Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak przyspieszyć domowy mobilny internet

ROZWIĄZANE

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 23
  • 0

Jak przyspieszyć domowy mobilny internet

Witam
Posiadam takie urządzenia z Orange ;
Huawei 4G 3 PRO
Antena LTE Mimo 14
Czy jest jakaś opcja na zwiększenie prędkości?
Najbliższy maszt jest ok 6 km ode mnie.
Brak możliwości internetu radiowego .
Ogólny problem z zasięgiem telefonu.
Dom położony w terenie leśnym.
Ping na poziomie 25ms .
Z prędkością jest różnie ale max to ok 25 Mb/s.
Teraz np jest na poziomie 2.33 Mb/s

 

________________
* Przeniosłem z działu Modemy i routery – moderator Michał

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13872
  • 57057
  • 686

Jak przyspieszyć domowy mobilny internet

@marius77Ok, pytanie jak jest skierowana. To jednopanelowa antena...Musi być skierowana precyzyjnie na BTS, wtedy lepiej odbiera. Zainstaluj Netmonster-apkę pomocniczą i na niej sprawdź BTS-y w pobliżu kierując w ich stronę, według adresu z apki i google maps panel anteny. Warto dać panel jak najwyżej, jak tylko kable do modemu pozwolą

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

13 ODPOW. 13

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13872
  • 57057
  • 686

Jak przyspieszyć domowy mobilny internet

@marius77Modem ma wyjścia na anteny zewnętrzne, więc trzeba zrobić testy wynosząc go jak najwyżej w terenie (dach, balkon, strych) i wykonawszy analizę najbliższych BTS-ów skierować modem w tą stronę frontem. Wykonać speedtest. Jeśli będzie lepszy niż w domu, zaryzykować zakup anten panelowych kierunkowych (np https://allegro.pl/oferta/antena-lte-zyxel-lte3311-lte3316-lte3302-13724225386?offerId=13724225386&i...)  i skierować je na maszt BTS. Zasięg poprawisz, ale czy i prędkość, życie pokaże...


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2638
  • 10838
  • 100

Jak przyspieszyć domowy mobilny internet

Cześć @marius77 

Podsyłam Ci linka do Poradnika Orange na temat Chcesz korzystać z szybkiego internetu? Sprawdź, jak zwiększyć prędkość pobierania https://www.orange.pl/poradnik/twoj-internet/chcesz-korzystac-z-szybkiego-internetu-sprawdz-jak-zwie... W tym linku są wkazówki na temat 4G/LTE też może być szybkie. Zerknij może ten poradnik okaże Ci się przydatny. 

Jeśli ma problem z zasięgiem w telefonie to podsyłam Ci też Poradnik Orange 4 sposoby na poprawienie zasięgu w telefonie i lepszą jakość rozmów https://www.orange.pl/poradnik/siec-komorkowa/3-sposoby-na-poprawienie-zasiegu-w-telefonie-i-lepsza-...

Jeszcze zerknij do tego tematu Problem z zasięgiem sieci komórkowej / Problem z internetem mobilnym - co zrobić? https://nasz.orange.pl/t5/Baza-wiedzy-Sie%C4%87-i-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87/Problem-z-zasi%C4%99giem...

Może te linki coś Ci pomogą

Pozdrawiam 🙂


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 23
  • 0

Jak przyspieszyć domowy mobilny internet

Posiadam antenę zewnętrzną LTE 4G MIMO juz 2 lata. Wiem że są jakieś inne anteny i routery np ODIDU w tej sieci tylko na infolinii nikt nie potrafi doradzić dlatego pytam na forum .


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13872
  • 57057
  • 686

Jak przyspieszyć domowy mobilny internet

@marius77Ok, pytanie jak jest skierowana. To jednopanelowa antena...Musi być skierowana precyzyjnie na BTS, wtedy lepiej odbiera. Zainstaluj Netmonster-apkę pomocniczą i na niej sprawdź BTS-y w pobliżu kierując w ich stronę, według adresu z apki i google maps panel anteny. Warto dać panel jak najwyżej, jak tylko kable do modemu pozwolą


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 23
  • 0

Jak przyspieszyć domowy mobilny internet

Ok. A jak wygląda sprawa z routerem a konkretnie chodzi mi o to czy mogę zrobić z tego co mam tzw "matkę " na poddaszu właśnie ze względu na długość kabla od anteny i do niego połączyć kablem drugi router ?

 

I czy lepiej nie sprawdzi się od tej anteny co mam ten zestaw odu idu z Orange ?

 

__________

* Scaliłem wpisy - Wiktor


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13872
  • 57057
  • 686

Jak przyspieszyć domowy mobilny internet

@marius77Oczywiście, tylko ja bym za tym LTE nie stawiał drugiego routera, a AccessPointa, czyli sam punkt dostępowy i jeśli musisz używać jeszcze portów LAN, to dodatkowy mały switch...i po kłopocie

Ważne, aby od strychu (gdzie nie może być wilgotno i zbyt gorąco/zimno, oraz musi być zasilanie) był ułożony kabel ethernet do miejsca, gdzie będzie stał AP lub switch.

Co do pytania o modem na strychu i jego lepsze działanie..Testy, testy i jeszcze raz testy


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 23
  • 0

Jak przyspieszyć domowy mobilny internet

Wiadomo. Ze wszystko wychodzi w praniu . Ale ze względu że jestem laikiem szukam najlepszego rozwiązania z pomocą ekspertów w tej dziedzinie. Kable mam rozprowadzone do każdego z pokoi . Wilgoci brak ale wiadomo jak na strychu potrafi być gorąco latem a zimą chłodniej.  IMyslalem o drugim routerze w salonie.  Tak aby zasięg był w całym domu. Teraz mam router przy schodach na górę  ale jest to wersja robocza a gdy go bardziej schowam do zasięg ucieka.a będę musiałgo gdzies umieścić na gorze nie koniecznie na strychu ale tam mam całą rozdzielnię kabli .. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13872
  • 57057
  • 686

Jak przyspieszyć domowy mobilny internet

@marius77Lepiej dla modemu być nie może. Rozdzielnia na strychu, modem na strychu (lepszy zasięg i wyżej można ewentualnie antenę wystawić) i siec eth zbiegająca się w rozdzielni.

Jeśli tam ustawisz modem, to on będzie zarządzał całym ruchem w sieci. Jeśli masz kable rozprowadzone po domu, to założenie switcha na górze i podłączenie wszystkich kabli to pikuś...

Do końca tych kabli w pokojach dokładasz AccessPointy w miejscach, gdzie zasięg ma być najlepszy i po bólu. Pokrycie ogarniesz AP w ilości koniecznej do zapewnienia zasięgu wszędzie i dobrego transferu...

Testy możesz robić za pomocą apki WifiAnalyzer. Ona pomoże ustalić, gdzie najlepiej założyć AP


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 23
  • 0

Jak przyspieszyć domowy mobilny internet

A jesteś w stanie powiedzieć konkretnie co bym musiał zakupić aby wszystko chodziło jak powinno mam na myśli np model itp . 

 

I jeszcze jaki drugi router najlepszy tak aby był kompatybilny z tym co mam ?

 

 ________________
* Scaliłem wpisy – moderator Michał