Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak wygłąda instalacja Światłowodu w domu jednorodzinnym / koszt przyłączenia

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 12
  • 0

Jak wygłąda instalacja Światłowodu w domu jednorodzinnym / koszt przyłączenia

Cześć. Niedawno się przeprowadziłem do domku (Gdynia), który znajduje się na końcu ślepej uliczki. Internet wziąłem radiowy z lokalnej firmy i jestem zadowolony, łącze jest całkiem stabilne. Płacę 40pln za prędkość (100/10). Niemniej ostatnio pojawiła się inicjatywa sąsiedzka o przyłącze światłowodu Orange. Dzwoniła właśnie do mnie pani z salonu z informacją, że jest zgoda i w wakacje będzie poprowadzony światłowód. Spytała się, czy chcielibyśmy dołączyć, wówczas będziemy musieli ponieść opłatę za aktywację 49pln + abo na dwa lata 80pln za 300mbit (60+ 20 opłaty za dom). Mam jeszcze półtorej roku aktualnej umowy, więc specjalnie mi nie zależy, aczkolwiek niby jak bym się decydował w przyszłości, to będę musiał już ponieść opłatę za przyłączę z ulicy do domu. Pani nie wiedziała ile, ale mówiła że pewnie w okolicy 2k. Czy faktycznie tak jest, ktoś się spotkał już z taką sytuacją? 

 

___________

* Wpis wydzielony jako nowy temat - moderator Bartłomiej

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy

Jak wygłąda instalacja Światłowodu w domu jednorodzinnym

Ogólnie Orange ma coś takiego jak podłączenie światłowodu z współfinansowaniem przez klienta ale inaczej to wygląda przez dedykowanych konsultantów a nie salon.

 

https://www.orange.pl/omnibook/wspolfinansowanie-przez-klienta-przylaczenia-swiatlowodu?_ga=2.290769...

 

@pawson1 jeżeli chodzi o te dodatkowe darmowe miesiące to zależy od oferty oraz ich dostępności. A te są zmienne. 

 

 

 

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

18 ODPOW. 18

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Jak wygłąda instalacja Światłowodu w domu jednorodzinnym

@markos610 

Oferta którą dostałeś jest dość standardowa. Opłata "instalacyjna", opłata za domek, abonament na czas określony - wszystko wygląda typowo.

Natomiast prawdę mówiąc nie słyszałem o ofertach kierowanych do klientów indywidualnych w których mieliby oni partycypować w kosztach wykonania przyłącza w jakikolwiek istotny sposób. U mnie (też Gdynia) gdy wzdłuż ulicy był ciągnięty światłowód (zakopany w ziemi pod chodnikiem), wszystkie kable na przyłącza do domków także zostały od razu przygotowane (i także zakopane pod chodnikiem). Kiedy klient zamawia, ekipa odkopuje kabel i układa go do domu. Nie widzę w jaki sposób czas wykonania przyłącza miały mieć wpływ na koszt.

To jednak wszystko jest umowne, operator w sumie może wcisnąć Ci wszystko. Na moje wyczucie Pani próbuje Cię jednak szantażować, niekoniecznie ma to pokrycie w faktach.

Niezależnie od tego, na Twoim miejscu zamieniłbym radiówkę na światłowód bez wahania. No chyba że kara za zerwanie umowy jest zbyt duża. Ostatecznie, jeśli to byłby istotny czynnik, możesz przecież mieć dwa łącza. 😉


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Jak wygłąda instalacja Światłowodu w domu jednorodzinnym

Ściema z tymi 2k. Chce żeby podpisać umowę od ręki. Kabel dociągną, zostawią przy posesji i będzie czekał aż się zdecydujesz.

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Jak wygłąda instalacja Światłowodu w domu jednorodzinnym / koszt przyłączenia

@markos610  jak napisali koledzy za samo pr,ylacze nic nie płacisz. Oplata jest za instalację/aktywację usługi I niestety 20zl miesięcznie za domek jednorodzinny jako nagroda od większego mertażu😁

Sytuacja jest niestety dynamiczna i czasem może się coś zmienić, np dodatkowa rzecz dla operatora lokalnego...ale to dywagacje. Wyjaśnij dokładnie te 2 tys i napisz co i jak 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 26
  • 122
  • 1

Jak wygłąda instalacja Światłowodu w domu jednorodzinnym / koszt przyłączenia

cześć

 

- "za domek" - u mnie 15 a dwie ulice dalej biorą 20

 

- u mnie { była } migracja z vdsl i żadnych bonusów nie dostałem - a dwie ulice dalej - światło było nową usługą { nie było migracji } i są zaliczone "dwa miechy w gratisie" { z 24-ech bo na 24 }  za abonament - "na przywitanie nowego Klienta".

