Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak załatwić w Orange by zgodzili się podłączyć światłowód do mojego domu

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 153
  • 324
  • 2

Jak załatwić w Orange by zgodzili się podłączyć światłowód do mojego domu

W 2020 roku otrzymałem informacje, że są możliwosci fizyczne podłączenia do światłowodu. Przyjechał monter i stwierdził, że się nie da bo odległość jest 40m i potrzebny jest słupek. Zadzwoniłem ponownie, Opiekun Klienta powiedział, że to prosta sprawa i przyjedzie następna ekipa ale znów się nie udało się.

 

W tym roku znów otrzymałem pismo, że są warunki techniczne (postanowiłem sam sfinansować podłączenie gdyby były problemy) więc zadzwoniłem by zamówić usługę a tu się okazuje, że wyłączono możliwość podłączenia światłowodu.

 

Odpowiedź Orange:
"Ulotkę otrzymał Pan przed dniem 9.03. W dniu wczorajszym na Państwa adresie wyłączono możliwość podłączenia światłowodu.[...] Z informacji, które udało nam się uzyskać u Państwa nie ma zgody na przeciągnięcie kabla nad działką któregoś z sąsiadów i to jest powód zablokowania możliwości podłączenia światłowodu. [...] Ewentualnie proszę skierować zapytanie na adres korespondencyjny Orange Polska S.A. ul. Jagiellońska 34, 96-100 Skierniewice".

 

Dodam tylko, że nigdy nie rozważałem przeciągnięcia światłowodu nad inną działką (z nieznanego mi powodu taką przyczynę wpisywały ekipy monterskie).

=========================================

Prośba: może ktoś poradzi kogo można w Krakowie w Orange poprosić by zgodził się na podłączenie światłowodu, który biegnie nad moim płotem. Czy też rzeczywiście muszę uzyskać zgode Orange w Skierniewicach? Niestety nie mam znajomości w tej firmie.

 

Jest to ważne dla mnie, że ostatnio orange wyłączył mi xDSL 2x za każdym razem na ponad 25h stąd chciałem przejść na nowszą technologię.

 

Z góry dziekuje za wszelkie sugestie jak się załatwia takie sprawy w Orange,

 

___________

* Temat przeniesiony z Szukam oferty oraz poddany edycji - Netykieta - moderator Bartłomiej

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Jak załatwić w Orange by zgodzili się podłączyć światłowód do mojego domu

@bgolab123Trudno nam określić czy konieczne jest przeprowadzenie kabla nad czyjąś posesją, ale to już Ty powinieneś zweryfikować w pierwszej kolejności. Narysuj mapę, poprzyj zdjęciami i zaznacz słupy i OPP (takie skrzynki na słupach z krzyżakami i zapasami kabla) . Spróbujemy się odnieść

Swoją drogą i tak taką samą dokumentację powinieneś jednak wysłać do Skierniewic, bo to jedyna oficjalna droga dla korespondencji.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

155 ODPOW. 155

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Jak załatwić w Orange by zgodzili się podłączyć światłowód do mojego domu

@bgolab123Trudno nam określić czy konieczne jest przeprowadzenie kabla nad czyjąś posesją, ale to już Ty powinieneś zweryfikować w pierwszej kolejności. Narysuj mapę, poprzyj zdjęciami i zaznacz słupy i OPP (takie skrzynki na słupach z krzyżakami i zapasami kabla) . Spróbujemy się odnieść

Swoją drogą i tak taką samą dokumentację powinieneś jednak wysłać do Skierniewic, bo to jedyna oficjalna droga dla korespondencji.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 153
  • 324
  • 2

Jak załatwić w Orange by zgodzili się podłączyć światłowód do mojego domu

Jak ma biec linia zostalo omowione z ekipa monterska. Powiedzieli tylko, ze tego nie zrobia chociaz Opiekun Klienta mowił, że zrobia bo to było podobno w ramach tej inwestycji.

