Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet LTE dla domu


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Internet LTE dla domu

Witam,

Mam umowę na internet mobilny już trzeci rok, w kwietniu przedłużałem. Przez pierwsze 2 lata miałem 10GB i nielimitowany transfer w nocy. W centrum Wrocławia mam dobry zasięg, przez pierwsze 2 lata prędkości pobierania miałem na poziomie 160kbps. Od kiedy przedłużyłem umowę (może wcześniej, ale nie zauważyłem) mam pobieranie ok 20-30 kbps w tym samym miejscu. Ktoś jeszcze doświadczył podobne ograniczenie? Jakiś pomysł co z tym zrobić? Chyba nie udowodnię że bts działa na 20%...

6 ODPOW. 6

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Internet LTE dla domu


taperecorder napisał(-a):

Witam,

Mam umowę na internet mobilny już trzeci rok, w kwietniu przedłużałem. Przez pierwsze 2 lata miałem 10GB i nielimitowany transfer w nocy. W centrum Wrocławia mam dobry zasięg, przez pierwsze 2 lata prędkości pobierania miałem na poziomie 160kbps. Od kiedy przedłużyłem umowę (może wcześniej, ale nie zauważyłem) mam pobieranie ok 20-30 kbps w tym samym miejscu. Ktoś jeszcze doświadczył podobne ograniczenie? Jakiś pomysł co z tym zrobić? Chyba nie udowodnię że bts działa na 20%...


...próbowałeś "posprzątać" komputer? Wyczyść przeglądarkę i całego "kompa", zrób reset rutera/modemu. Jeśli to nie pomoże, zgłoś do BOK lub bezpłatnie przez aplikację Mój Orange, spadek jakości usługi. Niech dochodzą co jest. Co do prędkość neta, to chyba nie "kbps", tylko "Mbps"? Chyba że naprawdę jest coś nie tak z konfiguracją sprzętu. Dla porównania, mój LTE udostępniony na szybko z komórki, w trakcie pisania odpowiedzi, dwa słupki zasięgu LTE, obrzeża Torunia:

Speed test toshiba.png


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Internet LTE dla domu

Prędkości rzędu kbps to niestety w dzisiejszych czasach nie jest rewelacja.
Jakie masz urządzenie w którym korzystasz z internetu?
Jakie rodzaje transmisji danych wspiera?

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Internet LTE dla domu

Testowałem na kilku komputerach, używając HUAWEI E589, HUAWEI AIRBOX 2 Plus i tabletu Lenovo Yoga 2, który wcześniej wyciągał pełną prędkość LTE. Resetowałem modemy, nawet przeflashowałem firmware i nic. Jedyne wytłumaczenie to spadek transferu przy bts. Chyba że coś solidnie zakłóca.

Może to tylko teoria spiskowa ale problemy zaczęły się po tym okresie kiedy orange dał wszystkim nielimitowane transfery lte chyba przez pół roku.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Internet LTE dla domu

Sugeruję sprawdzenie na Mój Orange czy nie masz wykorzystanego limitu danych.
Jeśli nie, sprawdź smsy otrzymane na kartę sim. Może masz lejek za nadmierne przeciążenie nadajnika.

Jeśli to nie daje odpowiedzi, skontaktuj się z BOK przez mój Orange lub infolinię 510100100.

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Internet LTE dla domu

Jeśli stanę bezpośrednio przy btsie i dalej będzie słabo z transferem to będzie to wystarczający powód żeby rozwiązać umowę?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Internet LTE dla domu

Rozwiązać umowę możesz zawsze, ale ten powód nie wystarcza to rozwiązania bez kary.

Kontaktowałeś się z BOK czy nie masz jakiś ograniczeń?
urządzenie jest poprawnie skonfigurowane?