Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet stacjonarny - brak możliwości podłączenia mimo posiadania tel. stacjonarnego


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 18
  • 0

Internet stacjonarny - brak możliwości podłączenia mimo posiadania tel. stacjonarnego

Cześć , szukam opcji na internet do domu , nie ukrywam ze najbardziej odpowiedni dla moich potrzeb byłby internet stacjonarny . Po kontakcie z doradca dowiedziałem się ze niestety u mnie nie ma możliwości podłączenia się do sieci internetu stacjonarnego mimo tego ze posiadamy telefon stacjonarny . Byłoby to zrozumiałe ze dosłownie kilkanaście metrów dalej mieszka kolega który posiada telefon i internet stacjonarny od Orange , co jest zaznaczone nawet na mapie zasięgu . Czym jest spowodowane to ze u niego była możliwość założenia internetu a u mnie niestety nie ? Mimo próśb konsultant nie potrafił mi tego wytłumaczyć ...

 

______________
* Temat został przeniesiony z kategorii Szukam oferty. Doprecyzowano w nim tytuł - Moderator Wiktor

21 ODPOW. 21

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2007
  • 5375
  • 181

Internet stacjonarny

Masz w domu może założone urządzenie PCM zwielokrotniające? To taka skrzynka formatu A5. Krótko tłumacząc urządzenie to pozwala na podłączenie kilku linii telefonicznych na jednej parze kablowej, uniemożliwia instalację usług szerokopasmowych. Jeśli nie masz tego w domu to może być w słupku telekomunikacyjnym lub u któregoś ze sąsiadów.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 18
  • 0

Internet stacjonarny

Z tego co się orientuje to nie posiadam takiej skrzynki , ale czy byłaby możliwość założenia takiej skrzynki przez techników na własny koszt ?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2007
  • 5375
  • 181

Internet stacjonarny - brak możliwości podłączenia mimo posiadania tel. stacjonarnego

O ile to jest przyczyna, to trzeba tą skrzynkę zdjąć. Zapytaj na infolinii czy przyczyną jest PCM. Powinni odpowiedzieć.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 18
  • 0

Internet stacjonarny

Ok spróbuje sie z nimi skontaktować , dziekuje za podpowiedz .

 

W razie gdyby okazało się to przyczyna można zamówić przebudowę linii czy raczej marne szanse ? 

przyznam , ze bardzo zależy mi na stacjonarnym łączu a mając telefon stacjonarny myślałem ze nie będzie z tym problemu 😉


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 18
  • 0

Internet stacjonarny

Taka dostałem informacje :

niestety nie ma możliwości technicznych, najwyraźniej nasze kable nie są rozporządzone w tej lokalizacji.

 

Dziwna sprawa bo zakładając internet w innej miejscowości i to conajmniej 15 lat temu nie było problemu , a tu mając  telefon stacjonarny jest problem ...

 

czyli rozumiem sprawa nie do ogarnięcia ? 

 

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 373
  • 657
  • 4

Internet stacjonarny - brak możliwości podłączenia mimo posiadania tel. stacjonarnego

A ja pamiętam, że w tamtych czasach wystarczył zwykły faks/modem w postaci urządzenia zewnętrznego lub karty zewnętrznej ISA lub PCI oraz ogólnopolski numerek 0202122. I nocami się buszowało...


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 18
  • 0

Internet stacjonarny

Ogólnie to dziwna sprawa , kiedyś wystarczyło mieć gniazdko telefonu stacjonarnego , wpinali się to i internet działał , tak jest u mojej mamy w domu .

 

Nie wymagam światłowodów czy czegokolwiek ale zwykłego internetu do nawet 10 mbs ...

 

myslalem ze nie będzie to problem , a jednak .

 

Pani konsultant mówi , ze nie instalują po ADSL i koniec ...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

Internet stacjonarny

A telefon stacjonarny jest obecnie w Orange czy u innego operatora? Jeśli inny, czy mógłbyś podać jego nazwę?

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 18
  • 0

Internet stacjonarny

Telefon stacjonarny jest normalnie w Orange , dlatego myślałem ze nie będzie z tym problemu .