Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet kablowy możliwy z maksymalną prędkością 20 Mb/s


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 10
  • 0

Internet kablowy możliwy z maksymalną prędkością 20 Mb/s

Dzień dobry wszystkim,

możliwe, że nic nie wskóram samym zapytaniem na forum, lecz chciałbym rozwikłać dobór Internetu pod mój nieszczęsny adres zamieszkania. Niestety, sprawdzając mój adres w ofercie Internetu domowego, Orange ma do mi zaaferowania tylko Internet domowy do 20 Mb/s, gdzie dosłownie wszyscy sąsiedzi mają możliwość skorzystać z Internetu domowego 60/80 Mb/s. Prędkości sprawdzałem w wyszukiwarce UKE.

Pytanie jest takie, czy serio jestem w tak nieszczęsnym miejscu, jeśli chodzi o możliwości połączeniowe z siecią? Czy może jest możliwość wskórania lepszego Internetu kablowego pod moim adresem, biorąc pod uwagę mieszkańców koło mnie. O światłowodach nawet nie marzę, zapewne jest to sprawa w toku przez kolejne parę lat.

Niestety rozmowa z konsultantem ogranicza się tylko do zaaferowania mi takiego Internetu, bądź mobilnego.

 

 

____________________

*Temat przeniesiony z działu "Internet domowy" - moderator Wojciech.

5 ODPOW. 5

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52630
  • 706

Internet kablowy możliwy z maksymalną prędkością 20 Mb/s

@lerozynum żeby dokładnie sprawdzić jaka jest możliwość faktycznej prędkości internetu, trzeba by było zamówić usługę. Po przyjeździe technik dokładnie by określił jakie są fizyczne możliwości. Trzeba się jednak liczyć, że może wydać decyzję o braku możliwości podłączenia w ogóle żadnego internetu, bo np. nie ma odpowiedniej infrastruktury, wolnych portów na centrali itp. Wtedy może być problem z odkręceniem i internetu po kablu miedzianym nie będzie można wcale podłączyć. 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Internet kablowy możliwy z maksymalną prędkością 20 Mb/s

@lerozynum wyszukiwarka UKE nie jest wyrocznią i może się mylić. Możliwe że udałoby się zestawić łącze z prędkością wyższą niż 20 MB/s ale to się dowiesz dopiero gdy zamówisz usługę.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12921
  • 53103
  • 611

Internet kablowy możliwy z maksymalną prędkością 20 Mb/s

@lerozynum  z doświadczenia wiem, że internet u sąsiadów jest wskazówka do określenia własnego. Jeśli mieszkający w domach po obu stronach Twojego mają VDSL  do 80Mb/sek i nie jest to odległość  setek metrów roznicy w dystansie, to i Ty powinieneś mieć możliwość zamówienia takiej usługi. 

Wywiad w systemie robiony jest właśnie według takiego szacowanego algorytmu usług sąsiadów i długości łącza.  VDSL  określa jasno max długość linii od centrali do domu na 1,4km.

Powyżej tej długości w grę wchodzą łącza właśnie do 20Mb/sek. W technologii ADSL 

Zapytaj sąsiadów jakie speedtesty mają u siebie i jak synchronizują się ich modemy z info w menu sprzętu. Będziesz wiedział  więcej 

Co do światłowodów, to też warto złożyć popyt na stronach UKE I Orange, oraz analizę najbliżej dostępnej sieci 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 10
  • 0

Internet kablowy możliwy z maksymalną prędkością 20 Mb/s

@ketrasaArtur Rozumiem, w takim razie zamówię usługę. 
@marder Mój sąsiad ma Internet 80 Mb/s i z wyszukiwarką UKE się zgadza, na tym się opierałem. Za to mapa zasięgu Orange jest nieaktualna od ponad połowy roku.
@agat13 Pytałem mojego sąsiada o Speedtest parę miesięcy temu i z tego co pamiętam były adekwatne co do jego prędkości Internetu - czyli 80 Mb/s.
Jeśli chodzi o światłowody myślę, że złożyłem popyt w każdy możliwy sposób. Na UKE widzę planowany światłowód na koniec 2023 roku dwie ulice dalej, więc logicznie myśląc też ten światłowód powinienem mieć (ale to różnie bywa).

Dzięki za wszelkie odpowiedzi, myślę że po usłudze technika dużo się wyjaśni, wtedy ruszę z tematem dalej 🙂 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12921
  • 53103
  • 611

Internet kablowy możliwy z maksymalną prędkością 20 Mb/s

@lerozynum  jest kilka pytań, które powinienes zadac technikowi. Jaka będzie długość linii. Jaka jakość, czyli orientalnie  parametry synchronizacji. Jak ułożą linię i gdzie najlepiej ustawić modem. 

Czy będziesz korzystał z IPtv od Orange? Na ile to możliwe? Czy wykona sieć eth do dekodera?

To takie podstawowe...