Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet stacjonarny Orange światłowód po światłowodzie firmy Stansat


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 17
  • 0

Internet stacjonarny Orange światłowód po światłowodzie firmy Stansat

Witam, Ponoć istnieje możliwość wzięcia Internetu od Orange po łączach światłowodowych firmy Stansat. Dowiedziałem się podczas rozmowy z konsultantem że obie firmy współpracują. Również podczas rozmowy telefonicznej, polecono zadać to pytanie na tej stronie. Chodzi o to, że w domu mam wszystko już ułożone pod światłowód ze Stansatu (gniazdko w dogodnym miejscu, kable itp.) w którym mam Internet. Czy biorąc usługę Internetu stacjonarnego od Orange mógłbym taką usługę zamówić po łączach światłowodowych Stansatu. Czy wtedy mógłbym mieć urządzenie w trybie bridge, tak jak mam teraz w firmie Stansat? Jeśli tak, to czy mógłbym skorzystać z maksymalnej prędkości 1Gbps?

25 ODPOW. 25

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Internet stacjonarny Orange światłowód po światłowodzie firmy Stansat

@Paweł83 najprościej zapytaj na infolinii czy Twój adres jest w zasięgu usług Orange. Jeśli konsultant będzie w systemie widział pozytywny wywiad techniczny to od razu odpowie również o dostępnej prędkości


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Internet stacjonarny Orange światłowód po światłowodzie firmy Stansat

Orange nie ma trybu bridge ale po cudzej sieci zawsze dają ONT oddzielne, więc można podłączyć swój router z obsługą PPPoE i VLAN.

Czy będzie pełna prędkość i czy podłącza, to już musisz się dopytać na infolinii Orange. Zauważ też, że Orange w swoich pakietach daje większy upload, co po cudzej sieci nie musi być takie pewne i mogą się dostosować do operatora udostępniającego.

 

Co ci nie pasuje u obecnego operatora, że chcesz zmiany?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 17
  • 0

Internet stacjonarny Orange światłowód po światłowodzie firmy Stansat

Mój adres jest w zasięgu Orange do prędkości 1Gbps. Już z infolinią na ten temat rozmawiałem.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 17
  • 0

Internet stacjonarny Orange światłowód po światłowodzie firmy Stansat

U obecnego dostawcy praktycznie mam wszystko na czym mi zależało. Urządzenie pełniące rolę mostu, małe, wielkości kostki, jeden port na światłowód, drugi na kabel Ethernet. Mój router ma dzięki czemu zewnętrzny IP. Jedynym minusem mojego obecnego operatora są niższe prędkości, głównie wysyłania. Maksymalna DL/UP to 600/30 Mbps w Orange 1000/300 Mbps. Posiadam przyłącze światłowodowe (gniazdko) w domu od Orange, ale niestety w drugim pokoju. Nie jest to duży problem, ale głównym problemem jest brak funkcji bridge, tak jak mam obecnie u swojego operatora. Otrzymałem informację, że na FunBoxie nie ma takie opcji. Dlatego chciałem zapytać czy jest możliwość po łączach mojego operatora korzystania z Internetu Orange, aby rozwiązać dwa problemy. Mniejszy to gniazdko które jest w drugim pokoju, a ten główny bez którego nie zdecyduję się na usługę w Orange to brak funkcji bridge na ich routerze.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Internet stacjonarny Orange światłowód po światłowodzie firmy Stansat

Funbox nie posiada opcji bridge jak pisałem ale jest osobne urządzenie ONT, pewnie chodzi ci o właśnie tą mała czarną kostkę. Najlepiej jakbyś zrobił fotkę, to ci napiszemy czy to ONT jest. Orange zainstaluje ci takie samo zapewne + do tego Funboxa, którego będziesz mógł odłączyć i podłączyć swój router, który dostanie zewnętrzne IP. Tylko z zastrzeżeniem, że nie będziesz chciał telewizji od Orange, bo ciężko na swoim sprzęcie ją odpalić.

 

Np. takie coś jak u mnie. Stara fota zaraz po podłączeniu u mnie internetu Tmobile na łączach Orange.

 

IMG_20201117_210514.jpg


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 17
  • 0

Internet stacjonarny Orange światłowód po światłowodzie firmy Stansat

Tak, dokładnie, o to mi chodziło 🙂 , co prawda ja mam inną białą kostkę Dasan H665 i na nim jest napisane G-PON ONT. Bardzo dziękuję za pomoc 🙂 , ponieważ nie zdawałem sobie nawet sprawy że jest to urządzenie ONT.

Nie potrzebuję telewizji, chciałbym sam Internet.
To jeszcze się zapytam, czy jest w ogóle możliwość dla klienta indywidualnego ustawienia stałego zewnętrznego IP w Orange? Nawet za dopłatą?

Paweł83_0-1610572025749.png

 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 17
  • 0

Internet stacjonarny Orange światłowód po światłowodzie firmy Stansat

Czyli na infolinii powinienem się zapytać o urządzenie ONT?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Internet stacjonarny Orange światłowód po światłowodzie firmy Stansat

@Paweł83 stałe adresy IP ma tylko usługa Biznes Pakiet tak jak dawny DSL bez tv w pakiecie


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Internet stacjonarny Orange światłowód po światłowodzie firmy Stansat

 


@Paweł83napisał(-a)

Czyli na infolinii powinienem się zapytać o urządzenie ONT?


Raczej nie powinieneś, bo na kogoś sieci zawsze dają zewnętrzne ONT, ale możesz w razie co wspomnieć by nie było.

Stałe IP w Orange tylko w usłudze biznesowej, ale na pewno będziesz miał publiczne, zmienne, co 10-11 dni chyba teraz jest w Orange.