak spodziewam się ofert od różnych dostawców... Bo liczę na to że będą szybsi niż sam się dowiem że wszystko już wpięte, sprawdzone.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

31 ODPOW. 31

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Kiedy będę mógł podłączyć światłowód do domu?

Wydaje mi się że to jest przedwczesny entuzjazm. Wpierw musi być odebrana cała inwestycja, żeby dostawcy usług mieli informacje o tym że można podłączyć odbiorców. Też czekam.

 

uzupełnienie: patrząc na Twój inny post, inwestycja jest w innej miejscowości. Tak czy siak spodziewam się ofert od różnych dostawców... Bo liczę na to że będą szybsi niż sam się dowiem że wszystko już wpięte, sprawdzone.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52617
  • 601

Kiedy będę mógł podłączyć światłowód do domu?

@Kowal_2020 Powtarzam się, ale inwestycje są po prostu nieobliczalne, a w zakresie POPC to jedna wielka niewiadoma. Na forum czytałem, że po pół roku wisi wykonana infrastruktura, a po instalacjach ni widu ni słychu...u mnie  we wiosce zaś w kilka dni powiesili, oddali do użytku i już działa...(co prawda nie u mnie, bo mieszkam w tej połowie nieokablowanej, ale można???) Dlatego całe te inwestycje to wróżenie z fusów....


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 29
  • 0

Kiedy będę mógł podłączyć światłowód do domu?

Zaczęło się coś dziać. Wczoraj podobno majstrowali coś przy OPP, a dzisiaj w skrzynce na listy znalazłem starter z kartą SIM w prezencie od Orange. Czy oznacza to, że światłowód już tuż tuż?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52617
  • 601

Kiedy będę mógł podłączyć światłowód do domu?

@Kowal_2020Zapewne...Szczęściarz 😉


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Kiedy będę mógł podłączyć światłowód do domu?

ciekawe informacje... darmowe startery... @Kowal_2020  tak w ogóle to nie pisałeś kto tę sieć u Ciebie budował... czy to faktycznie POPC, czy może inna, np. własna inwestycja Orange.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 29
  • 0

Kiedy będę mógł podłączyć światłowód do domu?

Na pewno jest to realizowane w ramach popc, ponieważ mój adres znajduje sie na mapie UKE jako ,,planowana rozbudowa (POPC)" , gdzie termin to niby 30 września 2020 r. , ale te infromacje są chyba jeszcze z czasów przed covidem. Mój adres jest także na stronie https://capap.gugik.gov.pl/mapa/cppc/CPPC-internet/ .


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 29
  • 0

Kiedy będę mógł podłączyć światłowód do domu?

Wczoraj mój adres znalazł się w pliku na stronie https://www.hurt-orange.pl/operatorzy-krajowi/popc-nabor-i-i-ii/?_ga=2.251365957.252956467.159647691... , więc jestem prawie przekonany że od zamontowania u mnie światłowodu dzieli mnie kilkanaście dni. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52617
  • 601

Kiedy będę mógł podłączyć światłowód do domu?

@Kowal_2020Lepiej się przyjemnie zaskoczyć niż przykro zawieść...lepiej myśleć o tym, że od rozpoczęcia inwestycji do jej zakończenia, odbioru, poprzez miesiąc karencji dla innych Operatorów i do instalacji/uruchomienia może upłynąć sporo czasu, niż taka jak ja wyczekiwać i wyglądać od lipca do teraz i nic z tego...i dalej nie wiem na czym stoję...


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Kiedy będę mógł podłączyć światłowód do domu?

Ja wiem że lada dzień (pierwsza połowa lutego) w instalacji w moim miejscu zamieszkania ma być puszczony sygnał, odbiór... teraz czekam na info czy OPL wejdzie do nas, czy sobie odpuści, bo inni oferenci już krążą po miasteczku, a budowę realizowano na rzecz Inea.