Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet symetryczny 10 Gb/s


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 2
  • 0

Internet symetryczny 10 Gb/s

Czy Orange planuje wprowadzić do oferty internet symetryczny? Szczególnie pożądane jest przeze mnie 10/10 Gb/s ewentualnie 8/8 Gb/s. Sama prędkość pobierania do niczego nie jest mi potrzebna - normalna rodzina nie potrzebuje więcej niż 300 Mb/s, więc kompletnie nie rozumiem dla kogo jest oferta 8/1 Gb/s - chyba tylko dla akademików...

 

_________

* Temat przeniesiony z Pomysły - Bartłomiej

5 ODPOW. 5

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19420
  • 56146
  • 763

Internet symetryczny 10Gb/s

@ksiegowybk dla klientów indywidualnych nie będzie oferty internetu symetrycznego.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 85
  • 279
  • 2

Internet symetryczny 10Gb/s

O ile oferta 2/600 jest po to by za 10 zł zwiększyć upload dwukrotnie, a download to tam przy okazji się zwiększa, to oferta 8/1 w obecnej cenie, jest po to by można było się pochwalić, że się ją ma.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13934
  • 57352
  • 691

Internet symetryczny 10 Gb/s

@ksiegowybk z tego co się orientuję raczej nigdy...w przeszłości zawsze było to niesymetrycznie i myślę, że polityka operatora się pod tym kątem nie zmieni. Po prostu nie ma popytu na tego typu usługi,bo to wymaga specjalnego abonamentu, umów, sprzętu itd... cała procedura wprowadzania do systemów jest naprawdę skomplikowana i kasochłonna. Myślę, że się nie zdecydują na taki krok 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 6018
  • 24540
  • 209

Internet symetryczny 10 Gb/s

@ksiegowybk 

Przecież firmy mogą negocjować warunki, przy odpowiedniej wycenie na pewno i łącze symetryczne mogą dostać. Kwestia indywidualnych umów. Jeśli pytasz o nasze zdanie w kwestii oferty dla klientów indywidualnych, to plany w tym zakresie są tajne i nikt ich ich, przynajmniej oficjalnie, nie zna. Ale raczej nie, IMHO.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 607
  • 1566
  • 3

Internet symetryczny 10 Gb/s

Dlaczego innego sprzętu ?

 

Standard xgspon jest zdefiniowany.

Tu chodzi raczej o obciążenie sieci. Wymianę ruchu między operatorskiego.

 

Patrzę właśnie że to zależy od rynku. Orange daje 2:1 Download/Upload w Rumunii. Tam jest np. 480/240 Mbit czy 2100/1000 a we Francji 5gbit/1Gbit.

 

Wymiana ruchu kosztuje. Samemu mając 25GPON a więc formalnie 25gbit w górę i w dół rzadko na uploadzie mam więcej niż połowę a to dlatego że jest to lacze klienckie masowe detaliczne i jest beat effort.

 

W nocy jest lepiej ale jakość kosztuje 

 

Patrząc na ceny usług to one muszą być o wiele wyższe więc zapewne stwierdzono że taka usługa nie ma sensu bo będzie zbyt niszowa.