 

- oba zakładane jednocześnie tego samego dnia ta sama ekipa { nadzwyczaj sprawna i dostała ode mnie pisemną pochwałę za obie sprawne instalacje i pisemne wyrazy zadowolenia od zadowolonego Klienta }

 

- tak iż - dowiaduj się.

 

 

pozdro


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 12
  • 0

Jak wygłąda instalacja Światłowodu w domu jednorodzinnym

Dzięki za odpowiedzi. Też mnie trochę zdziwiło z tą opłatą. Oczywiście nie padła konkretna kwota, tylko stwierdzenie że znajomy w analogicznej sytuacji podłączył upc i płacił kwotę rzędu właśnie 2k.

 

Z radiówki jestem zadowolony, prędkość jest nawet większa niż podałem w pierwszym poście (upload 40 a nie 10), ponadto opłaciłem z góry za cały rok, bo była promka 🙂 nie ma sensu jej zrywać, raczej wolałbym poczekać i ew. jak się będzie kończyć umowa, to wtedy zmienić na światłowód.

Teraz tylko pytanie, gdzie mogę w Orange potwierdzić że nie będę musiał ponieść tej chorej opłaty? 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Jak wygłąda instalacja Światłowodu w domu jednorodzinnym


@markos610napisał(-a)

...

Teraz tylko pytanie, gdzie mogę w Orange potwierdzić że nie będę musiał ponieść tej chorej opłaty? 


Sęk w tym że nikt Ci nie powie co przyszłość przynieść może. Warunki dostajesz na dziś, jeśli się nie zdecydujesz to warunki w przyszłości mogą (i pewnie będą) nieco inne. Jakie? Nie wiadomo. Tyle że wprowadzenie tak wysokiej opłaty instalacyjnej jest wysoce nieprawdopodobne. IMHO oficjalnie nic się w tym temacie nie dowiesz, a na nieoficjalnie źródła (takie jak NO) i tak się nie będziesz mógł powoływać.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Jak wygłąda instalacja Światłowodu w domu jednorodzinnym

Co chcesz potwierdzać ? W cenniku świadczenia usługi  nie ma takiej pozycji jak przyłączenie w cenie 2k czy innej tak wysokiej. Nawet cennik nie promocyjny mówi że przyłączenie to max ok. 360 zł, ale Ciebie i tak będzie obowiązywał regulamin i cennik promocyjny który mówi na dziś ze przyłączenie to 50 zł.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 12
  • 0

Jak wygłąda instalacja Światłowodu w domu jednorodzinnym

W przypadku gdy mieszkasz w miejscu gdzie nie ma światłowodu, to jest możliwość dogadać się z operatorem żeby go do Ciebie poprowadził. Jeśli widzi w tym biznes i kilku sąsiadów też jest chętnych, to pewnie zrobi to na swój koszt, traktując to jako inwestycję długoterminową. W przypadku gdy jesteś sam, to raczej się nie zgodzi i pewnie można się dogadywać indywidualnie, pokrywając samemu koszta, ew. dzieląc je. I teraz pytanie czy hipotetycznie Orange mógłby podciągnąć mnie pod tą drugą sytuację. Nie mówimy o standardowych cennikach.

Będę jezcze rozmawiał, dam znać jeśli dowiem się czegoś nowego. 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Jak wygłąda instalacja Światłowodu w domu jednorodzinnym

@markos610 Jakąś bzdurę ci pani powiedziała. Jeśli zamierzają budować na twojej ulicy sieć to teoretycznie z możliwością zasilenia wszystkich domków a nie tylko części. Dla bezpieczeństwa zadeklaruj że jesteś zainteresowany światłowodem od Orange. Wtedy ujmą twój dom w projekcie. Usługę weźmiesz wtedy kiedy będziesz chciał. Nie daj sobie wmówić że już musisz coś podpisywać jakąś umowę.