Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet mobilny przestaje działać


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Internet mobilny przestaje działać

Witam, otóż mam pytanie albo bardziej problem. Zacznę od tego że często używam swojego mobilnego internetu na komputerze , ponieważ mój internet stacjonarny potrafi zawieść w nieodpowiednim momencie. Od kilku tygodni, miewam problemy z moim mobilnym internetem, niektóre strony się nie ładują, częste zrywanie połączenia i tym podobne. Myślałem że wina leży po stronie software'u lecz cofnąłem wszelkie aktualizacje, fabryczne ustawienia lecz to nie pomogło. Czy jest to spowodowane jakąś długoterminową usterką ze strony Orange czy poprostu to jakieś problemy z moim numerem? Jest jakaś możliwość ze strony Orange na zrestowanie ustawień sieciowych lub zmiany Dns/ip na telefonie lub innej opcji która byłą by to w stanie naprawić? Z góry dziękuje za odpowiedź

Pozdrawiam

8 ODPOW. 8

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2805
  • 6999
  • 182

Internet mobilny przestaje działać


HardAngel97 napisał(-a):

Witam, otóż mam pytanie albo bardziej problem. Zacznę od tego że często używam swojego mobilnego internetu na komputerze , ponieważ mój internet stacjonarny potrafi zawieść w nieodpowiednim momencie. Od kilku tygodni, miewam problemy z moim mobilnym internetem, niektóre strony się nie ładują, częste zrywanie połączenia i tym podobne. Myślałem że wina leży po stronie software'u lecz cofnąłem wszelkie aktualizacje, fabryczne ustawienia lecz to nie pomogło. Czy jest to spowodowane jakąś długoterminową usterką ze strony Orange czy poprostu to jakieś problemy z moim numerem? Jest jakaś możliwość ze strony Orange na zrestowanie ustawień sieciowych lub zmiany Dns/ip na telefonie lub innej opcji która byłą by to w stanie naprawić? Z góry dziękuje za odpowiedź

Pozdrawiam


Z jakiego urządzenia korzystasz ?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Internet mobilny przestaje działać

Zresetowanie ustawień możesz zlecić przez infolinię 510100100 (dział techniczny) lub czat na Mój Orange.
Niestety nikt zdalnie nie skonfiguruje za Ciebie internetu.
Anonim

Nie dotyczy

Internet mobilny przestaje działać

Próbowałes wyczyścić całą historię razem z cookies z przeglądarki???


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Internet mobilny przestaje działać

@Anonim Próbowałem lecz raczej nie jest to winna samej przeglądarki, np:
Czasami pogrywam w jakąś gre jak mam czas ale jest tak ze z serwerami gier sie połaczy ale np portal youtube czy inna witryna sieciowa nie bedzie dzialac. Kiedyś mogłem normalnie podłaczyć telefon do komputera i korzystać do woli z internetu

 

@Katani1 Moje akutalne urządzenie to Xperia Z2


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2805
  • 6999
  • 182

Internet mobilny przestaje działać


HardAngel97 napisał(-a):

@pablo_ck Próbowałem lecz raczej nie jest to winna samej przeglądarki, np:
Czasami pogrywam w jakąś gre jak mam czas ale jest tak ze z serwerami gier sie połaczy ale np portal youtube czy inna witryna sieciowa nie bedzie dzialac. Kiedyś mogłem normalnie podłaczyć telefon do komputera i korzystać do woli z internetu

 

@Katani1 Moje akutalne urządzenie to Xperia Z2


A w telefonie internet działa prawidłowo ? Jaki masz ustawiony APN i protokół APN ?


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Internet mobilny przestaje działać

@Katani1 Działał prawidłowo od zawsze nic nie zmienialem z dnia na dzien sie pogorszyło. Ostaniego wzialem punktu dostpeu z forum orange od innej osoby ktora tez miala problemy z internetem
Konfiguracja z tamtego tematu:

nazwa: orange ipv4

apn: internet

nazwa użytkownika: internet

hasło: internet

typ uwierzytelnienia: brak

typ APN: default,supl

protokół APN: IPv4


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2805
  • 6999
  • 182

Internet mobilny przestaje działać


HardAngel97 napisał(-a):

@Katani1 Działał prawidłowo od zawsze nic nie zmienialem z dnia na dzien sie pogorszyło. Ostaniego wzialem punktu dostpeu z forum orange od innej osoby ktora tez miala problemy z internetem
Konfiguracja z tamtego tematu:

nazwa: orange ipv4

apn: internet

nazwa użytkownika: internet

hasło: internet

typ uwierzytelnienia: brak

typ APN: default,supl

protokół APN: IPv4


Ustawienia wyglądają ok. Jeśli w telefonie też masz problemy z netem zamień SIM z innym urządzenem w orange, gdzie net działa prawidłowo i sprawdź w swojej lokalizacji. Może coś nie teges z telefonem...


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 16
  • 5
  • 2

Internet mobilny przestaje działać

Testowałeś przywrócenie ustawień domyślnych APN (ustaienia>więcej>sieci komórkowe>nazwy punktów dostępu>przywróć wartości domyślne)? Po zmianie możesz zrestartować dlka pewności telefon. Mi na Z2 działa przesył komórkowy (tez z punktu dostępu) - ustawienia domyślne dla and. 6.0.1, bez brandu:

nazwa: Orange internet

APN: internetipv6

nazwa użytkownika: internet

hasło: internet

mcc: 260

mnc: 03

typ uwierzytelniania: PAP

typ APN: default,supl

Protokół APN: IPv6