 

Stad rozeznałem sprawy słupków na własną rękę i chciałem zamowic podłączenie (tydzien rezerwujac sobie na wmurowanie).

 

Przyznam, ze Orange to bardzo dziwna firma - Klient chce im placic. Sam chce sfinansowac podlaczenie.

 

Ale ok. Dziekuje za pomoc.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 153
  • 324
  • 2

Jak załatwić w Orange by zgodzili się podłączyć światłowód do mojego domu

Dodam, ze dodatkowo wszystko omowilem z ze znajomym z firmy montujacej swiatlowody by bylo zgodnie z prawem budowlanym itd.

 

Nie chciałem jeszcze zmieniac operatora bo jestem Klientem jeszcze od czasow TPSA od 1995 roku.
Ale jak się nie da to nie.

 

Ostatnia uwaga: teraz ja musze dowodzić, że mam warunki fizyczne podłączenia a jakaś osoba w Orange ("Opiekun Klienta"?) bezkarnie mnie odłącza od tych warunków. NIC się nie zmieniło od roku.

________________
* Scalenie postów – moderator Kinga


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Jak załatwić w Orange by zgodzili się podłączyć światłowód do mojego domu

@bgolab123Wydaje mi się, że jakbyś wykonał przyłącze we własnym zakresie zgodnie ze sztuką i prawem budowlanym, materiałami identycznymi jak u Operatora, to monterzy by to honorowali. Ja u ISP wykonałem na terenie prywatnym przyłącze w rurze HDPE we własnym zakresie. Zaciągnąłem kabel 12J i zostawiłem taki zapas, aby starczyło do ich OPP. Przyszli, podwiesili (przy mojej pomocy) i podłączyli...

Orientujesz się, masz kontakty-próbuj

Widzisz...jeden durny wpis w systemie obowiązuje bez weryfikacji każdorazowej. Ty chcesz, Ty udowodnij...Niestety tak to działa, a właściwie nie działa 😉


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 153
  • 324
  • 2

Jak załatwić w Orange by zgodzili się podłączyć światłowód do mojego domu

To dokladnie chciałem zrobić bo tak jak pisałem wszystko omówiłem z monterami wieć dzwoniłęm by ustalić jakie są terminy.

Ku mojemu zaskoczeniu dowiedziałem się, że od 9.03 jestem pozbawiony takiej mozliwosci i żaden monter nie przyjedzie.

 

Nie mam obecnie takich kontaktow.

 

 


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7528
  • 28

Jak załatwić w Orange by zgodzili się podłączyć światłowód do mojego domu


@bgolab123napisał(-a)

Przyznam, ze Orange to bardzo dziwna firma - Klient chce im placic. Sam chce sfinansowac podlaczenie.

 

Orangowi ciąży klient i detal w ogólności, i dlatego dryfuje w kierunku hurtu. Świadczy o tym wydzielenie spółki światłowodowej.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 153
  • 324
  • 2

Jak załatwić w Orange by zgodzili się podłączyć światłowód do mojego domu

Mi jest wszystko jedna ktora społka z grupy Orange mnie podłącza.

 

Rzecz w tym, że żadna nie chce;)

 

___________

* Wpis poddany edycji - Netykieta - moderator Bartłomiej

Anonim

Nie dotyczy

Jak załatwić w Orange by zgodzili się podłączyć światłowód do mojego domu

Ciekawa teza @pirenej ; Play sprzedał wieże, Plus zrobił to samo, Orange sprzedaje światłowody. Czyli wszystkim ciąży detal i klient indywidualny? Co jeśli już dodryfują do tego hurtu? Rozwiń to, bo bardzo mnie to zaciekawiło. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 153
  • 324
  • 2

Jak załatwić w Orange by zgodzili się podłączyć światłowód do mojego domu

Jezeli celem inwestycji w infrastrukture swiatlowodowa jest otrzymanie dotacji (na wsi u znajomego powstala taka inwestycja, prawie zero Klientow) to po co Klienci?