Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak wygłąda instalacja Światłowodu w domu jednorodzinnym / koszt przyłączenia

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 12
  • 0

Jak wygłąda instalacja Światłowodu w domu jednorodzinnym


@mardernapisał(-a)

@markos610 Jakąś bzdurę ci pani powiedziała. Jeśli zamierzają budować na twojej ulicy sieć to teoretycznie z możliwością zasilenia wszystkich domków a nie tylko części. Dla bezpieczeństwa zadeklaruj że jesteś zainteresowany światłowodem od Orange. Wtedy ujmą twój dom w projekcie. Usługę weźmiesz wtedy kiedy będziesz chciał. Nie daj sobie wmówić że już musisz coś podpisywać jakąś umowę.


Zadeklarowałem i podałem swoje dane, dlatego Pani dzwoniła. 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Jak wygłąda instalacja Światłowodu w domu jednorodzinnym / koszt przyłączenia

@markos610  i za to "lubię" salony ze potrafią "zmotywowac" klienta aby wybrał usługę 😂

Jeżeli Orange doprowadzi kabel do granicy posesji to na 100% nie będzie wolał później abyś zapłacić kilka tysięcy za podłączenie. W końcu przecież dziś jest opłata na domku 20zl. 

Wydaje mi się że ta oplata "upadnie" pewnie w tym roku pewnie nie ale w kolejnym myślę że ma szansę patrząc na to co Orange wyrabia. 

Zaraz wejdzie oplata za router, za domek już jest. Sam Net też nie jest tani to idąc ta droga to na koniec roku 300Mb/s będzie w kwocie 100zl haha

A konkurencja już na sieci OPL oferuje taniej. BRAVO OPL😘

 

@pawson1  bo te14.99 zł za domek to zaciąga pewnie na starych adresach kiedy się jeszcze oddawały i oplata była 15zl

Nowy ftth nadal może dostać 2 miechy za 0zl a migracyjny nie dostawał i pewnie nigdy nie dostanie 

Anonim

Nie dotyczy

Jak wygłąda instalacja Światłowodu w domu jednorodzinnym

Ogólnie Orange ma coś takiego jak podłączenie światłowodu z współfinansowaniem przez klienta ale inaczej to wygląda przez dedykowanych konsultantów a nie salon.

 

https://www.orange.pl/omnibook/wspolfinansowanie-przez-klienta-przylaczenia-swiatlowodu?_ga=2.290769...

 

@pawson1 jeżeli chodzi o te dodatkowe darmowe miesiące to zależy od oferty oraz ich dostępności. A te są zmienne. 

 

 

 

 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Jak wygłąda instalacja Światłowodu w domu jednorodzinnym


@markos610napisał(-a

Zadeklarowałem i podałem swoje dane, dlatego Pani dzwoniła. 


To powiedz pani jak zadzwoni że jak tylko zobaczysz że położyli kabel do granicy twojej posesji to zamówisz usługę. Na razie nic takiego nie widziałeś.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21518
  • 173

Jak wygłąda instalacja Światłowodu w domu jednorodzinnym

@markos610 

Podbijam to co napisał @marder.

Jesteś w Gdyni więc to nie jest jakiś egzotyczny przypadek.

Co do pilotażu ze współfinansowaniem o którym pisze @Anonim , to to na dziś nie jest dla ciebie na 100%, i nie wiadomo czy kiedykolwiek będzie:

j131_0-1653159164959.png

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52606
  • 600

Jak wygłąda instalacja Światłowodu w domu jednorodzinnym

@j131  potwierdzam to, co napisała @Anonim . Dowiadywałem się kiedyś  o współfinansowanie i wyliczono mi 17tys  zł za dobudowę do mnie do domu łącza i usługi. To fakt autentyczny. Lapalem się  na Warszawę  i taki projekt.  Dlatego wyżej napisałem o sytuacjach nietypowych, dynamicznie przyporządkowanych do rejonu...

Nie o wszystkim  wiemy...

Anonim

Nie dotyczy

Jak wygłąda instalacja Światłowodu w domu jednorodzinnym

@j131  racja nie zauważylam w tym 1 poście gdzie ma miejsce akcja.

 

@agat13 to konkretne kwota. Domyślam się, że niemały zakres prac. 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Jak wygłąda instalacja Światłowodu w domu jednorodzinnym

17 tyś to bardzo optymistyczne założenie. Chyba że dotyczyło tylko jednego domu a punkt przyłączeniowy był bardzo blisko. Ogólnie są to bardzo skomplikowane sprawy proceduralne, drogie i mało komu chce się w to wchodzić. Już kiedyś pisałem że firma w której pracowałem podjęła się podłączenia całej ulicy domków. Sprawa toczyła się chyba rok czasu. Cena ok 40 tyś na etapie wstępnego kosztorysu. Lokalny dostawca miał wykonać okablowanie a my budowę słupów i  ułożenie mikrorurek do posesji. Co się wyrabiało na etapie przyłączy to nie wspomnę. Każdy właściciel miał inną wizję od zaprojektowanej i uzgodnionej wcześniej.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Jak wygłąda instalacja Światłowodu w domu jednorodzinnym

Ten pilot upadł i ztego co pamiętam byla wyznaczona góra granicą kwoty ktora klient mial opłacić i wynosiła ona chyba  do 8tys. (dokładnie nie pamiętam ale nie przekraczała na pewno 10tys.).

 

Może Orange jeszcze kiedyś wroci do tego projektu.