Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jaki kabel światłowodowy?

ROZWIĄZANE

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13516
  • 55266
  • 660

Jaki kabel światłowodowy?

@j131piękny jest...tego można wkopywać. 2J na bogato..


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Jaki kabel światłowodowy?

@j131  wybacz że drążę i trochę się czepiam (ale taka moja natura 😉), gdyż w jednym poście piszesz że światłowód wcisnęli lekko w piasek zaś w drugim że został położony odpowiednio głęboko,  jak czytam te posty nie wiem za bardzo jak to rozumieć - chyba sam to przyznasz? 🙂


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5724
  • 23220
  • 197

Jaki kabel światłowodowy?

@slav72: ależ czepiaj się jak najbardziej 😀.

Wyjaśniam: pisałem że wcisnęli kabel płytko pod kostkę na odcinku przez moją posesję. To jest jakieś 8-9 metrów. W kolejnych postach przedstawiłem kontekst - przed posesję kabel był doprowadzony wcześniej, przez inną ekipę i znacznie większym nakładem sił i środków. Tak że głębokość i taśma są OK pod publicznym chodnikiem, a pod moim prywatnym podjazdem już nie są tak bardzo OK. Właściwie to zupełnie nie są OK bo nie dość że płytko i bez taśmy to jeszcze pod pływającą kostką. Ale kabel jest ciągły, nie ma żadnych połączeń aż do skrzynki, chyba nawet kilkaset metrów dalej - więc z tego punktu widzenia to jest ten sam kabel choć różnie położony.

 

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5724
  • 23220
  • 197

Jaki kabel światłowodowy?

@agat13: nie znam się na kablach ale też jestem pod wrażeniem. Biorąc pod uwagę jak cieniutkie jest samo medium to fakt że całość jest aż tak gruba robi wrażenie. I te rozmaite wzmocnienia: dwa usztywniające pręty plus jakaś włóknina wzmacniająca... generalnie fajnie to wygląda, zwłaszcza jak się wydłubie te dwie nitki światłowodu i skonstatuje że prawie ich nie widać.


IMG_20210323_152819.jpg

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Jaki kabel światłowodowy?

@j131  no właśnie i to jest to, ekipa ekipie nie równa, jedni potrafią się przyłożyć do roboty a inni mają to w głębokim poważaniu. Nic na to nie poradzimy (chociaż jakby próbowali takiej fuchy u mnie na terenie to bym ich pognał 😁), dobra już się nie czepiam 😉.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13516
  • 55266
  • 660

Jaki kabel światłowodowy?

@j131Ja sobie dociągnąłem do domu 12J...to dopiero cudo 😉


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2628
  • 9489
  • 47

Jaki kabel światłowodowy?


@agat13napisał(-a)

@marderSię nie chcę wymądrzać, ale popraw jeśli się mylę: ten pomarańczowy światłowód jest przeznaczony do zakopywania w ziemi (tak jak mikrorurka też tego koloru), abstrahując od wątpliwej poprawności wykonania instalacji?


Tak. Kabel na zdjęciu można zakopywać w ziemi co nie zmienia faktu że nie można go kłaść płytko pod kostką chodnikową. To jest tylko kwestia czasu kiedy nastąpi uszkodzenie. Na pocieszenie kolegi @j131 dodam, że przynajmniej za kilka lat będzie wiadomo na jakim odcinku trzeba szukać awarii 😀 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2628
  • 9489
  • 47

Jaki kabel światłowodowy?


@j131napisał(-a)

@agat13: nie znam się na kablach ale też jestem pod wrażeniem. Biorąc pod uwagę jak cieniutkie jest samo medium to fakt że całość jest aż tak gruba robi wrażenie. I te rozmaite wzmocnienia: dwa usztywniające pręty plus jakaś włóknina wzmacniająca... generalnie fajnie to wygląda, zwłaszcza jak się wydłubie te dwie nitki światłowodu i skonstatuje że prawie ich nie widać.


IMG_20210323_152819.jpg

Tą otulinę jeszcze się ściąga i dopiero pod nią jest włókno 😚


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5724
  • 23220
  • 197

Jaki kabel światłowodowy?

@marder: no faktycznie, jest jeszcze kolorowa osłonka... To samo włókno ma chyba tylko

IMG_20210324_104852.jpg

około 100 mikrometrów średnicy...